Po co nam seks w małżeństwie? Są 3 powody

Julia Bondyra
(fot. shutterstock.com / aj)

Rozmawiając o seksie, warto zaakceptować to, po co go mamy, do czego on nam służy.

 

Budowanie bliskości i jedności

 

Seks może budować między nami bliskość i jedność. Taką, jakiej nie jesteśmy w stanie stworzyć z żadnym innym człowiekiem. Staje się on wtedy dopełnieniem wszystkich innych wymiarów miłości, którą ofiarujemy sobie nawzajem.

 

>> W narzeczeństwie planujemy ślub i wesele, a co z seksem?

 

Im bliżej będziemy ze sobą w codzienności, w rozmowach, w rozwiązanych konfliktach, we wzajemnym wsparciu i wzajemnej pomocy, tym bliższą relację będziemy w stanie zbudować w naszym łóżku.

 

Przyjemność

 

Seks służy także przyjemności, ale takiej, która chce zauważać drugą osobę. Warto pamiętać o tym, aby nasze pragnienia nie przysłoniły potrzeb drugiej osoby.

 

Tak samo istotna jest otwartość na nasze wzajemne potrzeby i cierpliwość. Być może nie ze wszystkim będziemy potrafili sobie poradzić od razu. Być może cierpliwie i spokojnie będziemy potrzebowali zaczekać na wzajemne dojrzewanie w tej przestrzeni. Dajmy sobie na to spokojny czas, w którym spróbujemy nauczyć się wzajemnej wyrozumiałości.

 

Owoce naszej miłości

 

Seks służy również przekazywaniu nowego życia. To dzięki miłości dwóch osób powstają jej owoce, na świecie pojawiają się dzieci.

W każdym małżeństwie, w każdej relacji przychodzi taki moment, kiedy chcemy się naszą miłością podzielić z kimś jeszcze. Pojawia się w nas pragnienie małego członka rodziny, który może wnieść w nasze życie coś zupełnie nowego i zaskakującego.

 

Zadanie domowe
 

Jak ci się wydaje, po co jest seks w małżeństwie? Czemu on służy?

 

Czy seks kojarzy ci się z budowaniem bliskości? Jeśli nie, to dlaczego?

 

Czy seks kojarzy ci się z przyjemnością? Jeśli nie, to dlaczego?

 

Czy seks kojarzy ci się z przekazywaniem życia? Czy na to czekasz? Czy boisz się tego?

 

* * *

 

Wybieramy miłość to projekt, który stwarza miejsce i przestrzeń w internecie dla par i narzeczonych. Dla tych, którzy chcą rozwijać swoje relacje i szukają na to sposobów.

 

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat narzeczeństwa i związków, zajrzyjcie na profil na Facebooku Wybieramy miłość.

 

Julia Płaneta - należy do wspólnoty Kurs Alfa u Kapucynów w Krakowie, współpracuje z portalem DEON.pl, prowadzi bloga wybieramymilosc.pl.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook