Franciszek podziękował Benedyktowi XVI

KAI / CTV / mm
Niedziela, 24 listopada 2013, godz. 11:37
Mszą św. na placu św. Piotra pod przewodnictwem papieża Franciszka 24 listopada, w niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata zakończył się Rok Wiary. W obecności ponad 60 tys. wiernych z całego świata papież rozważał znaczenie obecności Chrystusa w centrum: stworzenia, Ludu Bożego oraz historii ludzkości i każdego człowieka.
więcej

Watykan: Msza św. kończąca Rok Wiary

KAI / mm
Niedziela, 24 listopada 2013, godz. 10:42
Z udziałem tysięcy wiernych zgromadzonych na placu św. Piotra w Watykanie rozpoczęła się pod przewodnictwem Franciszka Msza św. z okazji uroczystości Chrystusa Króla. Wszechświata. Stanowi ona ukoronowanie roku liturgicznego i jest zakończeniem Roku Wiary, ogłoszonego przez Benedykta XVI w październiku 2012 r.
więcej

Franciszek z pierwszą adhortacją apostolską

KAI / mm
Niedziela, 24 listopada 2013, godz. 10:19
Na zakończenie dzisiejszej Mszy św. papież Franciszek przekaże swoją pierwszą adhortację apostolską "Evangelii gaudium" - "Radość Ewangelii" . Stanowi ona podsumowanie zgromadzenia zwyczajnego Synodu Biskupów nt. nowej ewangelizacji, jakie odbyło się w Watykanie w dniach 7-28 października 2012 r. Wręczy ją biskupowi z Łotwy, kapłanowi z Tanzanii, diakonowi stałemu z Australii oraz 33 wiernym z 13 innych krajów.
więcej

Papież: Jezus w centrum radości i zbawienia

KAI / mm
Niedziela, 24 listopada 2013, godz. 09:52
Jezus jest centrum naszych pragnień radości i zbawienia - powiedział Franciszek podczas dzisiejszej Mszy św. w Watykanie z okazji uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata. Stanowi ona ukoronowanie roku liturgicznego i jest również zakończeniem Roku Wiary, ogłoszonego przez Benedykta XVI w październiku 2012 r.
więcej

"Niech żyje w was pragnienie spotykania Pana"

KAI / drr
Sobota, 23 listopada 2013, godz. 18:02
"Bardzo ważne jest, aby zawsze żyło w was pragnienie spotykania Pana i świadczenia o Nim. Nigdy nie zapominajcie spojrzenia Chrystusa, gdyż jest to spojrzenie miłości" - mówił dzisiaj Franciszek podczas obrzędu przyjęcia do katechumenatu w Watykanie.
więcej

Franciszek: dzięki nim Chrystus jest w nas

KAI / drr
Sobota, 23 listopada 2013, godz. 17:19
Papież Franciszek w swoim dzisiejszym poście na portalu Twitter napisał, dlaczego sakramenty są tak ważne dla każdego chrześcijanina.
więcej

"To Kościół powinien dawać tego przykład"

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / drr
Sobota, 23 listopada 2013, godz. 16:55
"Kościół w służbie osób chorych w podeszłym wieku. Opieka". Tak brzmi tytuł międzynarodowej konferencji zorganizowana przez Papieską Radę ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Chorych, która dobiegła końca w Watykanie.
więcej

Papież: sport musi wspierać ludzkie wartości

KAI / Radio Watykańskie / CTV / drr
Sobota, 23 listopada 2013, godz. 14:43
"Sport ma ważne znaczenie dla ludzkiego rozwoju i społecznych relacji" - przypomniał Franciszek podczas dzisiejszej audiencji dla przedstawicieli Europejskiego Komitetu Olimpijskiego (EOC) w Watykanie. "Sport stymuluje zdolność do wzniesienia się ponad siebie i przezwyciężania egoizmu, promuje zdolność do poświęceń, uczciwość, przyjaźni i szacunek dla zasad" - powiedział papież.
więcej

To była rozmowa o futbolu i pokoju

KAI / drr
Sobota, 23 listopada 2013, godz. 13:23
Papież Franciszek przyjął wczoraj na audiencji prywatnej prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej FIFA, Josepha S. Blattera.
więcej

Franciszek: Dziękuję Bogu za Jej piękne życie

KAI / drr
Sobota, 23 listopada 2013, godz. 08:29
Papież Franciszek dziękuje Bogu za piękne i długie życie śp. Marianny Popiełuszko, oddane Bogu, Kościołowi i rodzinie. Błogosławi Jej najbliższym i uczestniczącym w pogrzebie.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook