Właśnie dlatego szatan nienawidzi rodziny

Catholic Gentleman
(fot. shutterstock.com)

Ostateczną wojną pomiędzy szatanem i Panem Bogiem jest walka o rodzinę. Dlaczego?

 

Ponieważ rodzina jest symbolem Najświętszej Trójcy. Komunia miłości pomiędzy trzema Boskimi Osobami jest jakby "pierwotną rodziną". Ta Boska Komunia jest owocna, tzn. rodzi życie. Bo życie wybuchło właśnie z miłości Trójcy Świętej.


Rodzina jest ziemskim wizerunkiem oraz symbolem miłości Trójcy Świętej.


Komunia miłości pomiędzy mężem i żoną jest stworzona do bycia owocną, czyli do przynoszenia życia. W bardzo realnym znaczeniu małżeńska miłość jest stwarzaniem. Właśnie dlatego małżeństwo niesie ze sobą godność sakramentu - ponieważ jest to święty wizerunek Trójcy Świętej.


Jedynie Bóg może prawdziwie tworzyć. Szatan nie może. I Szatan nienawidzi tego faktu. On jest bezpłodny w każdym znaczeniu tego słowa. Nienawidzi Trójcy Świętej, ponieważ zazdrości jej mocy dawania życia i stworzenia oraz nienawidzi rodziny, ponieważ jest ona odbiciem Trójcy Świętej.


Dobra wiadomość jest taka, że nasz Pan poprzez Niepokalaną Dziewicę, zmiażdży głowę Szatana. Właśnie wtedy, kiedy jego zwycięstwo wyda się pewne, spotka się z nagłą porażką. Musimy na to liczyć.


I na koniec cytat: "Przede wszystkim unikaj smutku i zmartwień, bo nie ma powodu do smutku. Czyż Opatrzność Boża nie kieruje światem? Czy może się wydarzyć cokolwiek, o czym by Pan Bóg nie wiedział i nie dopuścił? Jeżeli zaś On to dopuszcza, to bez wątpienia dla dobra naszego". - św. Maksymilian Kolbe.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Adam80 07:49:52 | 2017-05-09
Jedna kobieta, jeden mężczyzna to podstawa małżeństwa, gdy jedno miało przygody z innymi nie da się już stworzyć pięknej więzi bo więź już została zawarta wcześniej, uważajcie na to bo niszczy ludzi.

Oceń 14 7 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?