Franciszek zachęca do odwagi w obronie dzieci

KAI / slo
Wtorek, 4 czerwca 2013, godz. 16:30
Papież z wielką uwagą wysłuchał wiadomości o naszych działaniach na rzecz obrony osób niepełnoletnich przed nadużyciami seksualnymi oraz zachęcił nas do dalszego ich rozwijania - powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Hans Zollner.
więcej

Dekrety o męczeństwie i cnotach heroicznych

KAI / slo
Wtorek, 4 czerwca 2013, godz. 15:36
Papież Franciszek wyraził 3 czerwca zgodę na ogłoszenie przez Kongregację Spraw Kanonizacyjnych dekretów w sprawie uznania męczeństwa 93 osób duchownych i świeckich z Hiszpanii - ofiar wojny domowej z lat 1936-1939, jak również dekretów o heroiczności cnót 4 innych osób z Portugalii, Włoch i Hiszpanii.
więcej

Franciszek: chrześcijanin unika hipokryzji

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / KAI / mh / slo
Wtorek, 4 czerwca 2013, godz. 11:51
Chrześcijanin unika hipokryzji, czyniąc siebie rzecznikiem prawdy Ewangelii, głosząc ją z przejrzystością dziecka - powiedział podczas dzisiejszej Mszy św. papież Franciszek. Eucharystię sprawowaną w kaplicy Domu Świętej Marty koncelebrowali z Ojcem Świętym patriarcha ormiańskich katolików Nerses Bedros XIX Tarmouni, ks. bp Joseph Vianney Fernando, ordynariusz diecezji Kandy na Sri Lance oraz abp Jean-Louis Brugues OP, prefekt Watykańskiej Biblioteki Apostolskiej wraz z grupą swoich współpracowników. Obecni też byli także: prezes i dyrektor generalny włoskich mediów publicznych RAI, Anna Maria Tarantola i Luigi Gubitosi.
więcej

Papież o przezwyciężaniu egoizmu i służbie

KAI / mh
Wtorek, 4 czerwca 2013, godz. 10:42
Do przezwyciężania egoizmu i służby bliźnim zachęcił Ojciec Święty w swym dzisiejszym wpisie na portalu Twitter.
więcej

"Jan XXIII uczy Kościół pokoju i posłuszeństwa"

KAI / drr
Poniedziałek, 3 czerwca 2013, godz. 20:15
Na znaczenie jakie w życiu bł. Jana XXIII miały zawarte w jego haśle biskupim słowa: "Posłuszeństwo i pokój" zwrócił uwagę papież Franciszek spotykając się dzisiaj w bazylice watykańskiej z pielgrzymami z diecezji Bergamo, na której terenie - w Sotto il Monte - urodził się 25 listopada 1881 r. "Dobry Papież".
więcej

Franciszek i Benedykt XVI często się kontaktują

PAP / drr
Poniedziałek, 3 czerwca 2013, godz. 20:10
Papież Franciszek i Benedykt XVI są w częstym kontakcie i łączą ich bliskie więzy - podała agencja Ansa, powołując się na źródła watykańskie. Według nich obecny papież regularnie dzwoni do swego poprzednika i czasem go odwiedza w watykańskiej rezydencji.
więcej

Prezydent Zielonego Przylądka u papieża

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / drr
Poniedziałek, 3 czerwca 2013, godz. 17:34
Z wizytą do Watykanu przybył prezydent Republiki Wysp Zielonego Przylądka, Jorge Carlos Fonseca. Po audiencji u papieża Franciszka spotkał się on także z kardynałem sekretarzem stanu Tarcisio Bertone, któremu towarzyszył abp Dominique Mamberti, sekretarz ds. relacji z państwami.
więcej

Papież spotkał się z patriarchą ormiańskim

Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 3 czerwca 2013, godz. 17:04
Papież spotkał się z katolickim patriarchą ormiańskim Cylicji. Nerses Bedros XIX Tarmouni był już w Rzymie na rozpoczęciu obecnego pontyfikatu i wraz z innymi patriarchami katolickich Kościołów wschodnich koncelebrował 19 marca z Franciszkiem Mszę inauguracyjną. Dziś po raz pierwszy został przez niego przyjęty na oficjalnej audiencji prywatnej.
więcej

Najnowszy papieski tweet. O odwadze

KAI / pz
Poniedziałek, 3 czerwca 2013, godz. 13:31
Na Maryję jako wzór zawierzenia Bogu i umiejętności podejmowania decyzji wskazał dziś Ojciec Święty w swoim wpisie na portalu Twitter.
więcej

"Ci ludzie wyrządzają Kościołowi wiele zła"

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / pz
Poniedziałek, 3 czerwca 2013, godz. 12:05
O grzesznikach, ludziach zdeprawowanych i świętych mówił dziś papież Franciszek podczas porannej Eucharystii sprawowanej w kaplicy Domu Świętej Marty. Podkreślił, iż ludzie zdeprawowani wyrządzają Kościołowi wiele zła, gdyż czczą samych siebie, natomiast święci niosą wiele dobra, gdyż są w Kościele światłem.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook