Papież zachęca do odmawiania różańca

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / drr
Piątek, 3 maja 2013, godz. 10:46
Kościół musi być odważny w modlitwie i głoszeniu Ewangelii. Inaczej staje się letni i skłócony. A wtedy swoją odwagę angażujemy w nasze małe sprawy, zazdrość, zawiść, karierowiczostwo i egoizm. I szkodzimy w ten sposób Kościołowi - mówił Papież Franciszek na porannej Eucharystii.
więcej

Watykan: wzmożone kontrole bezpieczeństwa

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / mh
Czwartek, 2 maja 2013, godz. 18:45
"Fakt, że Papież Franciszek chce być jak najbliżej ludzi, w tym dzieci i chorych, nakłada na nas dodatkowe obowiązki związane z jego bezpieczeństwem. Stąd wzmożone kontrole prewencyjne" - podkreśla komendant żandarmerii watykańskiej gen. Domenico Giani.
więcej

Papież prosi franciszkanów konwentualnych

KAI / mh
Czwartek, 2 maja 2013, godz. 16:30
"Módlcie się za mnie i proście wiernych, by za mnie się modlili" - powiedział papież Franciszek przyjmując dziś na audiencji przełożonego generalnego franciszkanów konwentualnych, o. Marco Tascę, kustosza Sacro convento w Asyżu, o. Mauro Gambetti oraz dyrektora czasopisma "San Francesco - Patrono d'Italia" o. Enzo Fortunato.
więcej

Franciszek przyjął nowego ambasadora Rosji

KAI / mh
Czwartek, 2 maja 2013, godz. 12:54
Dziś rano papież Franciszek przyjął nowego ambasadora Federacji Rosyjskiej przy Stolicy Apostolskiej, Aleksandra Awdiejewa, który złożył listy uwierzytelniające. Ten 66-letni polityk był w latach 2008-2013 ministrem kultury Rosji.
więcej

Kościół wspólnotą zrodzoną z miłości Chrystusa

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykanskie / CTV / mh
Czwartek, 2 maja 2013, godz. 12:12
Kościół jest wspólnotą afirmacji, ponieważ zrodzony jest z miłości Chrystusa - powiedział papież Franciszek podczas Mszy św. sprawowanej dziś w kaplicy Domu Świętej Marty. Zaznaczył, że podziały w Kościele są konsekwencją zamknięcia na działanie Ducha Świętego. W Eucharystii, koncelebrowanej z kardynałem Albertem Malcolmem Ranjithem Patabendige - arcybiskupem największego miasta Sri Lanki - Kolombo, wzięła udział grupa pracowników Muzeów Watykańskich.
więcej

Papież Franciszek powita papieża Benedykta

KAI / mh
Czwartek, 2 maja 2013, godz. 09:34
Papież Franciszek powita dziś osobiście swego poprzednika na Stolicy Piotrowej, papieża-seniora Benedykta, który po 62 dniach pobytu w Castel Gandolfo powróci na stałe do Watykanu - podaje portal "Il Sismografo". Powitanie będzie miało miejsce przed dawnym klasztorem sióstr klauzurowych - "Mater Ecclesiae", gdzie papież-senior zamieszka na stałe.
więcej

Franciszek potępia wyzysk ludzi pracy

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / psd
Środa, 1 maja 2013, godz. 14:29
Nie można określić jako sprawiedliwe takie społeczeństwo, które nie daje wszystkim pracy lub wyzyskuje pracujących - stwierdził papież podczas porannej Mszy św. sprawowanej w kaplicy Domu Świętej Marty. Uczestniczyła w niej młodzież niepełnoletnia oraz młode samotne matki goszczone w Ośrodku Solidarności Społecznej "Il Ponte", inicjatywy powstałej w Civitavecchia w 1979 r.
więcej

Papież Franciszek: szczególnie witam Polaków

KAI / psd
Środa, 1 maja 2013, godz. 12:17
"Niech wasze życie przenika przykład wiary, miłości i odwaga apostolska Jana Pawła II" - powiedział Ojciec Święty witając podczas dzisiejszej audiencji ogólnej licznie przybyłych Polaków. Papież Franciszek nawiązał do drugiej rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II.
więcej

Papież przypomina o godności ludzkiej pracy

Radio Watykańskie
KAI / CTV / psd
Środa, 1 maja 2013, godz. 11:52
O autentycznej godności ludzkiej pracy, znaczeniu wierności obowiązkom, przeżywania wiary w działaniach każdego dnia i kontemplacji Bożych tajemnic przypomniał Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Na placu św. Piotra zgromadziło się na niej według danych Prefektury Domu Papieskiego ponad 100 tys. wiernych, w tym 90 grup z Polski i około 6 tys. pielgrzymów polskich.
więcej

Papież spotkał się z prezydentem Izraela

Radio Watykańskie
KAI/ CTV / slo
Wtorek, 30 kwietnia 2013, godz. 14:38
Papież Franciszek przyjął dziś w Pałacu Apostolskim w Watykanie prezydenta Izraela Szymona Peresa. Szef państwa żydowskiego rozmawiał też z sekretarzem stanu, kard. Tarcisio Bertone, któremu towarzyszył sekretarz ds. relacji z państwami, abp Dominique Mamberti.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook