Papież do Polaków o modlitwie za zmarłych

KAI / slo
Środa, 6 listopada 2013, godz. 11:03
O znaczeniu modlitwy za zmarłych przypomniał Ojciec Święty pozdrawiając Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Papież podkreślił znaczenie zyskiwania dla nich łaski odpustów i zachęcił, by ich polecać Matce Bożej - Królowej Wszystkich Świętych.
więcej

Franciszek do chórzystów: piękno zbawi świat

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / mh
Wtorek, 5 listopada 2013, godz. 14:28
"Piękno zbawi świat" - te słynne słowa Dostojewskiego cytuje Papież w przesłaniu z okazji koncertu chóru Patriarchatu Moskiewskiego, jaki odbył się wczoraj w rzymskiej bazylice Matki Bożej Większej. 3 listopada prawosławni chórzyści zostali przyjęci przez Papieża w domu św. Marty. Informacja o tym podana została dopiero wczoraj wieczorem.
więcej

Papież: nie możesz wybierać sobie towarzystwa

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / CTV / pz
Wtorek, 5 listopada 2013, godz. 13:45
"Albo wejdziesz ze wszystkimi albo pozostaniesz na zewnątrz! Nie możesz wybierać sobie towarzystwa. Kościół jest dla wszystkich, poczynając od tych, o których wspomniałem - usuniętych najbardziej na margines. Jest Kościołem wszystkich!" - podkreślił Papież Franciszek.
więcej

"Sensacyjne plany przeciwko handlowi ludźmi"

KAI / pz
Wtorek, 5 listopada 2013, godz. 10:27
Papież Franciszek planuje "sensacyjną akcję skierowaną przeciwko handlowi ludźmi, przymusowej prostytucji i handlowi organami ludzkimi" -zapowiedział 4 listopada bp Marcelo Sanchez Sorondo. Kanclerz Papieskiej Akademii Nauk Społecznych uczestniczył w briefingu na zakończenie międzynarodowej konferencji ekspertów o handlu ludźmi, zorganizowanej z inicjatywy tej akademii.
więcej

Papieskie intencje modlitewne na listopad

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Poniedziałek, 4 listopada 2013, godz. 18:32
Jak co miesiąc, modlimy się w dwóch papieskich intencjach, ogólnej i misyjnej. Pierwsza z nich to: "Aby kapłani, którzy przeżywają trudności, doznali pociechy w cierpieniach, wsparcia w wątpliwościach i utwierdzenia w wierności".
więcej

Modlitwa za zmarłych biskupów i kardynałów

Radio Watykańskie
KAI / CTV / drr
Poniedziałek, 4 listopada 2013, godz. 14:18
"Zmarli kardynałowie i biskupi byli ludźmi, którzy poświęcili się swemu powołaniu i posłudze Kościołowi, który miłowali, tak jak się kocha oblubienicę" - powiedział papież podczas Mszy św. sprawowanej w bazylice watykańskiej.
więcej

Papież Franciszek: Mazowiecki był mężem stanu

PAP / drr
Niedziela, 3 listopada 2013, godz. 13:50
Tadeusz Mazowiecki był mężem stanu, który dobro ojczyzny i narodu przedkładał ponad swoje sprawy osobiste - napisał w liście kondolencyjnym papież Franciszek. Papieskie kondolencje zostały odczytane podczas niedzielnej mszy żałobnej będącej częścią uroczystości pogrzebowych b. premiera.
więcej

Papież będzie się modlił za zmarłych kardynałów

KAI / Radio Watykańskie / CVT / drr
Niedziela, 3 listopada 2013, godz. 09:58
Jutro 4 kwietnia o godz. 11.30 papież będzie przewodniczył w bazylice watykańskiej Mszy św. sprawowanej w intencji 9 kardynałów i 136 biskupów zmarłych w ciągu minionego roku.
więcej

Co kard. Bergoglio mówił przed konklawe?

PAP / drr
Niedziela, 3 listopada 2013, godz. 09:39
Podczas narad kardynałów w marcu w Watykanie, po abdykacji Benedykta XVI i przed konklawe, kardynał Jorge Mario Bergoglio mówił, że "Kościół jest chory i musi się sam leczyć". Ujawnił to w wywiadzie arcybiskup Lyonu, kardynał Philippe Barbarin.
więcej

Wszystkie pytania z "ankiety Franciszka"

ankietafranciszka.pl
Sobota, 2 listopada 2013, godz. 20:23
Poniższa seria pytań pozwala Kościołom partykularnym na wzięcie aktywnego udziału w przygotowaniu Synodu Nadzwyczajnego , którego celem jest głoszenie Ewangelii w kontekście wyzwań duszpasterskich wobec współczesnej rodziny.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook