"Bliscy są mu ubodzy, również nienarodzeni"

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / pz
Środa, 22 maja 2013, godz. 10:04
Franciszek przypomina nam, że powinniśmy być blisko ubogich. A najmniejszymi i najbardziej bezsilnymi są nienarodzone dzieci - powiedział kard. Raymond Burke, prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej. W wywiadzie dla agencji CNS skomentował on papieską wizytę w watykańskim przytułku.
więcej

"Uczniowie byli trochę nietolerancyjni"

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / pz
Środa, 22 maja 2013, godz. 08:14
Czynienie dobra jest tą zasadą, która łączy całą ludzkość ponad różnorodnością ideologii i religii i która tworzy kulturę spotkania, leżącą u podstaw pokoju. Zwrócił na to uwagę papież w kazaniu podczas porannej Mszy św. odprawionej 22 maja w kaplicy Domu św. Marty w Watykanie. Wraz z nim liturgię koncelebrował maronicki patriarcha antiocheński kard. Bechara Butros Rai z Libanu.
więcej

"Ten dom uczy innej logiki niż dziki kapitalizm"

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV
Wtorek, 21 maja 2013, godz. 19:10
Wy ubodzy jesteście darem dla Kościoła. Pokazujecie nam, że kochać Boga i bliźniego to konkret, że w każdej osobie można zobaczyć oblicze Pana. Wy jesteście obliczem Jezusa - mówił Papież w watykańskim przytułku dla ubogich, zwany Darem Maryi.
więcej

Papież prosi o modlitwę za ofiary tornada

KAI / mh
Wtorek, 21 maja 2013, godz. 13:39
O modlitwę w intencji ofiar tornada, które przeszło minionej nocy nad przedmieściami Oklahoma City na południu USA zaapelował papież Franciszek za pośrednictwem portalu Twitter. Jak wiadomo zginęło w nim co najmniej 91 osób, w tym 20 dzieci.
więcej

Franciszek: prawdziwą władzą jest służba

Radio Watykańskie
KAI / CTV / mh
Wtorek, 21 maja 2013, godz. 13:12
Prawdziwą władzą w Kościele jest służba - podkreślił papież Franciszek podczas porannej Mszy św. sprawowanej w kaplicy Domu Świętej Marty. Zaznaczył, że w Kościele nie ma miejsca na walkę o władzę. Eucharystię z papieżem koncelebrował dyrektor programowy Radia Watykańskiego, ks. Andrzej Koprowski SJ. Wzięła w niej też udział liczna grupa pracowników rozgłośni papieskiej oraz biura ds. pielgrzymów i turystów watykańskiego Gubernatoratu. Obecni byli również Maria Voce i Giancarlo Faletti, przewodnicząca i wiceprzewodniczący Ruchu Focolari.
więcej

Papież Franciszek nie egzorcyzmował, modlił się

KAI/ ad
Wtorek, 21 maja 2013, godz. 11:18
Rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi zdementował sensacyjne doniesienia mediów włoskich, jakoby papież Franciszek na zakończenie niedzielnej Mszy św. miał dokonać egzorcyzmu, czyli odmówić modlitwę w intencji uwolnienia z mocy szatana.
więcej

Papież zaniepokojony sytuacją rodzin

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / pz
Poniedziałek, 20 maja 2013, godz. 21:08
Papież jest zaniepokojony krytyczną sytuacją włoskich rodzin - ujawnił abp Salvatore Pappalardo, metropolita Syrakuzy, który wraz z innymi sycylijskimi biskupami złożył dziś w Watykanie wizytę ad limina. Papież dużo pytał, chciał znać szczegóły, również w tym, co dotyczy przestępczości zorganizowanej - powiedział po audiencji sycylijski biskup.
więcej

"Tylko odważna modlitwa czyni cuda"

KAI / Radio Watykańskie / CTV / drr
Poniedziałek, 20 maja 2013, godz. 09:38
Na znaczenie modlitwy mężnej, pokornej i silnej wskazał papież podczas porannej Mszy św. sprawowanej w kaplicy Domu Świętej Marty. Uczestniczyła w niej grupa pracowników Radia Watykańskiego, którym towarzyszył dyrektor papieskiej rozgłośni, ks. Federico Lombardi SJ.
więcej

"Tango Francesco". Siewcy grają dla Franciszka

pz
Niedziela, 19 maja 2013, godz. 19:59
Piosenka Tango Francesco powstała z inspiracji postacią i nauczaniem papieża Franciszka. Decyzja o napisaniu nowej lednickiej pieśni zapadła już kilka chwil po tym, jak okazało się, że nowy Papież pochodzi z Argentyny.
więcej

Papież przypomina o działaniu Ducha Świętego

KEP / pz
Niedziela, 19 maja 2013, godz. 19:30
Na skuteczność i znaczenie działania Ducha Świętego w życiu chrześcijan zwrócił uwagę papież w swoim wpisie na portalu Twitter.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook