Franciszek wzywa do solidarności z krajami pogrążonymi w wojnie

KAI/ ed
Niedziela, 14 maja 2017, godz. 15:57
O solidarność z krajami pogrążonymi w licznych wojnach i doświadczających aktów przemocy zaapelował dziś Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Regina Caeli na Placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

Franciszek podziękował Matce Bożej

KAI/ ed
Niedziela, 14 maja 2017, godz. 11:41
Dziś rano Ojciec Święty udał się do bazyliki Santa Maria Maggiore, aby zgodnie ze swoim zwyczajem podziękować Matce Bożej za odbytą pielgrzymkę do Fatimy.
więcej

Papież przyjmie cierpiących na chorobę Huntingtona

KAI / jp
Sobota, 13 maja 2017, godz. 19:43
W czwartek 18 maja papież Franciszek spotka się w Watykanie z osobami cierpiącymi na chorobę Huntingtona, zwaną pląsawicą, charakteryzującą się kombinacją zaburzeń motorycznych, zachowania i zdolności poznawczych.
więcej

Papież do chorych: jesteście cennym skarbem Kościoła

KAI / jp
Sobota, 13 maja 2017, godz. 15:29
- Nie wstydźcie się tego, że jesteście cennym skarbem Kościoła - powiedział Franciszek do chorych podczas adoracji eucharystycznej na zakończenie Mszy św. w Fatimie.
więcej

Fatima: papież spotkał się z uchodźcami

KAI / jp
Sobota, 13 maja 2017, godz. 14:21
Papież Franciszek spotkał się dziś rano z rodziną uchodźców z Bliskiego Wschodu. Przyjął ich w domu rekolekcyjnym Matki Bożej z Góry Karmel, w którym mieszka w czasie pobytu w Fatimie.
więcej

Franciszek w Fatimie: z ramion Maryi przyjdzie nadzieja i pokój

KAI / jp
Sobota, 13 maja 2017, godz. 13:01
- Pod opieką Maryi kontemplujemy prawdziwe oblicze Jezusa Zbawiciela - mówił Franciszek podczas Mszy św. z okazji setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie.
więcej

Papież w Fatimie: Maryja nie jest świętą z obrazka

PAP / jp
Sobota, 13 maja 2017, godz. 09:15
Papież Franciszek, przebywający w Fatimie z okazji stulecia objawień maryjnych, przewodniczył w piątek wieczorem modlitwie różańcowej z udziałem kilkuset tysięcy wiernych. Mówił im, że Maryja nie jest "świętą z obrazka", a Jezus nie jest "bezlitosnym sędzią".
więcej

Fatima: piękna modlitwa papieża w kaplicy Objawień

KAI / kw
Piątek, 12 maja 2017, godz. 20:10
O pokój i zgodę między narodami błagał papież Franciszek w swej modlitwie w kaplicy Objawień w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie. To w tym miejscu, zwanym Cova da Iria (Dolina Pokoju) w 1917 r. Matka Boża ukazywała się trojgu pastuszków: Hiacyncie i Franciszkowi Marto oraz Łucji dos Santos.
więcej

Franciszek przybył do Portugalii

KAI / kw
Piątek, 12 maja 2017, godz. 19:09
O godz. 16.11 (17.11 czasu polskiego) samolot włoskich linii lotniczych AZ321 "Piazza della Signoria di Gubbio" z papieżem na pokładzie wylądował na lotnisku bazy lotniczej Monte Real, położonej około 40 km od Fatimy.
więcej

"Wizyta w Fatimie to specjalna podróż modlitewna"

PAP / kw
Piątek, 12 maja 2017, godz. 17:32
"To jest specjalna podróż, podróż modlitewna, spotkanie z Bogiem i świętą Matką Bożą" - powiedział Franciszek podczas podróży samolotem do Fatimy.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook