Studiowałeś na KUL-u? Mamy do ciebie prośbę

(fot. shutterstock.com)

Jesteś absolwentem KUL? Należałeś do tamtejszego duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez Jezuitów? Dobrze wspominasz stare czasy? Mamy do ciebie małą prośbę. Odpowiesz?

 

Prowadzone przez Ojców Jezuitów Duszpasterstwo Akademickie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II obchodzi w tym roku akademickim 70. rocznicę istnienia. Każdy student tego najstarszego lubelskiego uniwersytetu poza ciekawymi wykładami czy stresującą sesją pamięta zapewne przylegający do uczelnianych murów piękny kościół, który gromadził i nadal gromadzi społeczność akademicką na wspólnotowych Eucharystiach, spotkaniach modlitewnych czy adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

Samo Duszpasterstwo skupia studentów pragnących pogłębiania wiedzy religijnej, rozwoju życia duchowego, a przy tym nawiązania głębokich i niezapomnianych relacji z innymi. Nie sposób wymienić na raz duszpasterzy posługujących przez te wszystkie lata ani wspólnot, które tworzyły społeczność DA.

 

Bez wątpienia jednak każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Na stałe w życie duszpasterstwa wpisały się takie wydarzenia jak sierpniowa piesza pielgrzymka z akademicką dziewiątką, kursy narzeczeńskie prowadzone metodą warsztatową, czy Msze roratnie z wyczekiwanymi przez studentów wspólnymi śniadaniami.

 

Duszpasterstwo  zmieniało się i odpowiadało na potrzeby studentów przez 70 lat. O tym jakie pozostawiło wspomnienia i jak wpłynęło na życie swoich wychowanków, wiedzą oni sami.

 

Dlatego też zapraszamy do powędrowania myślami w dawne (lub nie tak bardzo dawne) czasy, napisania kilku zdań, odszukania starych zdjęć i podzielenia się swoją historią tworzenia Duszpasterstwa Akademickiego KUL.

 

Adres mailowy:  
Termin: 31 stycznia 2016 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook