Będzie 5. mecz w Muszynie, wygrana Organiki

Siatkarki Enionu Energii MKS Dąbrowa Górnicza przegrały z Bankiem BPS Muszynianką Fakro 1:3 (-17, 19, -22, -20) w czwartym meczu półfinału Plus Ligi Kobiet. W rywalizacji jest remis 2-2 i o tym który z zespołów zagra w wielkim finale rozstrzygnie piąte spotkanie w Muszynie. W drugiej parze siatkarki Organiki Budowlanych Łódź pokonały Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (19, 23, -26, -21, 14).

Obrończynie tytułu mistrza Polski do sobotniego meczu przystępowały ze świadomością, że porażka eliminuje je z dalszej walki. Zmobilizowane zawodniczki gości szybko uzyskały przewagę i zamieniły ją na zwycięstwo w pierwszym secie. Na poczatku drugiej partii to dąbrowianki wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca.

Mecz w Dąbrowie stał na bardzo wysokim poziomie, jednocześnie obu ekipom nie brakowało woli walki. Prawdziwe emocje przyniosły kolejne dwa sety. W obu gospodynie wysoko prowadziły (18:12 w trzeciej partii, 16:11 w czwartej) i wydawało się, że nie moga stracić przewagi, a jednak Muszynianka za każdym razem odrabiała straty. To były przełomowe momenty rywalizacji, która zakończyła się zwycięstwem podopiecznych Bogdana Serwińśkiego.

Walczące o przedłużenie rywalizacji siatkarki Organiki wygrały pierwsze dwa sety z Aluprofem i były bliskie szybkiego zakończenia spotkania. Bielszczanki wytrzymały jednak wojnę nerwów w końcówce trzeciej partii, wygrywając ją na przewagi. Także czwarty set padł łupem zespołu gości, który doprowadził do tie-breaka. W piątym secie wyrównana walka trwała do ostatniej piłki. Tym razem lepsze okazały się łodzianki, ale to Aluprof prowadzi w serii 2-1.