Papież Franciszek nie ma osobistego sekretarza

PAP / drr
Sobota, 16 marca 2013, godz. 08:46
Papież Franciszek nie ma osobistego sekretarza i nie wiadomo, kiedy go będzie miał. To kolejna zaskakująca nowość początku pontyfikatu, który od pierwszych chwil wyróżnia prostota, skromność i minimalizm.
więcej

"To są hipokryci. Ci, którzy klerykalizują Kościół"

KAI / drr
Sobota, 16 marca 2013, godz. 08:39
Wśród podstawowych rzeczy, które zdaniem anglojęzycznego portalu LifeSiteNews, ludzie powinni wiedzieć o nowym papieżu Franciszku, są jego słowa do księży zachęcające do chrzczenia dzieci par niesakramentalnych.
więcej

Nie ma decyzji ws. herbu i zawołania Papieża

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / mh
Piątek, 15 marca 2013, godz. 21:30
Papież Franciszek rozpoczął dzisiejszy dzień Mszą koncelebrowaną z kardynałami w Domu św. Marty. Wygłosił przy tej okazji krótkie kazanie - ujawnił watykański rzecznik podczas spotkania z dziennikarzami. Nowy Papież spożywa też z kardynałami posiłki w miejscowej jadalni. Korzysta z tej okazji, by z nimi porozmawiać i jeszcze lepiej ich poznać.
więcej

Maradona i Messi cieszą się ze "swego" papieża

KAI / mh
Piątek, 15 marca 2013, godz. 20:54
Z wyboru kardynała i kibica piłkarskiego Jorge Mario Bergoglio zadowolony jest świat piłki nożnej, zwłaszcza w jego rodzinne Argentynie. Legenda futbolu, Diego Maradona już zapowiedział, że ma nadzieję na rychłą audiencję u papieża Franciszka w Rzymie. Również jego rodak Lionel Messi z FC Barcelona nie kryje radości: "Papież z Argentyny! Co za radość! Papieżu Franciszku, byłoby cudowne, gdyby Mistrzostwa Świata 2014 były dedykowane Jego Świątobliwości".
więcej

Reakcje w USA na wybór nowego Papieża

Radio Watykańskie
Alicja Pożywio, Chicago / Radio Watykańskie / mh
Piątek, 15 marca 2013, godz. 20:44
Wiadomość o wyborze Papieża Franciszka przyjęto w Stanach Zjednoczonych biciem dzwonów niemal we wszystkich kościołach kraju. Stacje telewizyjne i radiowe wstrzymały nadawanie regularnych programów, aby przekazać tę informację. Odprawiono Msze dziękczynne w intencji nowo wybranego Papieża.
więcej

Zapowiedź "zaskakujących decyzji" Papieża

PAP / mh
Piątek, 15 marca 2013, godz. 18:44
Papież Franciszek zaskoczy nas decyzjami dotyczącymi "najbardziej palących problemów Ameryki Łacińskiej, jak potrzeba sprawiedliwości społecznej, ubóstwo, środowisko naturalne i demokratyzacja rządów" - zapowiada arcybiskup Wiednia, kard. Christoph Schoenborn.
więcej

Papież dzwoni do jezuitów - dialog z portierem

KAI / mh
Piątek, 15 marca 2013, godz. 16:50
Do niecodziennej sytuacji doszło dziś rano w Kurii Generalnej jezuitów w Rzymie. Młody portier odebrał telefon od ...papieża Franciszka, czemu początkowo nie dawał wiary. Publikujemy zapis tego dialogu, jaki na Facebooku publikują sami jezuici.
więcej

Papieża wspomina jego miłość z dzieciństwa

PAP / mh
Piątek, 15 marca 2013, godz. 16:22
76-letnia dziś mieszkanka Buenos Aires, która w dzieciństwie przez krótki czas była obiektem uczuć Jorge Maria Bergoglia, dziś papieża Franciszka, wspomina, jak dostała od niego wtedy list miłosny. Ale - jak dodaje - było jasne, że zostanie on księdzem.
więcej

To dobry czas na przewietrzenie Kościoła

KAI / mh
Piątek, 15 marca 2013, godz. 16:04
Wybór papieża Franciszka to dobry czas przewietrzenia Kościoła, tak jak to robimy przed świętami Wielkiej Nocy, aby przybrał on utracony blask i abyśmy mogli świętować ciągłe zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa - ocenił abp Henryk Hoser. Wyrażając radość z wyboru nowego papieża, biskup warszawsko-praski podkreślił w rozmowie z KAI, że jest to także wyzwanie dla całego Kościoła aby przeciwstawił się rutynie i biurokratyzmowi.
więcej

Protest przeciw kampanii szkalującej Papieża

KAI / mh
Piątek, 15 marca 2013, godz. 15:39
Podczas dzisiejszego briefingu dla dziennikarzy rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi SJ przedstawił oświadczenie w sprawie oskarżeń wysuwanych przeciwko Ojcu Świętemu, w okresie gdy był on przełożonym argentyńskich jezuitów. Przypomniał, że wczoraj przeciwko fałszywym oskarżeniom wystąpił zazwyczaj niechętny wobec Kościoła Laureat Pokojowej Nagrody Nobla, Adolfo Pérez Esquivel.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?