Czy Ewangelia jest prorodzinna?

Już na początku możemy przyjąć, że to kazanie jest szalone, bo pewnie nie będę mówił tak jak zwykle się mówi na temat rodziny - będę mówił tak jak jest rodzina w tekstach objawionych przedstawiona. No więc wygląda na to, że Ewangelia nie jest zbyt prorodzinna.

 

Ks. Jacek Stryczek, duszpasterz akademicki, duszpasterz ludzi biznesu, pomysłodawca, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia WIOSNA, znany z nowatorskich (w tym multimedialnych) kazań, PR-owiec, promotor społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~gng 15:06:57 | 2015-01-06
A jednak sporo widzę tej "rodzinności" w Ewangelii

Np. uszli dzień drogi i dopiero spostrzegli, że nie ma Go wśród nich, wrócili do Jerozolimy i usłyszeli: dlaczego mnie szukaliście? czyż nie wiedzieliście, że powinienem być w tym co należy do Ojca?

Oceń Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Agnieszka Przybylska 00:47:33 | 2015-01-06
A jednak sporo widzę tej "rodzinności" w Ewangelii: najczulsza opieka Matki nad Dzieciątkiem, wierna i wytrwała opieka św. Józefa nad Rodziną, aż po ucieczkę do innego, wrogiego kraju, by ocalić życie Dzieciątka. Serdeczna, ufna relacja Matki i Syna, w prośbie o pomoc dla nowożeńców. I jeszcze wszystkie sceny, gdy ojcowie i matki szukają u Jezusa ratunku dla swych dzieci. Bratersko-siostrzana miłość Marii, Marty i Łazarza. Aż po ostatnie słowa Jezusa na Krzyżu, gdy Matce powierza w macierzyńską opiekę Jana, a Janowi - by jak syn przyjął Matkę...

Oceń 5 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook