Franciszek złożył życzenia Benedyktowi XVI

KAI / slo
Wtorek, 16 kwietnia 2013, godz. 15:01
Ojciec Święty pamiętał o swoim poprzedniku na Stolicy Piotrowej nie tylko podczas porannej Eucharystii, ale także złożył Benedyktowi XVI telefonicznie życzenia z okazji 86 urodzin - podała Watykańska Służba Informacyjna (VIS).
więcej

Papież o zamachu: Bezsensowna tragedia

PAP / slo
Wtorek, 16 kwietnia 2013, godz. 14:26
Papież Franciszek złożył kondolencje rodzinom ofiar zamachu w Bostonie i nazwał to wydarzenie bezsensowną tragedią. Telegram w imieniu papieża wysłał do metropolity Bostonu kardynała Seana Patricka O'Malleya watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone.
więcej

Papież odprawił Mszę w intencji Benedykta XVI

KAI / Radio Watykańskie / drr
Wtorek, 16 kwietnia 2013, godz. 13:13
Papież Franciszek odprawił dziś Mszę św. w intencji Benedykta XVI w dniu 86. rocznicy jego urodzin, "aby Pan był z nim, go umacniał i dał wiele pocieszenia". W kaplicy Domu św. Marty byli obecni m.in. pracownicy Gubernatoratu Państwa Watykańskiego, z jego przewodniczącym, kard. Giuseppe Bertello.
więcej

"Oszczerstwo niszczy dzieło Boże w ludziach"

Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 15 kwietnia 2013, godz. 17:21
"Oszczerstwo niszczy dzieło Boże w ludziach". Takie stwierdzenie znalazło się w dzisiejszej papieskiej homilii podczas porannej Eucharystii w kaplicy Domu św.
więcej

Potrzeba reformy u amerykańskich zakonnic

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 15 kwietnia 2013, godz. 17:00
Papież Franciszek podtrzymał decyzję o reformie żeńskich zgromadzeń zakonnych w USA, jaką zarządziła Kongregacja Nauki Wiary za poprzedniego pontyfikatu. Dotyczy to liberalnego, większościowego nurtu amerykańskich zakonnic, zrzeszonych w Konferencji Przełożonych Zakonów Żeńskich (LCWR).
więcej

Papież Franciszek przyjął premiera Hiszpanii

KAI / CTV / Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 15 kwietnia 2013, godz. 15:39
Papież Franciszek przyjął dziś w Pałacu Apostolskim w Watykanie premiera Hiszpanii Mariano Rajoya Breya. Następnie polityk spotkał się z sekretarzem stanu kard. Tarcisio Bertone, któremu towarzyszył abp Dominique Mamberti, sekretarz ds. relacji z państwami. W prezencie od szefa rządu Ojciec Święty otrzymał koszulkę piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii z autografami wszystkich zawodników.
więcej

Papież ograniczy kompetencje Sekretarza Stanu

KAI / psd
Poniedziałek, 15 kwietnia 2013, godz. 12:00
Ustanowiona w minioną sobotę grupa ośmiu kardynałów, która ma pomóc Ojcu Świętemu w reformie Kurii Rzymskiej i zarządzaniu Kościołem powszechnym ograniczy kompetencje watykańskiego Sekretariatu Stanu - twierdzi w wypowiedzi dla "Corriere della Sera" sekretarz tej grupy, bp Marcello Semeraro. Zdaniem ordynariusza podrzymskiej diecezji Albano papież Franciszek powróci do modelu rządzenia Kościołem sprzed reformy Pawła VI z 1967 roku, odkąd Sekretariat Stanu zaczął nadzorować i koordynować pracę poszczególnych dykasterii.
więcej

"Musimy być gotowi do dawania świadectwa"

KAI / CTV / Radio Watykańskie / pz
Niedziela, 14 kwietnia 2013, godz. 20:00
Do ogołacania się z naszych bożków i wybierania Boga, jako główną drogę życia zachęcił Ojciec Święty sprawując wieczorem Eucharystię w bazylice św. Pawła za Murami. Była ona ostatnią z czterech bazylik większych Rzymu, którą nawiedził papież Franciszek po swoim wyborze na Stolicę Piotrową.
więcej

"Stawiać Boga w centrum naszego życia"

KAI / pz
Niedziela, 14 kwietnia 2013, godz. 19:00
Ojciec Święty zaapelował do wiernych o uczenie się przebywania z Bogiem, pozbywanie się ukrytych bożków i stawianie Boga w centrum swego życia. Papież Franciszek uczynił to posługując się portalem Twitter.
więcej

"Kard. Bergoglio urzekł wszystkich kardynałów"

KAI / slo
Sobota, 13 kwietnia 2013, godz. 14:52
Kard. Bergoglio znam od dziesięciu lat i obok kard. Angelo Scoli był moim głównym faworytem konklawe. Kiedy komentowałem ogłoszenie wyboru dla internetowego wydania "La Stampy" i kard. Jean Louis Tuaran wymienił pierwszą sylabę imienia "Georgium" wrzasnąłem:"Bergoglio!" - mówił 13 kwietnia na Zamku Królewskim w Warszawie Andrea Tornielli.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook