Gdzie zamieszkamy po ślubie?

Julia Bondyra
(fot. Zoriana Stakhniv on Unsplash)

Powoli dopinacie organizację wesela i zastanawiacie się, gdzie zamieszkacie po ślubie? Najpierw o tym porozmawiajcie.

 

Ona marzy o domu, on o mieszkaniu

 

Ona całe życie mieszka w mieście, on po latach wyrwał się ze wsi do miasta. Co wtedy? Jak ze sobą rozmawiać? Przede wszystkim spróbujcie wysłuchać siebie nawzajem, dowiedzieć się, skąd pojawiły się w was takie marzenia? Jak sobie wyobrażacie wspólne mieszkanie? Przecież to nic złego, że on chce kupić mieszkanie ani nic zdrożnego, że ona marzy o domu z ogródkiem.

 

Potem możecie zastanowić się wspólnie, jak te marzenia połączyć? Gdzie możecie odpuścić a na co czekacie od wielu lat? Co jest naprawdę ważne: dojazdy, cisza i spokój, łatwo dostępne sklepy, miejsca do spacerów?

 

Wynajmujemy czy kupujemy?

 

Warto zastanowić się później nad tak ważnymi kwestiami i nad ich konsekwencjami. Może wynajem da wam większe poczucie elastyczności i wolności? A może kupno sprawi, że urządzicie sobie mieszkanie, o jakim marzycie?

 

Wszystko zależy od tego, czego tak naprawdę szukamy w życiu, jak bardzo przyszłościowo myślimy i czego oczekujemy od naszej codzienności. I, oczywiście, od aktualnych możliwości finansowych.

 

Sami czy z rodzicami?

 

Warto zastanowić się również nad tym, czy jesteście w stanie już całkowicie się usamodzielnić i zamieszkać sami, bez rodziców? Czy macie takie możliwości finansowe?

 

>>Jak mądrze postawić granice rodzicom w narzeczeństwie?

 

Czy wyobrażacie sobie mieszkanie razem z nimi czy raczej wolicie od początku budować własną niezależność?

 

Kiedy warto o tym pomyśleć?

 

To też jest jedno z istotnych pytań. Jeśli zostawicie szukanie mieszkania na czas tuż przed ślubem, wówczas może nagromadzić się zbyt wiele bieżących spraw. Jeśli zatroszczycie się o to odpowiednio wcześniej, będziecie mogli rozłożyć to bardziej w czasie.

 

Warto też zadać sobie pytanie, czy chcecie tuż po ślubie zająć się urządzaniem od podstaw nowego mieszkania czy może jednak najpierw chcielibyście wynająć, a potem na spokojnie coś kupić?

 

Zadanie domowe

 

Porozmawiajcie o tym, gdzie chcielibyście mieszkać i dlaczego? Jak wyobrażacie sobie wasz wspólny dom?

 

Czego potrzebujecie do tego, żeby poczuć się w nim "jak w domu"?

 

Czego się obawiacie?

 

Czy jesteście w stanie zrezygnować z części swoich marzeń, żeby poszukać wspólnego kompromisu?

 

* * *

 

Wybieramy miłość to nowy projekt, który stwarza miejsce i przestrzeń w internecie dla par i narzeczonych. Dla tych, którzy chcą rozwijać swoje relacje i szukają na to sposobów.

 

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat narzeczeństwa i związków, zajrzyjcie na profil na Facebooku Wybieramy miłość.

 

Julia Płaneta - należy do wspólnoty Kurs Alfa u Kapucynów w Krakowie, współpracuje z portalem DEON.pl, prowadzi bloga wybieramymilosc.pl.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook