Podczas obiadu z papieżem młoda dziewczyna zapytała o wykorzystywanie seksualne

(fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI)

Młoda dziewczyna podczas prywatnego obiadu z papieżem Franciszkiem, zorganizowanego podczas ŚDM w Panamie, poruszyła kwestię wykorzystywania seksualnego w Kościele - informuje Joshua J. McElwee z "National Catholic Reporter".

 

Brenda Noriega, młoda Meksykanka z USA, była jedną z dziesięciu osób, które wzięły udział w tym kameralnym spotkaniu. W rozmowie z amerykańskim serwisem podkreśla, że Kościół "przechodzi obecnie przez kryzys, o którym nie da się nie porozmawiać". Obiad miał miejsce w seminarium Świętego Józefa w Panama City.

 

Noriega poruszyła kwestię wykorzystywania seksualnego, zainspirowana słowami papieża, który przypomina, że "to ważne, bo towarzyszyć ofiarom".

 

Papież odpowiada na szokujący raport dotyczący molestowania dzieci przez ludzi Kościoła >>

 

"Dla mnie jako reprezentantki Stanów Zjednoczonych, pamięć o krzywdzie wszystkich ofiar kryzysu seksualnego i o tym, że Kościół powinien się poświęcić wsparciu dla nich, bardzo dużo znaczy" - mówi migrantka z Meksyku, która posługuje jako ministrantka w diecezji San Bernardino w Kalifornii.

 

Papież odpowiedział, że wykorzystywanie seksualne jest "odrażającą zbrodnią". Przywołał niedawną wizytę biskupów USA w Rzymie oraz potrzebę modlitwy. "Dla mnie jako dla ministrantki to bardzo ważne słowa" - mówi Noriega. "Bywaliśmy źli, ale czasem zapominaliśmy o modlitwie przez zbyt szybką reakcję" - dodaje.

 

Franciszek odpowiedział również na inne pytania. Bedwin Taitus z Indii był ciekawy tego ile godzin papież poświęca na sen.

 

"Około sześciu" - odpowiedział papież Franciszek.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?