Challenge Cup: Tytan wygrał mecz, ale odpadł

Siatkarze Tytana AZS Częstochowa nie zdołali awansować do 1/8 finału siatkarskiego Challenge Cup. W rewanżowym spotkaniu gospodarze pokonali Maccabi Tel Awiw 3-1 (19, -21, 17, 19), ale w "złotym secie" ulegli gościom 8:15.

Pierwsze spotkanie częstochowianie, po dalekiej i męczącej podróży, przegrali 0:3, ale zmiana zasad awansu była ich sprzymierzeńcem. Stracony drugi set nie rozstrzygnął losów awansu, bowiem od tego sezonu by przejść dalej w europejskich pucharach trzeba wygrać oba spotkania, lub być lepszym w tzw. "złotym secie". Wygrane pewnie trzeci i czwarty set dawały częstochowskim kibicom nadzieję na korzystne rozstrzygnięcie. Ale gracze z Izraela zmobilizowali się w decydujących chwilach i bez większych trudności zdołali przechylić szalę awansu na swoją korzyść.