Kościół prowadzi na spotkanie z Jezusem

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / kn
Wtorek, 17 września 2013, godz. 13:25
"Kościół jest odważny jak kobieta, która broni swoich dzieci, aby je doprowadzić na spotkanie ze swym Oblubieńcem" - powiedział Papież Franciszek podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Wychodząc od przedstawionego w dzisiejszej Ewangelii (Łk 7,11-17) spotkania Pana Jezusa z wdową z Naim, której jedyny syn zmarł, Ojciec Święty mówił o "wdowieństwie" Kościoła, który przemierza dzieje, starając się spotkać Pana.
więcej

Franciszek o dostrzeganiu potrzeb bliźnich

KAI / kn
Wtorek, 17 września 2013, godz. 12:58
O "poszerzenie wyobraźni miłosierdzia" i dostrzeżenie potrzeb naszych bliźnich zaapelował Ojciec Święty w swoim dzisiejszym wpisie na portalu Twitter, Papieski tweet ma po polsku następującą treść: "Wielu jest potrzebujących we współczesnym świecie. Jestem zamknięty we własnych sprawach, czy dostrzegam potrzebującego pomocy?"
więcej

Każdy ochrzczony odpowiada za życie Kościoła

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 16 września 2013, godz. 18:14
- Papież ma dar towarzyszenia nam w sposób bardzo wciągający i konkretny przez refleksję nad Ewangelią i nad przypowieściami o miłosierdziu, które, jak przypomniał, są centrum chrześcijaństwa. Stąd ma wychodzić to wszystko, czym jesteśmy i co robimy - stwierdził abp Pietro Parolin komentując wczoraj z Caracas słowa Franciszka na Anioł Pański.
więcej

"Nie proście wiernych o pieniądze za sakramenty"

PAP / psd
Poniedziałek, 16 września 2013, godz. 16:21
Papież Franciszek zaapelował do proboszczów, by nie prosili wiernych o pieniądze za sakramenty. "Jeśli ludzie widzą interes ekonomiczny, oddalają się od Kościoła" - te słowa papieża z jego poniedziałkowego spotkania z duchowieństwem Rzymu przytaczają media.
więcej

Na co papież zwrócił uwagę księżom

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / drr
Poniedziałek, 16 września 2013, godz. 13:35
- Kościół potrzebuje duszpasterskiego nawrócenia i odważnej kreatywności - Papież Franciszek mówił o tym w czasie spotkania z duchowieństwem diecezji rzymskiej. Odbyło się ono w katedrze Wiecznego Miasta, czyli Bazylice św. Jana na Lateranie.
więcej

Franciszek: dobry katolik miesza się do polityki

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / pz
Poniedziałek, 16 września 2013, godz. 12:35
Na znaczenie pokory i umiłowania swojego narodu jako niezbędnych cech ludzi sprawujących władzę wskazał dziś papież podczas porannej Mszy św. w Domu Świętej Marty. Dodał, że obywatele, zwłaszcza katolicy nie mogą nie interesować się polityką i zachęcił wiernych do modlitwy za rządzących.
więcej

Papieskie spotkanie z niezłomnym księdzem

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / drr
Niedziela, 15 września 2013, godz. 17:30
Papież Franciszek zaprosił do Watykanu kolumbijskiego kapłana, którego przemytnicy narkotyków próbowali zabić, ponieważ wyrywał spod ich wpływu dzieci ulicy. Miało to miejsce w Wenezueli gdzie ks. Horacio Nelson Zúñiga de la Parra od lat pracuje niosąc pomoc porzuconym dzieciom i młodocianym przestępcom.
więcej

"Miłosierdzie ocala człowieka z 'raka' grzechu"

KAI / Radio Watykańskie / CTV / drr
Niedziela, 15 września 2013, godz. 12:38
Radością Boga jest przebaczenie! - zapewnił papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym dzisiejszą modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra. Dodał, że nie jest to "ideologizowanie dobra". - Wręcz przeciwnie, miłosierdzie jest prawdziwą siłą, która może ocalić człowieka i świat z "raka" jakim jest grzech, zło moralne, duchowe. Tylko miłość wypełnia pustki, negatywne otchłanie, jakie zło otwiera w sercach i w historii - mówił Ojciec Święty.
więcej

Franciszek: To nie zapewni Ci szczęścia

KAI / drr
Niedziela, 15 września 2013, godz. 12:00
Przed szukaniem szczęścia w posiadaniu rzeczy materialnych przestrzegł papież Franciszek w dzisiejszym wpisie na Twitterze.
więcej

Franciszek o tragicznie zmarłej lekarce

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / pz
Sobota, 14 września 2013, godz. 22:04
Papież jest głęboko poruszony tragiczną śmiercią włoskiej lekarki, która jak Miłosierny Samarytanin niosła pomoc rannemu cudzoziemcowi.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook