BKS Aluprof w półfinale, bezradna Gwardia

Drużyna BKS Aluprof Bielsko-Biała jako trzecia ekipa awansowała do półfinału Plus Ligi kobiet. W trzecim meczu 1/4 finału we Wrocławiu, miejscowa Impel Gwardia uległa bielszczankom 0:3 (-18, -17, -9).

Pierwsze punkty w spotkaniu zdobyła Natalia Bamber. Gospodynie były tłem dla doskonale dysponowanych zawodniczek z Bielska. Doskonała zagrywka przyjezdnych odrzuciła wrocławianki od siatki. Zawodniczki Aluprofu szczególnie upodobały sobie zagrywanie na Bogumiłę Barańską. Litości dla siostry nie miała Anna Barańska, która serią doskonałych serwisów wyprowadziła bielszczanki w pierwszym secie na prowadzenie 8:2. W drugiej partii gospodynie schodziły na pierwszą przerwę techniczną z jedynym w całym meczu prowadzeniem 8:7. Zespół gości szybko wypracował sobie ponownie przewagę, której nie oddał już do końca. Trzeci set to pogrom zniechcęconych gospodyń.

W półfinale BKS Aluprof Bielsko-Biała będzie miał okazję zrewanżować się za porażkę w półfinale Pucharu Polski, rywalizując z organiką Budowlanymi Łódź.