5 cech, które katoliczki szczególnie cenią u mężczyzn

Catholic Link
(fot. shutterstock.com)

Oto 5 "niepodlegających dyskusji" cech, które pozwolą ci się wyróżnić pośród innych mężczyzn. Te cechy mogą być nabyte i rozwinięte z czasem, jeśli będziesz miał wystarczająco zdeterminowanego ducha.

 

Samotni katolicy, jeśli czujecie się zdezorientowani tym, w jaki sposób pozytywnie się wyróżniać wśród innych mężczyzn, nie traćcie nadziei! Mimo że zewnętrzne cechy takie jak preferowany wzrost, kuszący kolor oczu czy talent muzyczny mogą być atrakcyjne (kto nie chciałby usłyszeć miłosnej serenady?), to większość samotnych katoliczek kładzie większy nacisk na inne niepodlegające dyskusji cechy w mężczyźnie. Poniżej znajduje się pięć tych "niepodlegających dyskusji" cech, które pozwolą ci się wyróżnić pośród innych mężczyzn. Te cechy mogą być nabyte i rozwinięte z czasem, jeśli będziesz miał wystarczająco zdeterminowanego ducha.

 

1. Czyste ciało i dusza, inspirowane św. Józefem.

           

Wielu świadków objawień maryjnych twierdzi, że Maryja jest najpiękniejszą kobietą, jaką kiedykolwiek widzieli. Święty Józef ożenił się więc z prawdopodobnie najładniejszą kobietą, jaka kiedykolwiek żyła, i przez cały czas, bezustannie, chronił Jej dziewictwo! Wszyscy mężczyźni są wezwani przez Boga, aby szanować i chronić kobiety. Mężczyzna jest prawdziwym opiekunem, jeśli jest opiekunem swoich oczu i szuka czystości swojego serca. To wymaga myślenia i traktowania kobiet z najwyższym szacunkiem.

           

Jezus głosi: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą" (Mt 5, 8). Mężczyźni zobowiązani do czystości są daleko i jest ich niewielu, więc twoje zaangażowanie w czystość sprawi, że zaczniesz się wyróżniać. Kiedy ciężko pracujesz, aby uwolnić się od grzechów nieczystych, takich jak pornografia, Chrystus oczyszcza twoje ciało, oczy i serce. Czystość ciała i duszy przybliżą cię do Boga, związku z dziewczyną i jeśli jesteś wezwany do małżeństwa, to również do twojej przyszłej żony! Jeśli jesteście wezwani do życia zakonnego lub samotnego, czystość jest również konieczna, aby żyć swoim powołaniem z radością i w pokoju.

 

2. Święte i pobożne serce.

           

Nic nie błyszczy w mężczyźnie bardziej niż dobry charakter, ponieważ cnota błyszczy znacznie bardziej niż wady! Święty Paweł nawołuje: "W końcu, bracia, wszystko, co jest prawdziwe, co godne, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co zasługuje na uznanie: jeśli jest jakąś cnotą i czynem chwalebnym - to miejcie na myśli!" (Flp 4, 8). Mężczyzna, którego priorytety i zasady skierowane są ku niebu, jest naprawdę atrakcyjnym człowiekiem. Jeśli misją mężczyzny jest czynienie tego, co słuszne, i dążenie do tego, co prawdziwe i piękne - a jego działania konsekwentnie demonstrują tę misję - to kobieta jest zainspirowana do tego, by osiągnąć poziom tej samej świętości!

 

Mężczyźni, jeśli uczęszczacie na Mszę i przystępujecie do spowiedź, jeśli wasze życie modlitewne jest silne, wszystko to świadczy o was z prawdziwą siłą! Jeśli ofiarujesz swoją zwykłą pracę i codzienne życie jako modlitwę do Boga i zobowiążesz się do służenia innym, znajdziesz się w pełni w Chrystusie. Jak twierdził św. Ireneusz: "Chwałą Boga żyjący człowiek". Nie istnieje nic bardziej atrakcyjnego niż człowiek, który żyje swoim wezwaniem do świętości na pełnym gazie. Pewnego dnia możesz spotkać kobietę, która zechce razem z tobą przystąpić do tego epickiego poszukiwania świętości!

 

3. Odpowiedzialność i celowość.

 

Człowiek z planem jest zawsze atrakcyjny. W przeciwieństwie do człowieka bez misji, który budzi wiele wątpliwości. Odpowiedzialność i celowość pokazują, że mężczyzna ma pewność, kim jest, jakie jest jego znaczenie i cel oraz dokąd zmierza. Katolickie kobiety marzą o spotkaniu człowieka z solidnym poczuciem odpowiedzialności, który koncentruje się na życiu zawodowym. Taki mężczyzna ma ogólny terminarz swoich celów życiowych i plany dotyczące tego, w jaki sposób zaspokoi potrzeby swojej przyszłej rodziny.

 

Randki są zabawne i pełne przygód, ale nie muszą być bezcelowe i bezkierunkowe! Katolickie kobiety bardzo cenią człowieka z poczuciem odpowiedzialności i intencją w celach! Kiedy Bóg potwierdza wasze pragnienie małżeństwa, randki naturalnie przechodzą na głębszy poziom zaangażowania, a ostatecznie planowanie zaręczyn i małżeństwa przynosi pokój. Mężczyzna wykazuje swoje zaangażowanie dzięki swojej celowości, a kobieta poszukuje zdrowych i pozytywnych postaw dotyczących pracy, małżeństwa i życia rodzinnego. W istocie, jeśli mężczyzna się ożeni, nacisk na celowość pozostaje; np. jest wzywany, aby zajmować się sercem żony przez kolejne lata!

 

4. Duch miłosierdzia z odrobiną dobrego humoru!

           

Związki przechodzą wzloty i upadki, radości i smutki, dobry i zły czas. Gorące konflikty i głębokie rany są nieuniknione. W tym miejscu potrzebny jest duch miłosierdzia, niezbędny do tego, by relacje przetrwały i umacniały się. Kiedy mężczyzna ma władzę i pokorę przebaczać swoim ukochanym, jak i innym ludziom, pokazuje, że miłosierdzie Chrystusa jest w jego sercu. Jego ludzka miłość ma moc uzdrawiania!

 

Lecz może być trudno okazać łaskę ukochanej osobie, która cię zraniła. W takich momentach najlepszym lekarstwem jest dobry humor zakorzeniony w pokorze. Poczucie humoru to zdolnością do myślenia o sobie i innych w sposób żartobliwy. Co więcej, dobry humor jest zdolnością widzenia, w głębokiej pokorze, że wszyscy jesteśmy ludźmi, że po ludzku popełniamy czasem błędy i że każdy powinien mieć szansę na przebaczenie. Wszak nikt, prócz Boga, nie jest doskonały! Dobry humor katalizuje twój duch miłosierdzia i pozwala spojrzeć w przeszłość na swoje żale i wybaczyć. Taki dobry humor jest bardzo atrakcyjny.

 

5. Głęboka miłość do Maryi, Matki Bożej.

 

Kiedy Chrystus umierał na krzyżu, Maryja i "ukochany Apostoł" Jan stali u Jego stóp. Krótko przed swoim ostatnim tchnieniem Chrystus powierzył Maryję Janowi, zwracając się do niego: "Oto Matka twoja" (J 19, 27). Być może Jezus wiedział, że z wszystkich Jego uczniów, ukochany Apostoł będzie najbardziej oddany Jego Matce, Maryi, Matce Boskiej. Katolickie kobiety czują podekscytowanie, kiedy spotykają katolika, który jest oddany Błogosławionej Matce, w sposób odzwierciedlający miłość Jezusa i św. Jana do Maryi. Dlaczego?

           

Po pierwsze, to, w jaki sposób mężczyzna traktuje swoją matkę, jest odzwierciedleniem tego, jak kiedyś będzie traktował swoją żonę. Patrząc na Chrystusa, widzimy, jak głęboką miłością, ponad ludzkie pojęcie, otaczał swoją Matkę i swoją Oblubienicę, czyli Kościół! Kiedy katolicka kobieta widzi, jak bardzo mężczyzna kocha Maryję i swoją ziemską matkę (okazując jej miłość, szacunek  i troskę), może się spodziewać, że ten mężczyzna również pokocha ją w tak czysty sposób!

           

Po drugie, Maryja - obok Chrystusa - jest uosobieniem cnoty chrześcijańskiej. Przecież Maryja jest córką Boga Ojca, Matką Boga Syna, małżonką Boga Ducha Świętego! Kocha delikatnie, cierpliwie, trwale, ofiarnie. Jeśli mężczyzna kocha Maryję, wie, jak piękna kobieta wygląda wewnątrz i na zewnątrz. Jeśli wierzy, że kobieta, z którą się spotyka, posiada cnotę maryjną i piękno - to dobrze, to jest jeden wielki komplement! Maryja uczy też człowieka, że łagodność i siła nie wykluczają się wzajemnie. Jeśli człowiek jest blisko Maryi, będzie też łagodny. Łagodność jest niezwykle istotną i atrakcyjną cechą każdego mężczyzny, zwłaszcza gdy pewnego dnia stanie się mężem i ojcem.

 

Mężczyźni, jeśli będziecie doskonalić te cechy, staniecie się bardziej podobni do Chrystusa! Jeśli będziecie pracować nad nimi całym sercem, katoliczki będą musiały to zauważyć! Dzisiaj potrzeba odwagi, by śmiało stać się człowiekiem dążącym do świętości. Benedykt XVI powiedział do młodych ludzi: "Ośmielcie się być żarliwymi świętymi, w których oczach i sercach jaśnieje miłość Chrystusa i którzy w ten sposób niosą światło światu". Walczcie w imię dobra i wciąż zapalajcie to światło Chrystusa, aby cały świat mógł je zobaczyć.

 

Tłumaczenie: Monika Chomentowska

 

Tekst pierwotnie ukazał się na portalu Catholic Link

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.06

Liczba głosów:

32

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

opetany90 20:05:48 | 2019-06-26
Jednym słowem pierdoły -_-

Oceń 2 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?