Papież Franciszek: modlitwa niesie pokój

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / drr
Czwartek, 20 czerwca 2013, godz. 12:54
- Nasze serce musi być pojednane z braćmi, aby modlić się "Ojcze Nasz - stwierdził papież Franciszek podczas porannej Eucharystii sprawowanej w kaplicy Domu Świętej Marty. Koncelebrował ją kard. Zenon Grocholewski, a uczestniczyli pracownicy Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego oraz kolejna grupa pracowników Muzeów Watykańskich.
więcej

Chłopak, który przejechał się papamobile

pz
Czwartek, 20 czerwca 2013, godz. 12:50
Wczoraj po audiencji generalnej Franciszek przejechał wśród tłumu wiernych. Widząc nastolatka z syndromem Downa, zatrzymał się, by go uścisnąć. Gdy chłopak wskazał palcem na papamobile Papież spontanicznie zaprosił go do środka, a następnie razem ruszyli przez Plac św. Piotra.
więcej

"Obłuda gasi radość i niszczy wielkoduszność"

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / ctv / pz
Środa, 19 czerwca 2013, godz. 18:36
Chrześcijaństwo to nie kazuistyka przykazań, bo ta prowadzi do obłudy, uniemożliwiając radosne i wielkoduszne obcowanie z Bogiem. Mówił o tym papież Franciszek podczas porannej Mszy św. 19 czerwca w kaplicy Domu św. Marty. Tym razem przybyli na nią pracownicy Kongregacji ds. Biskupów i Papieskiej Rady ds. Rodziny.
więcej

"W ich obliczu odbija się oblicze Chrystusa"

Radio Watykańskie
KAI / ctv / pz
Środa, 19 czerwca 2013, godz. 15:22
Do rozsądnego i pełnego zrozumienia wspierania uchodźców i udzielania im gościny wezwał Franciszek na zakończenie audiencji ogólnej 19 czerwca w Watykanie. Nawiązując do obchodzonego jutro Światowego Dnia Uchodźcy mówił o ludziach zmuszonych nierzadko do natychmiastowego opuszczenia swych domostw i ojczyzny z powodu swej religii, prześladowań i dyskryminacji.
więcej

Papież: nie zadawajmy cierpienia Kościołowi

Radio Watykańskie
KAI / ctv / pz
Środa, 19 czerwca 2013, godz. 12:02
O Kościele jako Ciele Chrystusa mówił papież Franciszek podczas audiencji ogólnej 19 czerwca na Placu św. Piotra w Watykanie. Przypomniał, że jedność Kościoła jest łaską, o "którą musimy prosić Pana, aby nas uwolnił od pokus podziału, walk między nami i egoizmu" i przestrzegł przed szkodami, jakie wyrządzają Kościołowi podziały między chrześcijanami, partyjniactwo, małostkowe interesy. Na zakończenie wspomniał o obchodzonym jutro Światowym Dniu Uchodźcy i wezwal do pomagania im i okazywania ich gościny.
więcej

Franciszek: Nie jesteście chrześcijanami!

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / mh
Wtorek, 18 czerwca 2013, godz. 13:04
"Musimy to zrobić! Bo w przeciwnym razie jesteśmy jak faryzeusze, jak poganie. Nie jesteście chrześcijanami" - powiedział papież Franciszek.
więcej

Papież na kongresie "Nie wstydzę się Ewangelii"

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Poniedziałek, 17 czerwca 2013, godz. 21:07
Nie wstydzę się Ewangelii - to temat katechezy, jaką Papież Franciszek głosił dziś wieczór swym diecezjanom. Wzorem swego poprzednika Ojciec Święty postanowił zainaugurować doroczny kongres rzymskiej diecezji, który odbywa się w Bazylice św. Jana na Lateranie.
więcej

Prezydent Wenezueli u papieża

Radio Watykańskie
KAI/ Radio Watykańskie / CTV / mh
Poniedziałek, 17 czerwca 2013, godz. 18:19
O potrzebie szczerego i stałego dialogu między państwem i konferencją episkopatu, sprzyjającego rozwoju całego kraju mówiono podczas spotkania papieża Franciszka z prezydentem Wenezueli, Nicolasem Maduro. Przywódca Republiki Boliwariańskiej spotkał się też z kardynałem sekretarzem stanu Tarcisio Bertone, któremu towarzyszył abp Dominique Mamberti, sekretarz ds. relacji z państwami.
więcej

Dla chrześcijanina Jezus jest "wszystkim"

PAP/ Radio Watykańskie / CTV / mh
Poniedziałek, 17 czerwca 2013, godz. 13:45
Dla chrześcijanina Jezus jest "wszystkim" i stąd wypływa jego wielkoduszność - powiedział papież podczas dzisiejszej Mszy św. W kaplicy Domu Świętej Marty Eucharystię koncelebrowali z papieżem arcybiskup Manili, kard. Luis Antonio Tagle oraz kard. Attilio Nicora, prezes Urzędu Informacji Finansowej. Obecni byli jego pracownicy a także grupa pracowników Muzeów Watykańskich.
więcej

"Gniewasz się na kogoś? Módl się za niego"

KAI / slo
Poniedziałek, 17 czerwca 2013, godz. 11:04
O tym, że miłość nieprzyjaciół nakazuje chrześcijanom modlić się za tych, na których się gniewamy, przypomniał papież w swoim wpisie na portalu Twitter.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook