Czy za pedofilię w Kościele odpowiedzialni są księża-homoseksualiści? [WYJAŚNIAMY]

Karol Wilczyński
(fot. shutterstock.com)

Nawet wśród poważanych osób pojawiły się głosy, że "główną żyłą pedofilii" w Kościele jest "tolerancja dla homoseksualistów wśród kleru". Jaki jest związek między homoseksualizmem a pedofilią? Zapytaliśmy specjalistów.

 

O powiązaniu homoseksualizmu z pedofilią zrobiło się głośno po tym, gdy w sieci pojawiły się zarzuty abpa Viganò, byłego nuncjusza apostolskiego w USA, który stwierdził m.in., że w Kościele funkcjonuje homo-lobby, które kryje księży molestujących chłopców.

 

Pedofilia i zarzuty wobec papieża

 

Wiele portali sugeruje, że skoro ok. 80 procent ofiar księży to chłopcy, to "z pewnością ma to związek z aktywnością homoseksualną".

 

W odpowiedzi na zarzuty abpa Viganò odpowiedział m.in. kard. Blase Cupich, który nazwał raport byłego nuncjusza "zadziwiającym": - Wszelkie wzmianki, jakie kiedykolwiek poczyniłem na ten temat [tj. na temat homoseksualizu - przyp. red.] zawsze opierały się na wnioskach z badań "Causes and Context" opublikowanych przez John Jay School of Criminal Justice w 2011 roku - czytamy w oświadczeniu kard. Cupicha.

 

"Dane kliniczne nie wspierają hipotezy, że znacznie bardziej prawdopodobne jest wykorzystanie seksualne dzieci przez księży o tożsamości homoseksualnej lub tych, którzy angażowali się w zachowania seksualne z innymi mężczyznami niż przez księży o orientacji lub zachowaniach heteroseksualnych" - mówią wyniki badań z John Jay School of Criminal Justice, które badało tysiące przypadków molestowania seksualnego dzieci w latach 1950-2010 w USA.

 

Czy pedofilia to homoseksualizm?

 

- Te dwie rzeczy, orientacja seksualna (homoseksualizm) i zaburzenie preferencji seksualnej (pedofilia) nie mają ze sobą nic wspólnego - mówi Ewa Kusz, psycholog i seksuolog z Centrum Ochrony Dziecka.

 

- Orientacja seksualna mówi nam, jaka płeć jest dla nas atrakcyjna. Pedofilia zaś to zaburzenie preferencji seksualnej [parafilii], "w której osiągnięcie satysfakcji seksualnej jest uzależnione od pojawienia się specyficznych przedmiotów, rytuałów czy sytuacji" (za: Psychologia Zaburzeń, GWP, 2003, s. 630). Głównym lub wyłącznym obiektem seksualnym pedofila jest dziecko, przed okresem dojrzewania - dodaje Ewa Kusz.

 

Dlaczego zatem proporcja ofiar molestowania nieletnich jest odwrócona w przypadku kleru (80 proc. ofiar księży to chłopcy, w ogólnych statystykach ok. 2/3 stanowią dziewczynki)? - Jest kilka powodów - wskazuje Ewa Kusz - Po pierwsze chłopcy są bardziej dostępni księżom, którzy często pracują z ministrantami, grupami sportowymi itd. Po drugie wśród kapłanów - sprawców wykorzystania seksualnego - wielu jest niedojrzałych psycho-seksualnie. Oznacza, to że nie są oni zdolni do nawiązania dojrzałych relacji z osobami dorosłymi, w tym kontaktów seksualnych. Boją się własnej seksualności, więc ją wypierają.

 

- Inna przyczyną jest to, że dla niektórych kapłanów chłopcy są obiektem zastępczym, gdyż mają wdrukowane myślenie, że nie wypada im się spotykać z kobietami - tłumaczy Ewa Kusz.

 

Homoseksualizm i nasze uprzedzenia

 

Również w oświadczeniu prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza z 2014 roku, prezesa Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, zalecono, by rozróżnić "homoseksualizm" i "pedofilię".

 

"Homoseksualność per se nie implikuje żadnej szczególnej predyspozycji do zakazanego prawem seksualnego wykorzystywania dzieci" - zaznaczył prof. Lew-Starowicz - "Znakomita większość przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci w Polsce jest popełniana przez heteroseksualnych mężczyzn i ma miejsce w rodzinie (tj. wykorzystywanie dziewczynek przez mężczyzn będących członkami ich rodzin - np. przez ojca, ojczyma, dziadka, wuja itd.)".

 

- Należy powiedzieć jasno, że nie ma żadnych badań potwierdzających tego typu związki. - podkreśla Ewa Kusz - Doszukiwanie się ich to objaw uprzedzeń i braku wiedzy.

 

Na homofobiczny aspekt przypisywania osobom homoseksualnym skłonności do seksualnego wykorzystania dzieci wskazuje również prof. Lew-Starowicz: "stanowi to nieuprawnione nadużycie, a rozpowszechnianie skojarzenia miedzy homoseksualnością a pedofilią jest domeną ludzi nieświadomych i niekompetentnych, bądź też uprzedzonych do ludzi homoseksualnych i sprzeciwiających się prawom obywatelskim tych osób" - napisał w oświadczeniu prezes PTS.

 

Karol Wilczyński - dziennikarz DEON.pl. Współtworzy islamistablog.pl

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.13

Liczba głosów:

366

 

 

Komentarze użytkowników (26)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~paton 15:41:42 | 2018-09-18
To nie przypadek że w Kościele istnieje związek między homoseksualizmem a przypadkami moletowania dzieci. Składa się na to wiele czynników takich jak celibat, środowisko, wychowanie w takim duchu i nawet same seminaria, w których nie ma kobiet. Złe wzorce budzą złe zachowania.  

Oceń 2 22 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tom_1674 00:14:00 | 2018-08-31
Z powoływaniem się na prof. Lwa w takich sytuacjach bym uważał. Wiadomo co powie. Niestety autor ignoruje badania do pokazujące, choć są one trudno dostępne, bo zamyka się dyskusje, kiedy ktoś próbuje ten związek rzetelnie wykazać. Fakt, że w Polsce brakuje solidnego raportu na ten temat, dlatego jedna z najbardziej znanych prolajferskich fundacji zbiera kasę, aby zrobić rzetelny raport. Jak kończy prośbę o datki na raport prezes tej fundacji: (pomimo próby zamykania ust oskarżeniami o "homofobię") "Polacy koniecznie muszą dowiedzieć się, że za symbolem tęczowej flagi kryje się koszmar dzieci - ofiar pedofilów". Warto porozmawiać z osobami zajmującymy się tymi sprawami właśnie w katolickich/chrześcijańskich fundacjach/stowarzyszeniach, którym poprawność polityczna nie zamyka ust i chcą prowadzić rzetelne badania mimo presji na nie. 
Proponuję, aby autor rzetelnie się przyglądnął (po niestety żmudnym odszukaniu, bo w mediach głównego nurtu trudno o takie) problemowi, jak tak kategorycznie chce się wypowiadać. Warto zacząć od polskiego opisu badań choćby dra Camerona: http://www.bibula.com/?p=20964 
Pewnie trafienie do źródła angielskojęzycznego nie będzie problemem.

Oceń 31 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

test4kontrola.rodz 15:33:15 | 2018-08-28
Wg sądu w Pensylwani 90% pedofilii było na chłopcach/młodzieńcach. Jeśli to nie homoseksualizm był przyczyną, że dorośli mężczyźni porządali chłopców to niby co? Coś portal deon zmienia się w deMon!

Oceń 85 10 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

SBolec 14:36:08 | 2018-08-28
Związek między homoseksualizmem a pedofilią potwierdza nie tylko Pismo Św. ale i badania naukowe, o czym pan Karol Wilczyński zdaje się zapominać, albo celowo to pomija.

Dziwię się szefostwu deon.pl, że toleruje tego typu teksty. Są one szkodliwe, bo zawierają półprawdy i kłamstwa. A może deon.pl już nie jest katolicki, nie kieruje się Ewangelią, lecz służy homolobby?
Nic nie sugeruję, tylko pytam.

Oceń 29 11 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

J.A.N. 14:25:43 | 2018-08-28
''Nawet wśród poważanych osób pojawiły się głosy, że "główną żyłą pedofilii" w Kościele jest "tolerancja dla homoseksualistów wśród kleru". Jaki jest związek między homoseksualizmem a pedofilią? Zapytaliśmy specjalistów.''

Związek jest bardzo duży i POTWIERDZA TO NOWY TESTAMENT.

‘’ 18 Albowiem gniew Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta. 19 To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił. 20 Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty - wiekuista Jego potęga oraz bóstwo - stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy5. 21 Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. 22 Podając się za mądrych stali się głupimi. 23 I zamienili chwałę6 niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. 24 Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. 25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze.
27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.


28 A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi.
29 7 Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; 30 potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, 31 bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. 32 Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią.
«« Rz 1  »»


Jak widać jedno i drugie jest zboczeniem i nie jest to choroba jak to geje próbują tuszować.

Oceń 24 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

SBolec 14:03:40 | 2018-08-28
Kolego, nie mówimy tutaj o podwórku osiedlowym , gdzie jakiś pan pokazuje małym dziewczynkom "chomika w piwnicy" (co oczywiście nie jest dobre i powinno być ścigane) ale o Kościele. O sprawie niezwykle poważnej. Jeśli pasterze dokonują takich bezeceństw jak homoseksualizm, pedofilia, to gorszą owce.

Pedofiia jest rakiem, który zżera Kościół i powinna być wytępiona z całą bezwzględnością. Natomiast homoseksualizm sprzyja pojawianiu się pedofilii (wg badań, które byłeś łaskawy zamieścić w swoim poście), a poza tym jest zgorszeniem w oczach Pana (o czym mówi Pismo Św., jakby ktoś zapomniał) i on także powinien być wyeliminowany - w seminariach musi być przesiew kandydatów, bo teraz biorą każdego, nie wnikając za bardzo w jego życie. Homoseksualni duchowni powinni być odsuwani od posługi a nawet wykluczani ze stanu kapłańskiego.

Oceń 27 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

bulwaPapieska 13:47:51 | 2018-08-28
SBolcze chyba Cię ktos nabił na bolca :D poczytaj badania: https://www.gosc.pl/doc/1539006.Pedofile-Ilu-wsrod-nich-to-geje-a-ilu-to-ksieza

Oceń 1 18 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

SBolec 13:29:42 | 2018-08-28
To co tu opisał autor jest jedną wielką bzdurą. Wybrał cytaty z "autorytetów" i w ten sposób stara się udowodnić, że ma rację broniąc homoseksualistów w szeregach duchowieństwa. A więc: homoseksualni księża spoko, pedofile już nie spoko.

Człowieku, to co robisz jest zgorszeniem. Masz sumienie pisać te bzdety? A może autor ma skłonności homoseksualne i stara się w ten sposób usprawiedliwić, odciąć od "złych pedofili"?

Oceń 26 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

bulwaPapieska 13:14:51 | 2018-08-28
wiedziałem że rozpocznie się atak nikczemników! zapamiętajcie HOMOSEKSUALIZM to nie DEWIACJA tylko orientacja!!! tak jak tu napisano. św. Paweł miał właśnie to na myśli, tylko nie potrafił wyrazić. A to że za czynami pedofilskimi w KK stoją homoseksualiści to jest totaly zbieg okoliczności, takie są fakty i tego nie zmienicie! Brawo deon, tak trzymać - chrońmy homoseksualnych księży, bo jak nie my to kto? same ich znajomości w Watykanie mogą nie wystarczyć!

Oceń 13 32 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook