Zapowiedź "zaskakujących decyzji" Papieża

PAP / mh
Piątek, 15 marca 2013, godz. 18:44
Papież Franciszek zaskoczy nas decyzjami dotyczącymi "najbardziej palących problemów Ameryki Łacińskiej, jak potrzeba sprawiedliwości społecznej, ubóstwo, środowisko naturalne i demokratyzacja rządów" - zapowiada arcybiskup Wiednia, kard. Christoph Schoenborn.
więcej

Papież dzwoni do jezuitów - dialog z portierem

KAI / mh
Piątek, 15 marca 2013, godz. 16:50
Do niecodziennej sytuacji doszło dziś rano w Kurii Generalnej jezuitów w Rzymie. Młody portier odebrał telefon od ...papieża Franciszka, czemu początkowo nie dawał wiary. Publikujemy zapis tego dialogu, jaki na Facebooku publikują sami jezuici.
więcej

Papieża wspomina jego miłość z dzieciństwa

PAP / mh
Piątek, 15 marca 2013, godz. 16:22
76-letnia dziś mieszkanka Buenos Aires, która w dzieciństwie przez krótki czas była obiektem uczuć Jorge Maria Bergoglia, dziś papieża Franciszka, wspomina, jak dostała od niego wtedy list miłosny. Ale - jak dodaje - było jasne, że zostanie on księdzem.
więcej

To dobry czas na przewietrzenie Kościoła

KAI / mh
Piątek, 15 marca 2013, godz. 16:04
Wybór papieża Franciszka to dobry czas przewietrzenia Kościoła, tak jak to robimy przed świętami Wielkiej Nocy, aby przybrał on utracony blask i abyśmy mogli świętować ciągłe zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa - ocenił abp Henryk Hoser. Wyrażając radość z wyboru nowego papieża, biskup warszawsko-praski podkreślił w rozmowie z KAI, że jest to także wyzwanie dla całego Kościoła aby przeciwstawił się rutynie i biurokratyzmowi.
więcej

Protest przeciw kampanii szkalującej Papieża

KAI / mh
Piątek, 15 marca 2013, godz. 15:39
Podczas dzisiejszego briefingu dla dziennikarzy rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi SJ przedstawił oświadczenie w sprawie oskarżeń wysuwanych przeciwko Ojcu Świętemu, w okresie gdy był on przełożonym argentyńskich jezuitów. Przypomniał, że wczoraj przeciwko fałszywym oskarżeniom wystąpił zazwyczaj niechętny wobec Kościoła Laureat Pokojowej Nagrody Nobla, Adolfo Pérez Esquivel.
więcej

Ks. Koprowski: Papież zmobilizuje Kościół

KAI/ Krzysztof Tomasik
Piątek, 15 marca 2013, godz. 13:59
"Na pewno papież Franciszek nie zrobi wszystkiego czego ludzie oczekują, ale będzie starał się jeszcze bardziej zmobilizować Kościół wraz z dziedzictwem Jana Pawła II i Benedykta XVI do kolejnego kroku na drodze jego misji zbawienia w tak skomplikowanej sytuacji świata" - uważa ks. Andrzej Koprowski.
więcej

Papież: Nie ulegajmy pesymizmowi

Radio Watykańskie
PAP / Radio Watykańskie / CTV / mh
Piątek, 15 marca 2013, godz. 12:47
Drodzy bracia, nigdy nie ulegajmy pesymizmowi i temu zgorzknieniu, jakie każdego dnia proponuje nam diabeł - powiedział dziś Ojciec Święty członkom Kolegium Kardynalskiego, z którymi spotkał się w Sali Klemetyńskiej Pałacu Apostolskiego. Papież Franciszek podkreślił, że Duch Święty tworzy "jedność nie w jednakowości, lecz w harmonii".
więcej

Papież: "Niech ksiądz sam założy pelerynę"

PAP/ ad
Piątek, 15 marca 2013, godz. 11:26
Przed wejściem na balkon Bazyliki Świętego Piotra tuż po konklawe w środę wieczorem nowy papież Franciszek stanowczo odmówił założenia czerwonej aksamitnej pelerynki - piszą w piątek włoskie gazety. Powiedział do ceremoniarza, żeby sam ją włożył.
więcej

Papież dokona zmian w Kurii Rzymskiej

KAI/ ad
Piątek, 15 marca 2013, godz. 10:03
Kard. Christoph Schönborn uważa, że pilnym wyzwaniem jest "uporządkowanie" w Kurii Rzymskiej. 14 marca podczas konferencji prasowej w Rzymie przewodniczący austriackiego episkopatu wyraził nadzieję, że papieżowi Franciszkowi wkrótce uda się przywrócić Watykanowi dobre imię.
więcej

73 proc. Włochów ma zaufanie do Franciszka

PAP/ ad
Piątek, 15 marca 2013, godz. 09:52
73 proc. Włochów ma zaufanie do nowego papieża Franciszka - wynika z ankiety przeprowadzonej dzień po konklawe, na którym wybrano kardynała Jorge Mario Bergoglio z Argentyny. Dwie trzecie badanych domaga się stanowczej walki ze skandalem pedofilii wśród księży.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook