Papież do peruwiańskich jezuitów: ubodzy znajdują się w centrum Ewangelii

(fot.PAP/EPA/LUCA ZENNARO)

Podczas wizyty Franciszka w Peru nie mogło zabraknąć spotkania z jego zakonnymi współbraćmi. Odbyło się ono 19 stycznia wieczorem w kościele św. Piotra w Limie i miało charakter ściśle prywatny. "Chcę Kościoła ubogiego dla ubogich. Ubodzy znajdują się w centrum Ewangelii, bez nich nie można jej zrozumieć" - powiedział Papież.

 

O papieskim spotkaniu z jezuitami opowiedział Radiu Watykańskiemu o. Juan Bytton SJ. Było to, jak zauważa, spotkanie z przyjacielem i pasterzem, podczas którego wielokrotnie padło słowo "pokój". Franciszek odpowiadał na pytania, a także powierzył członkom Towarzystwa Jezusowego zadanie "by z wielką pokorą uczyli święty lud Boży rozeznawania". - Jest to prawdziwe wyzwanie dla nas wszystkich - podkreślił peruwiański jezuita. Papież Franciszek prosił też swych współbraci, by prowadzili refleksję nad tym, czego Bóg od nich chce, ale by nie patrzyli na siebie, lecz na zmarginalizowanych, ponieważ "oni są w centrum, oni są sercem". "Jest to wielkie zadanie dla nas wszystkich" - podkreślił o. Bytton.

 

"Myślę, że wizyta u «Matki Boga», w peruwiańskiej Amazonii, była centralnym punktem jego podróży. Franciszek wskazał na trzy rzeczywistości: godność krzywdzonego ludu, naturę i, po trzecie, granice. I, co moim zdaniem jest ważne, podkreślił to wszystko, co odnosi się do kultury, do pamięci, do bogactwa naszych tubylczych ludów, prosząc, by tego nie zatracili. Według mnie ta wizyta pomoże nam Peruwiańczykom zobaczyć tych ludzi jako lud, który skłania do głębszej refleksji. To są zadania, które nam Papież zostawia" - powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Bytton.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.64

Liczba głosów:

25

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

a a 22:20:21 | 2018-01-21
Zawsze myślałem, że w centrum Ewangelii znajduje się Jezus... Ale ja to nienormalny jestem.

Oceń 9 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?