Kościelna etykieta - godnie czy wygodnie?

Przewodnik Katolicki
Weronika Stachura / "Przewodnik Katolicki"
Wtorek, 8 czerwca 2010, godz. 07:09
Z przykrością trzeba stwierdzić, że próżno dziś szukać sfery życia niezainfekowanej gangreną braku kultury. Co gorsza, przekroczyła już i próg Kościoła.
więcej

Misja „Moje Miasteczko” dopiero się rozpoczęła...

Katarzyna Zduniak
Poniedziałek, 7 czerwca 2010, godz. 11:32
Już ponad tydzień minął od zakończenia akcji „Misja Moje Miasteczko”, którą na Miasteczku Studenckim AGH zorganizowali studenci z duszpasterstwa akademickiego, działającego przy parafii księży Misjonarzy pod wezwaniem NMP z Lourdes w Krakowie. Czy Misja zakończyła się powodzeniem?
więcej

Spór o człowieka

Andrzej Derdziuk OFMCap
Czwartek, 27 maja 2010, godz. 07:49
Gdziekolwiek jestem, nie przestaję dopominać się w imię Chrystusa o to najbardziej podstawowe prawo każdego człowieka, o prawo do życia - Jan Paweł II
więcej

Państwo Środka – Kościół a społeczeństwo

Posłaniec
Jan Konior SJ
Poniedziałek, 24 maja 2010, godz. 07:12
Chiny – tajemniczy, hermetyczny, najludniejszy kraj świata – stworzyły ciekawą cywilizację zaliczaną do najstarszych na świecie; cywilizację, której wpływy ogarniają cały Daleki Wschód.
więcej

Kościół powszechny jak nigdy - misje w Chinach

Posłaniec
Leszek Gęsiak SJ
Poniedziałek, 24 maja 2010, godz. 07:10
Z księdzem profesorem Janem Górskim, kierownikiem Zakładu Misjologii i Teologii Religii Uniwersytetu Śląskiego i prezesem Stowarzyszenia Misjologów Polskich, rozmawia Leszek Gęsiak SJ
więcej

Liczenie (na) wiernych

Przewodnik Katolicki
Kamila Taborska / "Przegląd katolicki"
Piątek, 21 maja 2010, godz. 14:26
Jak to jest z naszą religijnością? Z doniesień mediów często dowiadujemy się, że z polskim Kościołem nie jest najlepiej. Czy tak jest w rzeczywistości?
więcej

Tajemnica Całunu Turyńskiego

Głos Ojca Pio
Idzi Panic / "Głos Ojsca Pio"
Czwartek, 20 maja 2010, godz. 12:09
Nie ulega wątpliwości, że jednym z przedmiotów wzbudzających dzisiaj wśród ludzi wiele kontrowersji jest Całun Turyński. Nie ma jednak poza Całunem innego przedmiotu, który byłby poddany tak szczegółowym badaniom, z udziałem przedstawicieli tak licznych dyscyplin naukowych.
więcej

Życie z gwarancją wieczystą - radość wiary

eSPe
Elżbieta Wiater
Czwartek, 20 maja 2010, godz. 07:08
O kaskaderach, obiegowych opiniach i zakorzenieniu opowiada ks. Andrzej Przybylski, rektor Wyższego Seminarium Archidiecezjalnego w Częstochowie.
więcej

Nie szata zdobi człowieka? Strój i sacrum

Czas Serca
Izabela Bilińska-Socha
Środa, 19 maja 2010, godz. 07:03
Nawet w małej księgarni można znaleźć poradniki odpowiadające na pytanie: jak się ubierać albo jak się nie ubierać. Ich liczba na księgarskich półkach i rosnąca popularność telewizyjnych programów prowadzonych przez stylistów pokazują, że temat cieszy się dużym zainteresowaniem. Z drugiej strony mądrość „nie szata zdobi człowieka” ma wciąż wielu zwolenników. Dopiero dziewczynka w przesadnie strojnej komunijnej sukience, roznegliżowana nastolatka w kościele czy panna młoda w przezroczystej sukni zwracają naszą uwagę na to, że o stroju i wyglądzie trzeba mówić i że jest to temat… wychowawczy.
więcej

Dbajmy o rodzinę, w niej jest nasza przyszłość

Przewodnik Katolicki
ks. Dariusz Madejczyk
Poniedziałek, 17 maja 2010, godz. 07:22
O dialogu, ludziach niewierzących i współczesnych zadaniach Kościoła w Polsce, mówi bp Wiesław Alojzy Mering, ordynariusz włocławski, przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Niewierzącymi KEP.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook