BKS Aluprof w finale Plus Ligi kobiet

Siatkarki Aluprofu Bielsko-Biała awansowały do finału Plus Ligi kobiet. W czwartym meczu, rozegranym w Łodzi, miejscowa Organika Budowlani przegrała z BKS-em 0:3 (-23, -22, -16).

Gospodynie nie wytrzymały kondycyjnie trudów rywalizacji z bielszczankami. Po wczorajszym, zaciętym pięciosetowym pojedynku, w niedzielę z każdym setem grały coraz gorzej i zasłużenie przegrały. W pierwszej partii wyrównana walka trwała do stanu 22:22, wówczas doskonałą zagrywką popisała się Jolanta Studzienna, wyprowadzając zespół gości na dwupunktowe prowadzenie, którego bielszczanki nie zmarnowały. W secie drugim Organika dotrzymywała kroku rywalkom do połowy partii. Podłamane gospodynie nie podjęły już walki w trzeciej odsłonie.