Św. Maksymilian Kolbe o tym, jak zobaczyć Niebo na ziemi

Catholic Gentleman
(domena publiczna / wikimedia commons)

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, jak wygląda Niebo? Ja tak. Mówimy o tym cały czas, ale kiedy im bardziej o tym myślimy, to wiemy coraz mniej.

 

Wiemy, że spotkamy się z Bogiem twarzą w twarz, jak również mamy świadomość tego, że znajdziemy spełnienie wszystkich naszych najgłębszych pragnień. Nie wiemy jednak tak wiele, jak byśmy chcieli.


Część z tego powodu może być taka, że po prostu dla nas jest to zbyt wspaniałe, aby zrozumieć. Św. Paweł, który rzeczywiście został wzięty do Nieba, musiał przyznać, że to, co widział, było nie do opisania. "Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują" - opisał to, czego był świadkiem.


Inni święci i mistycy, którzy widzieli nasz wieczny dom, potwierdzili słowa Apostoła, zapewniając nam, że Niebo jest przewspaniałe i że powinniśmy pragnąć tego bardziej niż jakiegokolwiek ziemskiego skarbu.

 

Przedsmak Nieba


Pomimo naszej nieznajomości prawdziwej natury Nieba, mamy jednak zdolność, by doświadczać niewielkiego jego przedsmaku już tu, na ziemi. Jeden z moich ulubionych świętych, św. Maksymilian Kolbe, wyjaśnia, jak możemy osiągnąć, zobaczyć skrawek Nieba.

 

Zdaniem świętego już teraz każdy może zyskać to doświadczenie. Wszystko, co musi zrobić, to:


1) Pójdź do spowiedzi ze szczerością, starannością, głębokim smutkiem za swoje grzechy i zdecydowaną wolą zmiany swojego życia. Nagle poczujesz spokój i szczęście, w porównaniu z którymi wszystkie ulotne i niegodne sprawy tego świata są czymś odrażającym.


2) Staraj się przychodzić i przyjmować Jezusa w Najświętszej Eucharystii z odpowiednim przygotowaniem.


3) Nie pozwól, aby dusza pozostała w grzechu, ale natychmiastowo ją oczyść.


4) Mężnie wykonuj swoje obowiązki.


5) Módl się w pokornych i częstych modlitwach do tronu Bożego, zwłaszcza przez ręce Niepokalanej Dziewicy.


6) Przyjmuj swych braci z miłosiernym sercem, znosząc cierpienia i trudności życia.


7) Czyń dobro wszystkim, nawet wrogom, wyłącznie z miłości do Boga, a nie po to, by być chwalonym.

 

Jak mówił św. Maksymilian, zrozumiesz, co oznacza przedsmak raju.


Wieczność rozpoczyna się teraz


W bardzo realnym znaczeniu, życie wieczne zaczyna się teraz. Zarówno niebo, jak i piekło są po prostu potwierdzeniem tego, jak wybraliśmy, by żyć w tym życiu.

 

Jeśli wybieramy drogę samolubstwa, dumy, chciwości, pożądania i wszystkiego, co nie jest Bogiem, będziemy mieli bardzo realny obraz nędzy piekielnej.

 

Jeśli jednak wybieramy drogę świętości, samo-zaprzeczenia, przebaczenia i miłości Boga i bliźniego, znajdziemy taki spokój i radość, że będzie to prawdziwy przedsmak nieba.


Być może myślisz, że żyłeś zbyt grzesznie, by zyskać to doświadczenie, ale to zwyczajnie nie jest prawdą. Nigdy nie jest za późno, aby powrócić do Boga.

 

Nawróćcie się z serdecznym sercem, wyznajcie swoje grzechy i powróćcie do Ojca Niebieskiego, który Cię kocha i który chce cię objąć. Wtedy ty też możesz poznać pokój, który wychodzi poza wszelkie zrozumienie.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.3

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook