Jesteś katolikiem i znalazłeś swoją kobietę marzeń? Oto 15 porad, które pomogą ci zdobyć jej serce

Catholic Link
(fot. shutterstock.com)

Dla wielu młodych mężczyzn, podejście do kobiety nie jest prostym zadaniem. Pojawiają się obawy, że zostaną oni odrzuceni, wygłupią się bądź nie będą wiedzieli, o czym dokładnie rozmawiać ze swoją wybranką. Często też boją się opinii osób z ich bliskiego otoczenia.

 

Nie pomogą tutaj wyobrażenia prezentowane przez Hollywood, telewizję czy media społecznościowe, o tym, jak powinno wyglądać prawdziwe zakochanie. To jest coś, co wprawia w niepokój. Poruszyłam te kwestie w rozmowie z różnymi ludźmi, a także ze swoimi przyjaciółmi (zarówno z kobietami jak i mężczyznami) i wygląda na to, że relacje damsko-męskie radykalnie zmieniły swoje oblicze w ostatnim czasie.

 

Nowo funkcjonujące przekonania, zahaczają o szaleństwo, między innymi co do tego, że kobieta musi być gotowa słuchać, a mężczyzna powinien zwracać się do niej w zalotny sposób, wyraźnie ujawniając swoje pożądanie. Tylko włączcie radio a usłyszycie, co mam na myśli - muzyka to świetne odzwierciedlenie tego, co dzieje się dzisiejszym świecie.

 

My, kobiety i mężczyźni, tak naprawdę oczekujemy prawdziwej miłości. Niestety w naszych czasach wydarzenia spychają nas do samych przeciwieństw tej rzeczywistości. W konsekwencji, związki stają się coraz bardziej skomplikowane i krótkotrwałe. Ale czy może być inaczej, skoro nie znajdujemy czasu na to, by naprawdę wzajemnie siebie poznać, a mimo wszystko podejmujemy ryzyko rozpoczęcia nowego związku, bez żadnych nadziei czy planów na przyszłość. Czego więcej możemy się spodziewać?

 

Zanim podejmiesz starania, by zdobyć serce pierwszej dziewczyny, którą spotkasz na swej drodze, zapytaj siebie: czego oczekuję od tego związku? Bądź odważny, odwiedzaj różne miejsca, poznawaj nowych ludzi. Jeśli twoje zainteresowanie jakąś kobietą okaże się prawdziwe, śmiało, spróbuj ją poznać. Tutaj znajdziesz kilka rad, które pomogą ci zdobyć jej uwagę i nawiązać znajomość.

 

1. Nie śpiesz się, nie ma pośpiechu

 

Kiedy podoba ci się jakaś dziewczyna, nie śpiesz się, by znaleźć odpowiedzi na wszystkie dręczące cię pytania, czy wyjaśnić towarzyszące ci emocje i myśli, które przechodzą przez twój umysł. Czekaj cierpliwie na odpowiedzi, które może przynieść czas. Związki formują się powoli, dokładnie tak jak metal - jeśli się spieszysz i uderzysz młotkiem w złym miejscu, w rezultacie zniszczysz coś bardzo pięknego.

 

2. Rozwijaj swoje umiejętności obserwacyjne

 

Nie ma nic piękniejszego, niż niespodzianka otrzymana przez zaskakujące odkrycie. Spróbuj dowiedzieć się, czym interesuje się twoja wybranka. Nie mam na myśli ostatnich odcinków jej ulubionego serialu telewizyjnego, czy też tego, że powinieneś wiedzieć wszystko o najbardziej popularnym hollywoodzkim aktorze. Popatrz poza, dowiedz się, co jest jej prawdziwą miłością i jakie są jej pasje. Będzie to dla niej oznaką twojego zainteresowania.

 

3. Zachęć ją do rozwijania talentów

 

Jeśli odkryjesz, że ona lubi na przykład malować, zachęć ją do dalszego studiowania sztuki. Zabierz ją do muzeum, kup jej książkę o rysunku, czy nowy zestaw pędzli do malowania. Albo po prostu maluj razem z nią!

 

4. Schlebiaj jej, ale bądź przy tym kreatywny - obsypywanie komplementami nie zawsze znaczy mówić o jej fizycznym pięknie

 

Zwykle komplementy odnoszą się do wyglądu fizycznego danej osoby. Jeśli dziewczyna ma piękne oczy, więcej niż prawdopodobne jest,  iż słyszała to już wiele razy. Bądź kreatywny. Komplementuj ją, lecz w taki sposób, by nie odnosić się przy tym do jej wyglądu fizycznego, ale do tego jaka jest, co robi, co sprawia, że jest ona wyjątkowa w twoich oczach.

 

5. Spotykaj się z jej rodziną i przyjaciółmi

 

Jeśli chcesz mieć dobre relacje z dziewczyną, upewnij się, że masz dobre relacje z ludźmi, którzy z nią przebywają.  Poprzez te osoby, nie tylko poznasz lepiej ją, ale także pokażesz, że ten związek nie jest tylko czymś przelotnym i że pojawiłeś się, by zostać dłużej.

 

6. Bądź dżentelmenem, to nigdy nie wychodzi z mody

 

Zadbaj o swój wygląd, noś jej książki, otwieraj drzwi do samochodu, pomóż montować rzeczy. Nie z obawy, iż sobie nie poradzi, ale dlatego by pokazać że jesteś by jej służyć i troszczyć się wtedy, kiedy tego potrzebuje.

 

7. Rozśmieszaj ją. “Serce pełne radości to normalny skutek serca płonącego z miłości" (Św. Matka Teresa z Kalkuty)

 

Dobre poczucie humoru uwalnia nas, pozwala nam na autentyczne wyrażenie samych siebie i swojej radości. Dzięki niemu przechodzimy przez trudne chwile, stają się one dla nas mniej bolesne. Poszukaj dziewczyny która śmieje się razem z tobą, a jeśli nie wie jak to zrobić, naucz ją tego.

 

8. Naucz się nowych rzeczy

 

My, dziewczyny, lubimy dużo rozmawiać. Nie ma nic bardziej nudnego, niż rozmowa z osobą nie mającą własnego zdania, albo nie potrafiącą powiedzieć nic interesującego. Ucz się, próbuj, doskonal i rozwijaj. Zaangażuj swoją dziewczynę w ciekawą konwersację i pokazuj odmienne punkty widzenia, które wzbudzą jej podziw, ale tym samym wzbogacą jej wnętrze. To bardzo ekscytujące umawiać się z facetem, który stanowi wyzwanie intelektualne.

 

9. Przestań ciągle patrzeć na swój telefon

 

Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego niż rozmowa z kimś, kto poza nie utrzymywaniem kontaktu wzrokowego, przywiązuje większą uwagę do telefonu niż do twojej osoby. Osobiście tego nie znoszę. To jest tak, jakbyś był obecny w jakimś miejscu, jednocześnie tam nie będąc. Jeśli towarzystwo dziewczyny sprawia ci przyjemność, pokaż to. Zwracają na nią swoją uwagę i odłóż telefon w miejsce, gdzie nie będzie ci on przeszkadzał.

 

10. Nie udawaj kobieciarza w mediach społecznościowych

 

Wstawianie przesadzonych zdjęć na swoim profilu na portalu społecznościowym i udawanie kobieciarza, sprawi że będziesz singlem. Bądź autentyczny, nikt nie chce umawiać się z chłopakiem, który jest tylko pozerem.

 

11. Nie śledź jej każdego kroku w internetowym świecie

 

Jeśli jesteś jednym z tym facetów, który śledzi każdy jej krok na Facebooku, Instagramie czy Snapchacie, dając ‘lubię to’ każdego jej posta, przestań! W przeciwieństwie do tego, co myślisz, ona może odebrać to jako śledzenie, albo nawet gorzej, może odebrać ciebie jako osobę nie mająca niczego lepszego do zrobienia. Dziewczyny chcą statecznego mężczyznę, a nie będącego w potrzebie człowieka.

 

12. Bądź pełen szacunku i okazuj go innym

 

Nie masz jakiegokolwiek prawa by decydować o ciele dziewczyny. Szanuj ją; ona nie należy do ciebie. Traktuj ją tak, jak jak chciałbyś, by traktowano twoją przyszłą żonę. Nie ważne jak bardzo ją lubisz, nie znajdziesz lepszego sposobu na pokazanie jej swej miłości i zainteresowania niż przez szacunek do niej.

 

13. Spraw by czuła się bezpieczna i wolna, taka jaka jest, bez obawy osądu ze strony innych

 

Jak mówił Tomas Merton: “Początkiem miłości jest, by pozwolić tym, których kochamy, aby byli dokładnie sobą, a nie by zmieniać ich tak, aby dopasowali się do naszych oczekiwań. W przeciwnym wypadku kochamy w nich tylko odbicie samych siebie." Pozwól poczuć dziewczynie pewność, że może ci pokazać swój wewnętrzny świat. Spraw by wiedziała, że ją słuchasz, cokolwiek ważnego, albo nie, ma ci do powiedzenia.

 

14. Bądź jej najlepszym przyjacielem

 

Zanim zaczniesz umawiać się z dziewczyną, najpierw musisz być jej przyjacielem. Dlaczego miałbyś otwierać swoje serce  (albo sprawiać, by ona otworzyła swoje) dla osoby, co do której nie jesteś pewien, czy żywisz głębsze uczucia? Najpierw bądź jej najlepszym przyjacielem, takim, który zna ją najlepiej i któremu najmocniej ufa. To najlepsza podstawa pod budowę związku.

 

15. I najważniejsze… Módl się do Boga by zdobyć jej serce

 

Jeśli jesteś pewien, że podoba ci się właśnie ta dziewczyna, zrób wszystko co w twojej mocy, by zdobyć jej uwagę.  Ale czy to właśnie ją stworzył dla ciebie Bóg? Módl się o nią! Nie czuj tęsknoty za małżeństwem, tak jakby miało być ono momentem ustatkowania w życiu. Pożądaj osoby, z którą stworzysz unikatową więź trwającą całe życie, i z którą będziesz wzrastał w miłości. To właśnie dlatego ważne jest, by zawsze prosić Boga, aby wskazał drogę.

 

Tekst pierwotnie ukazał się na stronie Catholic Link

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.43

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook