Kolumbia: bojówki FARC proszą papieża o przebaczenie

KAI / jp
Sobota, 9 września 2017, godz. 17:22
O przebaczenie cierpień wyrządzonych swym rodakom zwrócił się do Ojca Świętego przywódca Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC) Rodrigo Londoño Echeverry, znany pod pseudonimem Timoszenko. Obecnie stoi on na na czele partii Rewolucyjna Alternatywna Siła Ludowa.
więcej

W sobotę papież odwiedzi Medellín

KAI / jp
Sobota, 9 września 2017, godz. 14:15
W sobotę, 9 września, Ojciec Święty przybędzie do drugiego pod względem wielkości miasta Kolumbii . liczącego 2 840 644 mieszkańców Medellín.
więcej

Franciszek przewodniczył modlitwie o pojednanie w Kolumbii

KAI / jp
Sobota, 9 września 2017, godz. 11:14
O godz. 15.30 (22.30 czasu polskiego) w hangarze w Parque Las Maocas w Villavicencio rozpoczęło się wielkie spotkanie modlitewne w intencji pojednania narodowego.
więcej

Papież do ofiar wojny domowej: chciałbym płakać z wami

PAP / jp
Sobota, 9 września 2017, godz. 09:00
- Chciałbym was objąć i płakać z wami - mówił papież Franciszek Kolumbijczykom podczas spotkania modlitewnego w intencji pojednania narodowego w piątek w mieście Villavicencio. Przybyły tam osoby, które ucierpiały w trwającej ponad pół wieku wojnie domowej.
więcej

Maryja sama postanowiła odnowić swój obraz. Cudowny wizerunek z Kolumbii

Szymon Żyśko
Sobota, 9 września 2017, godz. 08:00
To sanktuarium jest duchową stolicą Kolumbii. Papież Franciszek dokonał tam zawierzenia całego narodu Matce Bożej. Maryja przybyła do niego w asyście wojska.
więcej

Kolumbia-media: papież Franciszek to biblijna postać XXI wieku

KAI/ ed
Piątek, 8 września 2017, godz. 21:46
Kolumbijskie media prześcigają się w piątek w pochwałach dla "wyczucia i mądrości" przebywającego z wizytą apostolską w ich kraju papieża Franciszka. Określają go mianem "biblijnej postaci XXI w."
więcej

Kolumbia-media: papieska misja jednania narodu równoznaczna z cudem

KAI/ ed
Piątek, 8 września 2017, godz. 21:29
Kolumbijskie media, które bardzo dużo miejsca poświęcają rozpoczętej w ich kraju w środę wizycie papieskiej, wskazują, że służąca pojednaniu pielgrzymka Franciszka jest dużym wyzwaniem.
więcej

Papież beatyfikował dwie ofiary wojny domowej w Kolumbii

KAI/ ed
Piątek, 8 września 2017, godz. 19:38
Franciszek ogłosił błogosławionymi dwóch kolumbijskich kapłanów-męczenników: bp. Jezusa Emila Jaramillo Monsalve i ks. Piotra Marię Ramíreza Ramosa. Obaj zginęli za wiarę w wyniku i w okresie wielkich napięć społecznych, jakie ogarnęły Kolumbię po II wojnie światowej. Aktu beatyfikacji papież dokonał w czasie Mszy św., którą odprawia w Villavicencio.
więcej

Franciszek: pojednanie jest spotkaniem między braćmi gotowymi do odrzucenia egoizmu

KAI/ ed
Piątek, 8 września 2017, godz. 19:00
Pojednanie jest spotkaniem między braćmi gotowymi do odrzucenia pokusy egoizmu i do wyrzeczenia się dążenia do pseudosprawiedliwości - powiedział Franciszek w kazaniu podczas Mszy św. 8 września na błoniach Catama w Villavicencio.
więcej

Kolumbia: papież spotkał się z niepełnosprawnymi i ich rodzinami

KAI/ ed
Piątek, 8 września 2017, godz. 18:19
Chcemy świata, w którym kruchość i słabość będzie uznana za istotę tego, co ludzkie, gdyż wszyscy jesteśmy istotami kruchymi, w sobie lub w swych uczuciach lub w inny widoczny sposób - powiedział Franciszek podczas niezaplanowanego wcześniej spotkania przed nuncjaturą apostolską w Bogocie.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook