Kuba: hawańskie ŚDM w miniaturze

(fot. shuuterstock.com)

Światowe Dni Młodzieży w miniaturze odbędą się w Hawanie. Organizują je młodzi Kubańczycy, którzy z różnych przyczyn - finansowych lub politycznych - nie mogą być obecni na spotkaniu młodych katolików ze wszystkich kontynentów z papieżem Franciszkiem w Krakowie.

 

Paralelne ŚDM w stolicy Kuby odbędzie się w dniach 28-31 lipca z udziałem 1400 osób. Jego program - tak jak w Krakowie - obejmie m.in. katechezy, Drogę Krzyżową i przejście przez Bramę Miłosierdzia.

 

Młodzi Kubańczycy napisali do papieża list, w którym przypomnieli, że podczas ŚDM w Rio de Janeiro poprosił uczestników, by po powrocie do swych diecezji zrobili raban, zaś podczas swej wizyty na Kubie wzywał do marzenia o wielkich rzeczach. - Wzięliśmy te wezwania na serio: zamarzyliśmy o czymś wielkim i przygotowaliśmy ten wielki raban - wyjaśnili autorzy listu.

 

Podkreślili, że ŚDM w Hawanie będzie nosił tę samą nazwę i odbędzie się w tym samym czasie, co ŚDM w Krakowie, bo chcą złączyć się w komunii ze wszystkimi młodymi ludźmi, którzy zgromadzą się w Polsce. Dodali, że trudności finansowe, uniemożliwiające wyjazd do Krakowa w dużej liczbie, nie zniechęciły ich i nie przeszkodziły w przeżyciu doświadczenie ŚDM.

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: śdm, kuba

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook