Czy w tej scenie "Kleru" pojawia się symbol satanistyczny? [WYJAŚNIAMY]

Michał Lewandowski
(fot. materiały prasowe filmu)

W sieci pojawiły się głosy, że w tej scenie "Kleru" umieszczono satanistyczny symbol. Jaka jest prawda?

 

Chodzi o moment w którym ks. Andrzej Kukuła (grany przez Arkadiusza Jakubika) staje za ołtarzem. W kadrze widać ornat z (wydawałoby się) odwróconym krzyżem.

 

Dziennikarz i publicysta Dawid Gospodarek odniósł się do pojawiających się w sieci informacji:

 

 

Tajemnice krzyży. Co tak naprawdę znaczą chrześcijańskie symbole? >>

"Kler" opowiada losy trzech księży (kapitalne kreacje Jakubika, Więckiewicza i Braciaka), dorzucając jako wisienkę na torcie zdegenerowanego biskupa (równie świetny Gajos). Życie bohaterów to kasa, kariera, romanse i pedofilia - full zestaw. Ta dość szeroka tematyka to jednocześnie największy problem filmu. Gdyby reżyser skupił się na jednym z powyższych, film mógłby odetchnąć pełną piersią, zamiast dusić się w skondensowanych oparach kościelnych klisz i stereotypów. Pedofilia, będąca głównym tematem "Kleru", powinna być tematem jedynym, bo to właśnie ten wątek jest najmocniejszą stroną filmu (w dużej mierze dzięki Arkadiuszowi Jakubikowi, który zalicza chyba rolę życia). Historia księdza, który będąc w dzieciństwie ofiarą pedofila w sutannie, sam lata później zostaje o pedofilię oskarżony, wciska w kinowy fotel. To jedna z tych opowieści, które podprowadzają nas do samego jądra ciemności. O życiu dowiadujemy się czegoś, czego wolelibyśmy nie wiedzieć. Tutaj Smarzowski osiąga wielkość - pisze o klerze Michał Zalewski SJ. Cały tekst znajdziecie TUTAJ >>

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.57

Liczba głosów:

30

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Anakin 11:43:59 | 2018-10-12
Promocja "Kleru" trwa w najlepsze. Mam nadzieje, że Deonowi to sie kalkuluje i za chwile zobaczymy jakieś rewolucyjne wizualizacje i frendly panel uzytkownika (bo coś nie jest).

Oczywiście życzymy redakcji samych takich sukcesów.

Oceń 15 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

sradomski34 10:08:49 | 2018-10-12
Czy to jeszcze Deon.pl czy już Pudelek? Coraz częściej z zażenowaniem czytam Wasze "artykuły". Poziom rozstrząsanych kwestii infantylny, i odnoszę wrażenie że Redakcja publikuje wypociny osób które są nie tyle ofiarami gwałtu na polskiej edukacji ( gimanzjum ), co raczej absolwentami warsztatów terapii zajęciowej. Publikując takie kurioza, dostarczacie oręża przeciwnikom KK. Deonie nie idźcie tą drogą ....

Oceń 23 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

mrf771 09:37:57 | 2018-10-12
"Życie bohaterów to kasa, kariera, romanse i pedofilia - full zestaw."
Dziwię sie, że na liście grzechów koscioła zabrakło homoseksualizmu.Doprawdy żaden z krytyków tego nie zauważył ?
Jak widać po stronie wrogiej kościołowi pedalstwo uchodzi za coś dobrego (zwłaszcza że rozwala kościół) więc tego zboczenia nie wolno krytykować.

Oceń 38 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 08:24:46 | 2018-10-12
Widać to co prawda na zdjęciach ale jeśli ten tekst to ma być wyjaśnienie to brakuje w nim jakiegoś zdania, które by wyjaśniało, że w kadrze widać tylko fragment ornata co wywołało u niektórych takie skojarzenie.

Oceń 10 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook