Papież odprawi Mszę św. wśród muzułmanów

PAP / mh
Piątek, 22 marca 2013, godz. 10:00
Papież Franciszek zaskoczył swą decyzją odnośnie Wielkiego Czwartku. Zapowiedział, że Mszę Wieczerzy Pańskiej będzie sprawował w rzymskim więzieniu dla nieletnich. To właśnie im, wzorem Chrystusa, umyje nogi. Będzie to tym bardziej niezwykłe, że większość więźniów tego zakładu karnego to muzułmanie - mówi ks. Sandro Spriano, odpowiedzialny za duszpasterstwo więzienne we włoskiej Caritas.
więcej

Miłośnicy zwierząt napisali list do Papieża

KAI / mh
Piątek, 22 marca 2013, godz. 09:55
Pracownicy krakowskich fundacji dla zwierząt napisali list do papieża Franciszka życząc mu wielu lat wspaniałego pontyfikatu i prosząc, aby zwrócił uwagę na problemy zwierząt. Pod listem podpisują się także inne stowarzyszenia i miłośnicy zwierząt, którzy stają w obronie źle traktowanych czworonogów.
więcej

Telefon do kiosku: "Halo, tu papież"

catholicnewsagency.com / pz
Piątek, 22 marca 2013, godz. 09:14
Buenos Aires, Argentyna. Właściciel lokalnego kiosku Daniel Del Regno odbiera telefon. Jest totalnie zaskoczony. - Cześć, Danielu, tu kardynał Jorge - usłyszał w słuchawce.
więcej

Radość z Franciszka. Jak to robią dominikanki

pz
Piątek, 22 marca 2013, godz. 08:00
Siostry dominikanki były w trakcie nagrywania swojego debiutanckiego albumu, gdy z Watykanu napłynęła informacja o wyborze nowego Papieża.
więcej

Papieskie przesłanie do abp. Canterbury

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Czwartek, 21 marca 2013, godz. 20:54
"Posługa pasterska jest powołaniem, by postępować z wiernością Ewangelii Jezusa Chrystusa" - przypomina Papież Franciszek w przesłaniu do nowego prymasa Wspólnoty Anglikańskiej. Abp Justin Welby objął dziś swoją katedrę w Canterbury koło Londynu. W związku z tym nie uczestniczył wprawdzie w inauguracji pontyfikatu, ale będąc już wcześniej zatwierdzony na swym urzędzie, wystosował do Ojca Świętego gratulacje z okazji wyboru.
więcej

Muzułmanie gotowi do dialogu z Papieżem

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Czwartek, 21 marca 2013, godz. 20:44
"Razem z Papieżem Franciszkiem chcemy otworzyć nową kartę w naszych stosunkach - powiedział Yusuf Al-Quaradawi, przewodniczący Międzynarodowej Unii Uczonych Muzułmańskich. - Chcemy współpracować w krzewieniu wartości moralnych. Razem możemy się sprzeciwić niesprawiedliwości, korupcji i przemocy uderzającej w ludzką godność" - dodał Al-Quaradawi.
więcej

Papież i Bartłomiej I spotkają się w Jerozolimie?

KAI / psd
Czwartek, 21 marca 2013, godz. 15:16
Papież Franciszek i ekumeniczny patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I pragną w przyszłym roku wspólnie odwiedzić Jerozolimę. Propozycję honorowego zwierzchnika prawosławia papież przyjął z zadowoleniem - poinformowała 21 marca włoska agencja misyjna "AsiaNews".
więcej

Franciszek obmyje stopy nieletnim więźniom

KAI / slo
Czwartek, 21 marca 2013, godz. 11:35
28 marca, w Wielki Czwartek o godz. 17.30 Ojciec Święty odprawi Mszę Wieczerzy Pańskiej w rzymskim więzieniu dla nieletnich "Casal del Marmo". Liturgia tego dnia skoncentrowana jest na głoszeniu przykazania miłości, wyrażającym się w geście obmycia stóp. Komunikat tej treści opublikowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
więcej

Spotkanie włoskich żydów z Franciszkiem

KAI / slo
Czwartek, 21 marca 2013, godz. 10:57
Przedstawiciele włoskich środowisk żydowskich, którzy wzięli w środę udział w spotkaniu papieża Franciszka z uczestnikami wtorkowych uroczystości inauguracji jego pontyfikatu, są z niego bardzo zadowoleni.
więcej

Papież zaprosił biednych na Mszę

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / pz
Czwartek, 21 marca 2013, godz. 10:41
Papież Franciszek poprosił Caritas Rzymu, by zaprosiła na wielkoczwartkową liturgię do Watykanu ubogich, którym codziennie niesie swą pomoc.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook