Zapadł w śpiączkę. Lekarze dawali mu kilka godzin życia. Wtedy pojawił się Ojciec Pio

(fot. jorisvo / Shutterstock.com)

Matteo Pio Colella miał zaledwie 7 lat, gdy nabawił się śmiertelnej choroby. Lekarze nie dawali chłopcu nadziei, ale udało mu się całkowicie wyzdrowieć. Jego uzdrowienie było cudem, który przyczynił się do kanonizacji św. Ojca Pio przez papieża Jana Pawła II w czerwcu 2002 roku.


Colella, obecnie 27-letni mężczyzna, udzielił ekskluzywnego wywiadu agencji ACI Prensa.


"Nie czułem się dobrze - wspominał. - Powiedziałem mojej matce, że nie chcę pójść do szkoły, ale ona mnie zmusiła, ponieważ w tym czasie nie lubiłem szkoły. Tej samej nocy, kiedy moja mama przyszła powiedzieć mi dobranoc, nie poznałem jej, więc natychmiast zabrali mnie do szpitala".


20 stycznia 2000 roku u Matteo zdiagnozowano ostre zapalenie opon mózgowych wywołane przez bakterie. Choroba dotknęła również jego nerki, układ oddechowy i krzepnięcie krwi. Natychmiast został przyjęty do szpitala założonego przez Ojca Pio, "Casa Sollievo della Sofferenza" (Dom Ulgi w Cierpieniu) w San Giovanni Rotondo, gdzie znajduje się klasztor świętego.


Następnego dnia Colella zapadł w śpiączkę. Jego stan zdrowia pogorszył się drastycznie, a lekarze uznali go za przypadek beznadziejny, sądząc, że umrze w ciągu kilku godzin.


Podczas gdy Matteo znajdował się w tym krytycznym stanie, jego matka Maria Lucia poszła pomodlić się przy grobie Ojca Pio, aby poprosić o uzdrowienie syna.


"Podczas śpiączki - opowiadał Colella - widziałem Ojca Pio we śnie po mojej prawej stronie i trzech aniołów po lewej. Jeden ze złotymi skrzydłami i białą tuniką i dwóch innych z białymi skrzydłami i czerwoną tuniką. Ojciec Pio po mojej prawej stronie powiedział, żebym się nie martwił, bo wkrótce będę wyleczony. W rzeczywistości moje uzdrowienie było jak zmartwychwstanie Łazarza".


I dokładnie tak się stało. Lekarze uznali, że Colella był w stanie śmierci klinicznej, ale wrócił do życia.


Colella powiedział, że od tej pory uważa świętego za dziadka, któremu może zaufać.

 


tłum. Gabriela Kwaśniak

 

 

* * * 

 

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o katolikach i Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) >>

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

19

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook