Dlaczego kobiety płaczą i co wtedy powinien zrobić mężczyzna?

Blogi
(fot. shutterstock.com)

My, mężczyźni, rzadko się domyślamy, dlaczego nasza ukochana płacze. Często nie wiemy, jak jej pomóc. Mam jednak propozycję, co możesz zrobić, kiedy to zdarzy się następnym razem.

 

Kobiece łzy - jakże często wywołują w nas mężczyznach skrajne emocje! Jak często łamią nam serce! Ile jesteśmy w stanie zrobić, aby je ukoić, aby na twarzy partnerki znów pojawił się uśmiech!

 

Ale jak często przy tym zastanawiamy się, czy w przeżywanym przez nią smutku ma naszej winy?

 

Dlaczego kobieta płacze?

 

Czasem jest jej przykro, czasem ze szczęścia, czasem ze wzruszenia, czasem że jej coś nie wychodzi, można by tak długo wymieniać. Jeśli trafiłeś, przyjacielu, na kobietę bardzo wrażliwą to może uronić łzę z każdego powodu. Sam nieraz się zastanawiałem, na ile się przyczyniłem to tego obrazu.

 

Często jest też tak, że kobieta w czasie tych emocji nie jest w stanie nic powiedzieć, więc zostaje nam jedynie przez jakiś czas się domyśleć, czy to my zrobiliśmy coś złego, czy może powodem jest coś innego, a że my, mężczyźni, rzadko się domyślamy, to poniżej drobne wyjaśnienie.

 

Co tak naprawdę najczęściej jest powodem łez?

 

Najczęściej powodem łez u kobiet są emocje, które rozgrywają się w jej sercu i duszy - emocje, z którymi często sobie w danym momencie kobieta nie radzi. Część z nich doskonale to wie. Same wtedy mówią, że to zaraz minie oraz że to z emocji i "żeby się tym nie przejmować".

 

Ale jest też druga część, która nie ma świadomości tych emocji.

 

Co w takim wypadku powinien zrobić mężczyzna?

 

Tu powtórzę coś, co już kiedyś powiedział dr. inż. Jacek Pulikowski w jednym ze swoich wykładów, a mianowicie:

 

"jedynym co mężczyzna może zrobić w takiej sytuacji, to przytulić. I to też nie zawsze, gdyż kobieta może być zła na niego, ale w żadnym wypadku w tej chwili nie próbować nic tłumaczyć".

 

Najlepiej przeczekać ten czas, aż emocje się uspokoją, i wtedy porozmawiać. Jest duże prawdopodobieństwo, że jeśli kobieta nie jest zła, to sama podejmie o tym temat - ale jak to już wyżej jest napisane, możemy w tej chwili dać jej tylko swoją obecność i bezpieczeństwo, którego ona potrzebuje; oparcie na ramieniu i nic więcej. 

 

Jeśli zdarzają ci się, drogi mężczyzno, takie sytuacje w domu, to wiedz, że trafiłeś na kobietę o wielkim i bardzo wrażliwym sercu. Polecam ci podziękować za ten piękny dar.

 

To serce bije również dla ciebie.

 

Tekst pochodzi z bloga dwojejednymcialem.blog.deon.pl.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.64

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?