73 proc. Włochów ma zaufanie do Franciszka

PAP/ ad
Piątek, 15 marca 2013, godz. 09:52
73 proc. Włochów ma zaufanie do nowego papieża Franciszka - wynika z ankiety przeprowadzonej dzień po konklawe, na którym wybrano kardynała Jorge Mario Bergoglio z Argentyny. Dwie trzecie badanych domaga się stanowczej walki ze skandalem pedofilii wśród księży.
więcej

Prorocza mewa argentum i wynik konklawe

KAI / pz
Czwartek, 14 marca 2013, godz. 20:32
Po opadnięciu pierwszych emocji, związanych z wyborem kard. Jorge Mario Bergoglio na papieża, argentyńskie środki przekazu zajęły się również lżejszymi sprawami, ale też dotyczącymi niedawnego konklawe. Katolicka agencja prasowa AICA podała, że ptakiem, który usiadł na kominie Kaplicy Sykstyńskiej, skąd po kolejnych głosowaniach wydobywał się dym - najpierw czarny, a potem biały - była mewa srebrzysta.
więcej

Drogi Jorge, cieszymy się, że się zgodziłeś

KAI / pz
Czwartek, 14 marca 2013, godz. 20:09
Wybór "pierwszego papieża amerykańskiego i argentyńskiego napełnia nas radością". Tak na konferencji prasowej w Buenos Aires powiedział dziennikarzom bezpośredni następca kard. Jorge Bergoglio na stanowisku przewodniczącego Konferencji Biskupów Argentyny.
więcej

"Będzie zranioną ludzkość prowadzić do Boga"

KAI / pz
Czwartek, 14 marca 2013, godz. 19:25
Papież Franciszek będzie się pochylał, jak dobry Samarytanin, nad zranioną ludzkością, nad Kościołem, nad człowiekiem, aby prowadzić do Boga - powiedział w rozmowie z TVP Info abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce.
więcej

"Sam gotuje i zaprosił na obiad swego fryzjera"

KAI / pz
Czwartek, 14 marca 2013, godz. 18:18
Argentyński biskup misyjny José Luis Gerardo Ponce de Léon, wikariusz apostolski Ingwavuma w Republice Południowej Afryki wskazał, że "Kościół potrzebuje prostych gestów papieża Franciszka". Poznał on kard. Jorge Mario Bergoglio dwa lata temu podczas wakacji w ojczyźnie. - W Argentynie jest on znany jako człowiek bardzo prosty, który sam gotuje i zaprosił na obiad swego fryzjera - powiedział bp Ponce de Léon.
więcej

"Oczekujemy wzmocnienia dialogu z islamem"

KAI / pz
Czwartek, 14 marca 2013, godz. 17:56
Pragniemy, by papież Franciszek wzmocnił dialog islamsko-chrześcijański - powiedział chaldejski arcybiskup Mosulu, Amel Shamon Nona. W rozmowie z agencją Aki - Adnkronos International wyraził on nadzieję, że "nowy papież okaże otwartość wobec innych religii", dzięki czemu zbuduje "most dialogu", zwłaszcza ze światem islamu, w którym żyje wspólnota chrześcijańska Bliskiego Wschodu.
więcej

"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła"

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykanskie / CTV / mh
Czwartek, 14 marca 2013, godz. 17:35
Bez krzyża możemy być księżmi, biskupami, kardynałami, papieżami, ale nie jesteśmy uczniami Pana - powiedział papież Franciszek w improwizowanej homilii podczas swej pierwszej Mszy św. jako biskup Rzymu. Odprawił ją razem ze 114 kardynałami elektorami w Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie.
więcej

Co o nowym Papieżu w Wikileaks?

KAI / pz
Czwartek, 14 marca 2013, godz. 16:22
Dobry, kompromisowy kandydat - tak scharakteryzowała kard. Jorge Mario Bergoglio ambasada Stanów Zjednoczonych przy Stolicy Apostolskiej przed poprzednim konklawe w 2005 r. Tekst ten znalazł się wśród dokumentów upublicznionych przez Wikileaks.
więcej

Kongres Żydów: Franciszek nie jest nam obcy

KAI / pz
Czwartek, 14 marca 2013, godz. 15:39
Nowy papież jest człowiekiem dialogu - zapewnił przewodniczący Światowego Kongresu Żydów (WJC) Ronald S. Lauder. W wydanym 13 marca oświadczeniu pogratulował kard. Jorge Mario Bergoglio wyboru i wyraził nadzieję na kontynuację "bliskich relacji między Kościołem katolickim i Żydami, które rozwinęły się w ciągu minionych dwóch dziesięcioleci".
więcej

Papież Franciszek przyjedzie do Polski?

KAI / pz
Czwartek, 14 marca 2013, godz. 14:57
Zapytany o perspektywy pielgrzymki Ojca Świętego do Polski, o której mówił dziś metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi SJ stwierdził, że nie sposób dziś, w pierwszym dniu pontyfikatu ustalać kalendarza wszystkich podróży papieża Franciszka.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook