Papież Franciszek o Soborze Trydenckim

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / pz
Sobota, 30 listopada 2013, godz. 18:10
Na konieczność interpretowania Soborów Powszechnych jako nie dającej się rozerwać ciągłości kościelnego nauczania wskazuje Papież w liście do swojego wysłannika na obchody 450-lecia zakończenia Soboru Trydenckiego.
więcej

"Niech solidarność całego Kościoła pocieszy ich"

KAI / pz
Sobota, 30 listopada 2013, godz. 16:20
Ojciec Święty zapewnił o swej pamięci chrześcijan mieszkających w Syrii, zaapelował o pokój na Bliskim Wschodzie a także o rozwój dialogu ekumenicznego z Kościołami wschodnimi. Papież przyjął na audiencji patriarchę Grzegorza III Lahama, biskupów, duchowieństwo i wiernych Kościoła katolickiego obrządku melchickiego.
więcej

Polskie dzieci chore na raka u Franciszka

PAP / pz
Sobota, 30 listopada 2013, godz. 13:45
Papież Franciszek przyjął w sobotę na audiencji grupę 25 polskich dzieci chorych na raka, pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Papież mówił, że cierpienia najmłodszych są niewytłumaczalne.
więcej

Dlaczego nawet papież musi czekać na Putina?

KAI / pz
Sobota, 30 listopada 2013, godz. 11:10
Fakt, że prezydent Rosji każe czekać na swoje przybycie nawet takim osobistościom jak królowa Anglii czy papież jest ogólnie znany. Według Leonida Bershidsky, dziennikarza i pisarza, który współpracuje z amerykańska redakcja Bloomberg View, ma to związek z jego charakterem i losami życia.
więcej

Franciszek o rozwiązywaniu małżeństw

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / mh
Sobota, 30 listopada 2013, godz. 08:30
Za wnioskiem o rozwiązanie małżeństw zawartych, ale nie dopełnionych, kryje się przede wszystkim pragnienie wierzących mężczyzn i kobiet, by móc zawrzeć nowy ważny związek małżeński, co pozwoliłoby im w pełni uczestniczyć w Eucharystii i życiu kościelnym - napisał Franciszek do ks. Pio Vito Pinta, dziekana Trybunału Roty Rzymskiej.
więcej

Papież: my biskupi musimy to zrozumieć

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / mh
Piątek, 29 listopada 2013, godz. 17:34
Ojciec Święty zamierza poświęcić rok 2015 życiu konsekrowanemu. Ujawnił to podczas spotkania z uczestnikami zgromadzenia ogólnego Unii Przełożonych Generalnych zakonów męskich. Trwało ono trzy godziny i miało charakter dialogu, Papież odpowiadał na pytania zakonników. O jego przebiegu informuje komunikat Unii.
więcej

Papież na Twitterze: trudno nam wybaczać

KAI / mh
Piątek, 29 listopada 2013, godz. 16:48
Trudno nam wybaczać innym. Panie, udziel nam swojego miłosierdzia, abyśmy zawsze wybaczali - napisał na swym koncie na Twitterze papież Franciszek.
więcej

Papież przyjmie premiera Izraela

KAI / mh
Piątek, 29 listopada 2013, godz. 16:04
Na spotkanie z papieżem Franciszkiem przyjdzie 2 grudnia do Watykanu premier Izraela Benjamin Netanjahu. Informację tę potwierdził dziś dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi SJ. Nie chciał on jednak udzielić żadnych informacji na temat daty wizyty papieża w Ziemi Świętej. Powiedział jedynie, że obecnie konsultowane są różne terminy.
więcej

Watykan: 2015 - Rokiem Życia Konsekrowanego

KAI / Radio Watykańskie / mh
Piątek, 29 listopada 2013, godz. 15:55
Rok 2015 będzie Rokiem Życia Konsekrowanego - ogłosił Ojciec Święty podczas spotkania z przedstawicielami Unii Przełożonych Generalnych.
więcej

"Papież nie wymyka się wieczorami do ubogich"

KAI / mh
Piątek, 29 listopada 2013, godz. 14:03
Ojciec Święty nie wymyka się chyłkiem wieczorami, by nieść pomoc ubogim Wiecznego Miasta - powiedział dziennikarzom rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi SJ.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook