"Sztuka pozwala poznać orędzie Chrystusa"

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / drr
Sobota, 19 października 2013, godz. 18:34
Muzea Watykańskie pełnią ważną funkcję, nie tylko artystyczną, lecz także pozwalają lepiej poznać orędzie Chrystusa. Podkreślił to papież 19 października w przemówieniu do uczestników pielgrzymki międzynarodowego stowarzyszenia "Patrons of the Arts", obchodzącego 30-lecie istnienia. Zrzesza ono dobroczyńców Muzeów Watykańskich, którzy wnoszą znaczny wkład w konserwację przechowywanych w nich dzieł sztuki.
więcej

"Naśladowanie Jezusa wymaga wolności serca"

KAI / psd
Sobota, 19 października 2013, godz. 16:31
Na fakt, że pójście za Jezusem pociąga za sobą postawienie Go na pierwszym miejscu zwrócił uwagę Ojciec Święty w swoim dzisiejszym wpisie na portalu Twitter.
więcej

Film o tym, jak Bergoglio pomagał prześladowanym

PAP / psd
Sobota, 19 października 2013, godz. 08:52
Znana włoska reżyserka Liliana Cavani nakręci film na podstawie książki przedstawiającej nieznany aspekt działalności obecnego papieża Franciszka, gdy na przełomie lat 70. i 80. jako prowincjał jezuitów w Argentynie pomagał osobom prześladowanym przez reżim.
więcej

Jedność w wierze harmonizuje różnice

Radio Watykańskie / kn
Piątek, 18 października 2013, godz. 21:00
Dzięki jedności w wierze i sakramentach można harmonizować istniejące w Kościele różnice i nimi się ubogacać - przypomniał papież podczas spotkania z Międzynarodową Komisją ds. Tłumaczenia Mszału na Język Angielski. Obraduje ona w Rzymie z okazji 50-lecia swego istnienia.
więcej

Papież: Nie ulegajmy zniechęceniu w obliczu zła

KAI / kn
Piątek, 18 października 2013, godz. 19:48
Do trwania w chrześcijańskiej nadziei i nie uleganiu zniechęceniu w obliczu zła zachęcił Ojciec Święty w swoim dzisiejszym wpisie na portalu Twitter.
więcej

Misterium pogłębia udział w liturgii

Radio Watykańskie / kn
Piątek, 18 października 2013, godz. 19:30
Dzięki jedności w wierze i sakramentach można harmonizować istniejące w Kościele różnice i nimi się ubogacać - przypomniał Papież podczas spotkania z Międzynarodową Komisją ds. Tłumaczenia Mszału na Język Angielski. Obraduje ona w Rzymie z okazji 50-lecia swego istnienia.
więcej

Papież przyjął prezydenta Kamerunu

KAI / kn
Piątek, 18 października 2013, godz. 17:23
Stan stosunków wzajemnych a także wyzwania stojące przed Afryką Subsaharyjską to główne tematy poruszone podczas dzisiejszej wizyty prezydenta Kamerunu - Paula Biyi w Watykanie. Ojciec Święty przyjął go na audiencji prywatnej, a następnie prezydent rozmawiał z sekretarzem ds. stosunków z państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej abp. Dominique Mambertim.
więcej

Potrzeba współdziałania inicjatyw medialnych

KAI / kn
Piątek, 18 października 2013, godz. 16:09
Media katolickie mają być jak sól i światło, karmić i oświecać świat, niosąc światło Jezusa Chrystusa i przyczyniając się do postępu całej ludzkości - stwierdził Ojciec Święty w przesłaniu z okazji 30-lecia Watykańskiego Ośrodka Telewizyjnego (CTV). Podkreślił też potrzebę współdziałania a nie konkurencji różnych katolickich inicjatyw medialnych.
więcej

Odwiedzajcie starych księży i siostry

KAI / slo
Piątek, 18 października 2013, godz. 12:17
Do odwiedzania duchownych oraz sióstr zakonnych, przeżywających swoje ostatnie lata i dni ziemskiego pielgrzymowania w domach opieki zachęcił papież podczas porannej Mszy św. sprawowanej w Domu Świętej Marty. Mówiąc o trzech wielkich postaciach - Mojżeszu, Janie Chrzcicielu i św. Pawle zauważył, że żadnej z nich nie oszczędzono cierpienia, ale Pan był z nimi zawsze, nigdy ich nie opuścił.
więcej

Nie zatrzymujcie miłości Boga dla siebie!

KAI / slo
Piątek, 18 października 2013, godz. 11:17
Z zachętą do wyjścia ze swego zamknięcia, by zanieść słowo Boże na "peryferie", zwłaszcza tym, którzy nie mieli jeszcze możliwości poznania Chrystusa - zwraca się Ojciec Święty Franciszek.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook