Delecta przedłużyła nadzieje, ZAKSA prowadzi

Siatkarze Delekty Bydgoszcz pokonali w trzecim meczu I rundy play off drużynę Jastrzębskiego Węgla 3-0 (17, 24, 23) i przedłużyli nadzieje na awans do półfinału rozgrywek. W drugim czwartkowym meczu AZS UWM Olsztyn przegrał z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0-3.

Dwa pierwsze pojedynki w Jastrzębiu pokazały, że rywalizacja między trzecią a szóstą drużyną sezonu zasadniczego może być bardzo zacięta. Jastrzębianie wygrali mecze u siebie dwa razy po 3-1, ale w Bydgoszczy nie dali rady rywalom.

Pierwszego seta miejscowi rozstrzygnęli na swoją korzyść dość szybko, w 23 minuty wygrali do 17. Kolejne partie były jednak wyrównane. Drugi set to przez większą jego część wymiana punkt za punkt. Przy stanie 22-22 świetne dwa bloki Wojciecha Jurkiewicza dały prowadzenie gospodarzom 24-22. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla chwilę później doprowadzili do remisu. Ale końcówka należała do bydgoszczan, zdobyli dwa punkty z rzędu i wygrali partię do 24.

Wydawało się, że trzeci set będzie należał do gości. Na drugą przerwę techniczną schodzili oni z przewagą 2 punktów. Później jednak do głosu doszli ponownie zawodnicy Delekty i wygrali 25-23.

Delecta przegrywa na razie w play off z Jastrzębskim Węglem 1-2 (gra się do trzech zwycięstw). Kolejny mecz w piątek w Bydgoszczy.

W drugim czwartkowym ćwierćfinale AZS UWM Olsztyn przegrał z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0-3 (-24, -22, -17). Stan rywalizacji: 1-2. W piątek w Olsztynie czwarty mecz.