"Żona nie jest jedyną kobietą mojego życia"

Catholic Gentleman
(fot. shutterstock.com)

Panowie, muszę wam coś wyznać- w moim życiu jest inna kobieta. Jest piękna, wierna, święta i silna, i nieustannie kocham ją coraz mocniej. Spokojnie, nie muszę mówić tego mojej żonie - ona już wie.

 

Mówię o Najświętszej Maryi Dziewicy.

 

Bracia, pomimo tego, co możecie myśleć, musicie być oddani Naszej Pani. Jeśli chcesz się rozwijać w świętości, jeżeli chcesz naśladować Jezusa Chrystusa, jeśli chcesz pokonać pokusę, jeśli chcecie być silni w cierpieniach, jeśli chcecie bezpiecznie dostać się do Nieba, nie ma lepszego sposobu niż być wiernym synem Maryi.

 

Oddanie dla Maryi jest jednym z najbardziej "męskich" nabożeństw, a spośród wielkich świętych, którzy byli najbardziej oddani Maryi, większość to mężczyźni.

 

Ludzie tacy jak św. Bernard z Clairvaux, św. Franciszek z Asyżu, św. Alfons Liguori, św. Cyryl z Aleksandrii, św. Jan Eudes, św. Jan Damasceński, św. Piotr Kanizjusz, św. Ludwik de Montfort, św. Maksymilian Kolbe - a lista wciąż jest długa.

 

Możesz wciąż być sceptyczny, ale w porządku.

 

Zamierzam dać ci 5 powodów, aby pokochać Maryję, chociaż wiem, że jest ich znacznie więcej:

 

 

1. Ona jest schronieniem i nadzieją grzeszników

 

Święci ciągle nam mówią, że nikt, bez względu na to, jak wielkim jest grzesznikiem, nie zostanie potępiony, jeśli naprawdę oddaje się Maryi.


Spójrzmy prawdzie w oczy - popełnianie grzechów może być zniechęcające. Kiedy upadamy, boimy się kary i negatywnych konsekwencji. Zastanawiamy się, czy kiedykolwiek będziemy zbawieni, czy też jest jakaś nadzieja dla nas. Odpowiedź brzmi - tak, zwłaszcza, gdy prosimy o wstawiennictwo Maryi.


Jednym z najpiękniejszych tytułów Maryi jest Refugium Peccatorum: "schronienie grzeszników". W Starym Testamencie Bóg ustanowił miejskie azyle, a te azyle były bezpiecznymi przystaniami dla przestępców. Jeśli popełniłeś straszliwą zbrodnię, zbrodnię godną śmierci, jedynym sposobem, w jaki mogłeś uniknąć kary, była ucieczka tak szybko, jak to możliwe, do owego azylu. Tylko tam byłbyś bezpieczny.


W Nowym Testamencie to Maryja jest azylem, bezpieczną przystanią dla grzeszników. Kiedy popełniasz grzech, uciekaj do Maryi tak szybko, jak możesz, a ona pozwoli Ci uzyskać miłosierdzie i przebaczenie poprzez swojego Syna.

 


2. Pomaga nam być czystym

 

W średniowieczu kobiety były narażone na ataki. Jakikolwiek bandyta mógł zlekceważyć lub nawet zaatakować kobietę i prawdopodobnie uciec bez winy. Ale to nie koniec historii. Właśnie dlatego mężczyźni zaczęli zobowiązywać się do uczciwego chronienia i czczenia godności kobiet.


Życie w dzisiejszym świecie jest jak życie przez jedną długą pokusę do nieczystości. To bezlitosne. Co więcej, kobiety są nieustannie ignorowane i uprzedmiatawiane. Nadszedł czas na nowy ruch rycerskości. Im bardziej kochamy Maryję, tym bardziej pomoże nam być czystym w złym świecie. Nasze oddanie dla niej zaszczepi w nas głęboki szacunek do kobiecości, który sprawi, że będziemy chronić kobiety w świecie, który chce je wykorzystywać.

 


3. Wzmacnia nas w cierpieniach

 

Kiedy Jezus cierpiał na krzyżu, jedynym pocieszeniem, na jakie mógł sobie pozwolić, była obecność jego matki. Pomyśl o tym, kiedy byłeś małym chłopcem i zraniłeś się, do kogo biegłeś? Do twojej mamy. Widzę, że mój mały syn robi to cały czas z moją żoną. Obecność matki wystarczy, aby nas pocieszyć, nawet jeśli nie usunie bólu.


Maryja jest ostatecznym pocieszeniem i pomaga nam nosić nasze krzyże, gdy idziemy za Jezusem. Kiedy jesteśmy ranni fizycznie lub emocjonalnie, jej obecność pomaga nam znosić ból.


4. Miażdży demony

 

Demony istnieją naprawdę i chcą mieć pewność, że nigdy nie trafisz do nieba. Będą cię kusić i kusić, aby upewnić się, że popełniasz grzech - od pokus do pychy, chciwości, pożądania, obżarstwa, lenistwa, gniewu, nienawiści i nieprzebaczenia.


Jak możesz przetrwać ataki ze strony tych silnych duchowych wrogów? Zgadliście: przez Maryję. Po upadku człowieka Bóg obiecał szatanowi, że pewnego dnia jego głowa zostanie zmiażdżona przez kobietę, a tą kobietą jest Maryja. Szatan nienawidzi Maryi całym sobą, ponieważ wie, że będzie ona instrumentem, którego Bóg użyje, by go pokonać.


Kiedy czujesz się przytłoczony pokusą, wezwij Maryję, a demony uciekną.


5. Jezus ją kochał

 

Jako katolicy, naszą misją jest naśladowanie Jezusa Chrystusa pod każdym względem. A co Jezus zrobił? Całkowicie oddał się Maryi. Dzielił jej ciało i krew, a ona uformowała go w swoim łonie.

 

Ufał jej i słuchał, chociaż był jej Panem. Jako dziecko pobiegł do niej, gdy został ranny lub przerażony, jak to jest przedstawione w pięknej ikonie Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Na krzyżu, to jej obecność pocieszyła go w Jego cierpieniu. Krótko mówiąc, Jezus bardzo umiłował Maryję i całkowicie był od niej zależny, chociaż nie musiał tego robić.

 

Jeśli chcemy być prawdziwymi ludźmi naśladującymi naszego Bożego Kapłana, musimy również złożyć siebie Maryi, pokornie i miłościwie. Tak jak uformowała Jezusa w swoim łonie, może ona nas kształtować w podobny sposób przez łaskę.

 

Jezus przyszedł do nas przez Maryję, a wszystkie łaski Boga przychodzą do nas przez nią. Powinniśmy iść do Boga tak samo, jak on przyszedł do nas - przez Maryję. Im bliżej mamy do niej, tym bardziej będziemy jak Jezus, a jeśli jesteśmy podobni do Jezusa, będziemy najlepszymi spośród ludzi.

 

Wniosek

 

Kiedy nawracałem się na katolicyzm, pobożność maryjna była dla mnie jedną z najcięższych rzeczy do zrozumienia. Im więcej uczyłem się o Maryi, tym bardziej ją kochałem. Teraz ona naprawdę jest najpiękniejszą z kobiet, jakie poznałem i bez niej nie mogę sobie wyobrazić mojego duchowego życia.


Wzywam was, abyście nauczyli się kochać tę Panią. Zacznijcie od nauki od wielkich świętych, którzy najbardziej kochali Maryję. Poznajcie ich heroiczne życie i przeczytajcie ich pisma. Potem zanurzcie się w naukach Kościoła o Maryi. Nie są one przypadkowe, istnieje bardzo dobry powód dla każdego z nich. Krótko mówiąc: znajdź Maryję, a znajdziesz Jezusa.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook