Owoce męczeństwa

Magazyn Familia
Milena Kindziuk
Czwartek, 12 sierpnia 2010, godz. 13:24
Ksiądz Jerzy Popiełuszko za życia opiekował się wszystkimi potrzebującymi. Także teraz, ponad ćwierć wieku po swojej tragicznej śmierci, nie przestaje pomagać tym, którzy proszą go o duchowe wsparcie.
więcej

Posążek Buddy, czyli taka pamiątka z wakacji

Wojciech Żmudziński SJ / "Być dla innychi"
Poniedziałek, 9 sierpnia 2010, godz. 06:00
"Jakiś czas temu kupiłam biżuterię z Nepalu" - pisze moja rozmówczyni. "Po jakimś czasie dowiedziałam się, że to, co brałam za ozdobny ornament jest w istocie symbolem dordże.
więcej

Wszystko prócz śmierci

Przewodnik Katolicki
Michał Bondyra / "Przewodnik Katolicki"
Piątek, 23 lipca 2010, godz. 15:15
– Zawsze spałem przy otwartym oknie. Któregoś dnia, wracam do domu, a ten jest cały obity moskitierami. Pytam jednej z sióstr: „Dlaczego zrobiliście z mojego domu więzienie?” Ona tłumaczy mi, to dlatego iż ktoś groził, że wrzuci kobrę do łóżka, gdy będę spał...
więcej

Po co nam parafia?

Wieczernik
Ks. Artur Filipiak / "Wieczernik"
Piątek, 23 lipca 2010, godz. 14:08
By odpowiedzieć na to pytanie, trzeba najpierw zastanowić się, co stanowi o istocie „bycia chrześcijaninem”. Nie jest to sprawa ani osobistych upodobań ani preferowanego stylu życia.
więcej

Focolari – niezwykła iskra z Trydentu

Przewodnik Katolicki
Małgorzata Szewczyk
Piątek, 23 lipca 2010, godz. 07:16
„Kiedy w Trydencie zaczęła się ta przygoda, nie miałam żadnego programu, nie wiedziałam nic. Idea Ruchu była w Bogu, projekt w Niebie”. Dzisiaj ten Ruch obecny jest w 180 krajach, należy do niego ok. 140 tys. ludzi i co ciekawe, na jego czele zawsze będzie stać kobieta. Focolari – ognisko domowe.
więcej

Wyzwania Kościoła w Polsce

Andrzej Sarnacki SJ
Środa, 21 lipca 2010, godz. 15:19
W tej coraz bardziej złożonej, niejednoznacznej sytuacji, Kościół nadal ma szansę bycia istotnym elementem tożsamości, ale musi podjąć wysiłek, by jego wiarygodność jako „eksperta od spraw człowieka” nie uległa dekonstrukcji.
więcej

Szukając

Wzrastanie
Agnieszka Dzięgielewska / "Wieczernik"
Czwartek, 15 lipca 2010, godz. 14:21
Co sprawia, że ludzie jadą nieraz kilkanaście kilometrów do odległego kościoła, by tam uczestniczyć w niedzielnym nabożeństwie? Dlaczego msza w kościele parafialnym bywa odpychająca, a w innym wprost odwrotnie? Dlaczego niektóre kościoły świecą pustkami, a w innym trudno znaleźć miejsce?
więcej

Wiara za granicą - świadectwa emigrantów

Wzrastanie
Magdalena Plata / "Wzrastanie"
Czwartek, 15 lipca 2010, godz. 07:15
W ostatnie wakacje wyjechałam razem z rodziną na wymarzony urlop za granicę. Cieszyliśmy się ogromnie, bo miał to być czas długiego i beztroskiego odpoczynku.
więcej

Dwa w jednym – rozmowa o diakonacie stałym

KAI / psd
Poniedziałek, 12 lipca 2010, godz. 07:11
O diakonacie stałym, o tym, na czym polega, jaka jest istota tej posługi w Kościele i jak doszło do święceń mówi w rozmowie z KAI diakon stały Bogdan Sadowski, wieloletni redaktor programów katolickich TVP.
więcej

Czy polski Kościół potrzebuje artystów?

Liturgia.pl
Małgorzata Gadomska, Joanna Maryon
Wtorek, 6 lipca 2010, godz. 07:17
W dobie kultury obrazkowej formułowany przez artystę komunikat winien mieć zupełnie inny charakter. Dialog z odbiorcą powinien uciekać od dosłowności. Jeżeli pozostaje dla przeciętnego odbiorcy niezrozumiały, cóż, w sztuce również chodzi o pobudzenie odbiorcy do pewnego wysiłku intelektualnego, chodzi o wyzwolenie doznań, które będą implikowały jego wewnętrzny rozwój - O kondycji sztuki witrażu sakralnego rozmawiamy z Piotrem Ostrowskim, dyrektorem Muzeum Witrażu w Krakowie.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook