Papież potępił marnotrawstwo żywności

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / KAI / psd / slo
Środa, 5 czerwca 2013, godz. 11:43
O poszanowanie środowiska naturalnego człowieka, ludzkiej godności i budowanie solidarności między ludźmi zaapelował Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Papież Franciszek przypomniał, że dziś przypada Światowy Dzień Środowiska promowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Na placu św. Piotra na papieskiej audiencji zgromadziło się według danych Prefektury Domu Papieskiego ponad 70 tys. wiernych.
więcej

Franciszek zachęca do odwagi w obronie dzieci

KAI / slo
Wtorek, 4 czerwca 2013, godz. 16:30
Papież z wielką uwagą wysłuchał wiadomości o naszych działaniach na rzecz obrony osób niepełnoletnich przed nadużyciami seksualnymi oraz zachęcił nas do dalszego ich rozwijania - powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Hans Zollner.
więcej

Dekrety o męczeństwie i cnotach heroicznych

KAI / slo
Wtorek, 4 czerwca 2013, godz. 15:36
Papież Franciszek wyraził 3 czerwca zgodę na ogłoszenie przez Kongregację Spraw Kanonizacyjnych dekretów w sprawie uznania męczeństwa 93 osób duchownych i świeckich z Hiszpanii - ofiar wojny domowej z lat 1936-1939, jak również dekretów o heroiczności cnót 4 innych osób z Portugalii, Włoch i Hiszpanii.
więcej

Franciszek: chrześcijanin unika hipokryzji

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / KAI / mh / slo
Wtorek, 4 czerwca 2013, godz. 11:51
Chrześcijanin unika hipokryzji, czyniąc siebie rzecznikiem prawdy Ewangelii, głosząc ją z przejrzystością dziecka - powiedział podczas dzisiejszej Mszy św. papież Franciszek. Eucharystię sprawowaną w kaplicy Domu Świętej Marty koncelebrowali z Ojcem Świętym patriarcha ormiańskich katolików Nerses Bedros XIX Tarmouni, ks. bp Joseph Vianney Fernando, ordynariusz diecezji Kandy na Sri Lance oraz abp Jean-Louis Brugues OP, prefekt Watykańskiej Biblioteki Apostolskiej wraz z grupą swoich współpracowników. Obecni też byli także: prezes i dyrektor generalny włoskich mediów publicznych RAI, Anna Maria Tarantola i Luigi Gubitosi.
więcej

Papież o przezwyciężaniu egoizmu i służbie

KAI / mh
Wtorek, 4 czerwca 2013, godz. 10:42
Do przezwyciężania egoizmu i służby bliźnim zachęcił Ojciec Święty w swym dzisiejszym wpisie na portalu Twitter.
więcej

"Jan XXIII uczy Kościół pokoju i posłuszeństwa"

KAI / drr
Poniedziałek, 3 czerwca 2013, godz. 20:15
Na znaczenie jakie w życiu bł. Jana XXIII miały zawarte w jego haśle biskupim słowa: "Posłuszeństwo i pokój" zwrócił uwagę papież Franciszek spotykając się dzisiaj w bazylice watykańskiej z pielgrzymami z diecezji Bergamo, na której terenie - w Sotto il Monte - urodził się 25 listopada 1881 r. "Dobry Papież".
więcej

Franciszek i Benedykt XVI często się kontaktują

PAP / drr
Poniedziałek, 3 czerwca 2013, godz. 20:10
Papież Franciszek i Benedykt XVI są w częstym kontakcie i łączą ich bliskie więzy - podała agencja Ansa, powołując się na źródła watykańskie. Według nich obecny papież regularnie dzwoni do swego poprzednika i czasem go odwiedza w watykańskiej rezydencji.
więcej

Prezydent Zielonego Przylądka u papieża

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / drr
Poniedziałek, 3 czerwca 2013, godz. 17:34
Z wizytą do Watykanu przybył prezydent Republiki Wysp Zielonego Przylądka, Jorge Carlos Fonseca. Po audiencji u papieża Franciszka spotkał się on także z kardynałem sekretarzem stanu Tarcisio Bertone, któremu towarzyszył abp Dominique Mamberti, sekretarz ds. relacji z państwami.
więcej

Papież spotkał się z patriarchą ormiańskim

Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 3 czerwca 2013, godz. 17:04
Papież spotkał się z katolickim patriarchą ormiańskim Cylicji. Nerses Bedros XIX Tarmouni był już w Rzymie na rozpoczęciu obecnego pontyfikatu i wraz z innymi patriarchami katolickich Kościołów wschodnich koncelebrował 19 marca z Franciszkiem Mszę inauguracyjną. Dziś po raz pierwszy został przez niego przyjęty na oficjalnej audiencji prywatnej.
więcej

Najnowszy papieski tweet. O odwadze

KAI / pz
Poniedziałek, 3 czerwca 2013, godz. 13:31
Na Maryję jako wzór zawierzenia Bogu i umiejętności podejmowania decyzji wskazał dziś Ojciec Święty w swoim wpisie na portalu Twitter.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook