Biathlon: Podwójny triumf Niemek, Cyl 14.

Podwójnym triumfem Niemek zakończył się bieg na dochodzenie na 10 km biathlonowego Pucharu Świata w amerykańskim Fort Kent. Zwyciężyła Andrea Henkel przed Magdaleną Neuner. Agnieszka Cyl (MKS Karkonosze Jelenia Góra) była 14.

Na trzeciej pozycji uplasowała się Francuzka Marie Dorin. Weronika Nowakowska-Zemniak (AZS AWF Katowice) zajęła 37. miejsce.

33-letnia Henkel odniosła drugie w sezonie (po triumfie w piątkowym sprincie) i 20. w karierze zwycięstwo w zawodach PŚ. W sobotę popełniła tylko jeden błąd na strzelnicy, dzięki czemu odparła atak obrończyni Kryształowej Kuli Magdaleny Neuner, która startując trzy dni po swoich 24. urodzinach spudłowała trzykrotnie.

Cyl zanotowała bardzo udany występ. Podobnie jak dwie godziny wcześniej Tomasz Sikora także i ona odrobiła sporą część strat z piątkowego sprintu, w którym zajęła 32. miejsce. W sobotę tylko raz spudłowała i awansowała aż o 18 pozycji. Gorzej za to spisała się Nowakowska-Ziemniak, która zaliczyła pięć karnych rund i spadła o 12 pozycji w porównaniu ze sprintem.

Spore straty na strzelnicy zanotowała Niemka Miriam Goessner, która dzień wcześniej w sprincie była druga. Tym razem spudłowała siedmiokrotnie i ostatecznie uplasowała się na dziesiątej pozycji.

Henkel 11 razy stawała na podium mistrzostw świata, w tym sześciokrotnie na jego najwyższym stopniu. W jej dorobku znajduje się również złoty medal olimpijski wywalczony w biegu na 15 km w Salt Lake City w 2002 roku, gdzie triumfowała także w sztafecie. Z kolejnych igrzysk (Turyn) przywiozła srebrny medal, a z Vancouver brązowy - po oba sięgnęła wraz z koleżankami w biegu rozstawnym. W sezonie 2006/2007 zwyciężyła w klasyfikacji generalnej PŚ.

1. Andrea Henkel (Niemcy) 31.09,1 (1 karna runda)
2. Magdalena Neuner (Niemcy) strata 24,8 (3)