Prezydent Peru: wizyta papieża będzie przełomowa

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Prezydent Peru Pedro Pablo Kuczynski oświadczył, że podróż apostolska papieża Franciszka do Peru w dniach 18-21 stycznia 2018 r. będzie miała przełomowe znaczenie historyczne. Ojciec Święty ma odwiedzić Limę, Trujillo i Puerto Maldonado.


Występując na wspólnej konferencji prasowej z prymasem Peru, kard. Juanem Luisem Ciprianim, prezydent oświadczył, że papieska wizyta stanie się punktem, od którego będzie się wyznaczać "przed" i "po" w historii tego kraju. Stanie się przejściem od niepokojów do moralności i uspokojenia - wyraził nadzieję prezydent.

 

Według abp. Miguela Cabrejosa z Trujillo, Franciszek wybrał Puerto Maldonado, stolicę regionu amazońskiego, jako symbol rdzennych mieszkańców tej ziemi i problemów ekologicznych. Do portowego Trujillo pojedzie zaś dlatego, że tamtejszy region La Libertad był jednym z najbardziej dotkniętych skutkami wielkiej powodzi z marca br.

 

Przed przybyciem do Peru papież w dniach 15-18 stycznia przebywać będzie w Chile, gdzie odwiedzi stołeczne Santiago, Temuco i Iquique.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?