Proboszcz i parafianie 9 razy widzieli UFO podczas festynu przy kościele

(fot. unsplash.com)

Lato 1947 roku było szczególne - w tamtym okresie w Stanach Zjednoczonych zarejestrowano wyjątkowo wiele "spotkań" z UFO (ang. Unidentified Flying Object - Niezidentyfikowany Obiekt Latający).

 

Część z nich została wyjaśniona, jak m.in. domniemane spotkanie farmera z kosmitami w Roswell, który miał znaleźć rozbity latający spodek - dopiero po latach amerykańskie Siły Powietrzne ujawniły, że resztki należały do balonu, który wykonywał lot w ramach tajnego programu monitorowania sowieckich testów jądrowych.

 

Jednak historia z kościoła pw. św. Piotra i Pawła w Norwood w stanie Ohio do dziś pozostaje niewyjaśniona. W dniach 19-21 sierpnia 1949 roku ks. Gregory Miller zorganizował tam festyn, w czasie którego zgromadzeni parafianie (ale też sam ks. Miller) co najmniej dziewięć razy widzieli... latający spodek. Pojawiał się on w pobliżu parafii aż do marca 1950 roku, po czym już nie rejestrowano żadnych obserwacji.

 

UFO pod Krakowem? "Do dziś nie wyjaśniono, co się stało" >>

 

Początkowo świadectwa te traktowano jako niepoważne, ale ostatecznie zainteresowały się tym media i wojskowi. Do dziś wydarzenia z Norwood określa się jako "zaobserwowanie UFO".

W ramach projektu Sił Powietrznych USA nazwanego Blue Book (and. Niebieska Księga) zebrano ponad 15 tysięcy przypadków obserwacji UFO w latach 1947-69. Niemal 700 z nich określono jako "niewyjaśnione", a kolejne 1000 jako "nieznane".

 

Do dziś zachowały się zdjęcia wykonane podczas parafialnego festynu w Norwood: 

 

Opublikowany przez Flashlight Theater Sobota, 17 stycznia 2015

 

Co na to kościół? Już w XIV wieku ks. Jean Buridan pisał, że Bóg mógłby stworzyć wiele innych światów takich jak nasz - w domyśle zamieszkanych przez istoty rozumne. Również współcześnie wielu teologów i astronomów watykańskich jest zaangażowanych w debatę na temat UFO. Guy Consolmagno SJ, dyrektor watykańskiego obserwatorium astronomicznego napisał w 2013 roku, że "nie zna żadnych wiarygodnych dowodów na to, że kiedykolwiek istniały jakiekolwiek kontakty między pozaziemskimi kosmitami a Ziemią. Kropka".

 

Katolicy, a wiara w cywilizację pozaziemską. Jaki powinien być stosunek Kościoła do obcych? >>

 

Jezuita wskazał też, że gdyby taki kontakt istniał, to nie dałoby się tego ukrywać przez tak długi czas: "gdyby działo się coś takiego, wszyscy byśmy o tym rozmawiali". W 2014 Obserwatorium Watykańskie współorganizowało konferencję nt. poszukiwania życia poza układem słonecznym, a w temacie wypowiedział się papież Franciszek - "w każdym przypadku myślę, że powinniśmy trzymać się tego, co mówią nam naukowcy, wciąż świadomi, że Stwórca jest nieskończenie większy od naszej wiedzy".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.34

Liczba głosów:

41

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

andrzej_a 21:22:20 | 2018-08-04
https://www.youtube.com/watch?v=KCXPRh7ifec

Oceń 3 14 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook