Papież przypomina, że istotą chrześcijaństwa jest gościnność, święto i misja

KAI / mh
Środa, 4 września 2013, godz. 12:24
Do swej pierwszej pielgrzymki zagranicznej, która miała miejsce w dniach 22-29 lipca, a związanej z odbywającym się w Rio de Janeiro Światowym Dniem Młodzieży powrócił papież w katechezie podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Wskazał na trzy istotne wymiary tego wydarzenia: gościnność, święto i misję. Jednocześnie wskazał, że powinny być one istotą naszego życia i życia naszych wspólnot. Na placu św. Piotra według danych Prefektury Domu Papieskiego zgromadziło się około 50 tys. wiernych.
więcej

"Jezus jest bramą prowadzącą do zbawienia"

KAI / drr
Niedziela, 25 sierpnia 2013, godz. 13:51
Jezus jest naszą bramą prowadzącą do zbawienia, pozwólmy, aby wkraczał On coraz bardziej w nasze życie - powiedział Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 28 sierpnia w Watykanie. Po odmówieniu jej i udzieleniu zgromadzonym na Placu św. Piotra błogosławieństwa apostolskiego papież zaapelował gorąco o pokój i o powstrzymanie działań zbrojnych w Syrii oraz wyraził swą modlitewną bliskość ze wszystkimi ofiarami tego konfliktu.
więcej

Franciszek: Ewangelia nie zezwala na użycie siły w celu szerzenia wiary

KAI / mh
Niedziela, 18 sierpnia 2013, godz. 12:28
Słowo Ewangelii nie zezwala na użycie siły w celu szerzenia wiary. Jest dokładnie odwrotnie: prawdziwą siłą chrześcijanina jest moc prawdy i miłości, która prowadzi do wyrzeczenia się wszelkiej przemocy. Wiara i przemoc są nie do pogodzenia - mówił papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę Anioł Pański na placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

Papież: czy wiemy, jaki jest nasz skarb?

KAI / Radio Watykańskie / CTV / drr
Niedziela, 11 sierpnia 2013, godz. 13:56
Miejmy zawsze serce, które pragnie przede wszystkim spotkania z Jezusem i miejmy zawsze ten skarb, o którym mówi dzisiejsza Ewangelia, że tam gdzie skarb, tam jest też twoje serce.
więcej

Młodzież nie idzie za papieżem, idzie za Jezusem Chrystusem

KAI / CTV / Radio Watykańskie / drr
Niedziela, 4 sierpnia 2013, godz. 12:45
- Myślę, że wszyscy razem powinniśmy podziękować Panu za wielki dar, którym było to wydarzenie, dla Brazylii, dla Ameryki Łacińskiej i dla całego świata - powiedział Ojciec Święty do zgromadzonych na placu św. Piotra w Watykanie. Wyjaśnił, że "młodzież nie idzie za papieżem, idzie za Jezusem Chrystusem, niesie Jego krzyż. A papież im przewodzi i towarzyszy w tej drodze wiary i nadziei".
więcej

Zapis papieskiej rozmowy z dziennikarzami

KAI / drr
Piątek, 2 sierpnia 2013, godz. 21:18
Niemal 1,5 godziny trwał rozmowa Papieża Franciszka z dziennikarzami towarzyszącymi mu 28 lipca w "volo papale" z Rio de Janeiro do Rzymu. Ojciec Święty swobodnie odpowiedział na wszystkie pytania zadane mu przez dziennikarzy.
więcej

Franciszek do jezuitów: Chrystus i Kościół w centrum życia

Radio Watykańskie
tłum. Marek Wójtowicz SJ / CTV / psd
Środa, 31 lipca 2013, godz. 19:11
Ojciec Święty Franciszek celebrował rano Mszę świętą w rzymskim kościele del Gesù. Okazją do tego była przypadająca dziś uroczystość św. Ignacego - święta patronalnego jezuitów.
więcej

Papież do biskupów Ameryki Łacińskiej: Kościół ma służyć!

KAI / drr
Poniedziałek, 29 lipca 2013, godz. 09:45
- Biskupi powołani są, by być sługami Świętego Wiernego Ludu Bożego - stwierdził Ojciec Święty spotykając się z Komitetem Koordynacyjnym Episkopatu Ameryki Łacińskiej i Karaibów (CELAM). W obszernym przemówieniu papież zwrócił uwagę na najpoważniejsze wyzwania Kościoła na tym kontynencie, w tym wypełnienie zadania bycia uczniem i misjonarzem.
więcej

Papież Franciszek podziękował Brazylijczykom i młodym za spotkania w Rio de Janeiro

KAI / drr
Poniedziałek, 29 lipca 2013, godz. 09:32
Opuszczając Brazylię Papież Franciszek podziękował swoim gospodarzom oraz młodym uczestnikom Światowych Dni Młodzieży. Zapewnił, że wydarzenia i spotkania minionego tygodnia wpisały się na trwałe w jego pamięć i zamienią się w modlitwę. Ceremonia pożegnania z udziałem wiceprezydenta Michela Temera odbyła się na międzynarodowym lotnisku Galeão w Rio de Janeiro.
więcej

Papież do wolontariuszy ŚDM w Rio de Janeiro

KAI / drr
Poniedziałek, 29 lipca 2013, godz. 09:08
Do trwania w wielkoduszności wobec Boga i ludzi zachęcił papież wolontariuszy posługujących podczas XXVIII Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. Podziękował im za wkład w to spotkanie i wezwał, by przeciwstawiali się kulturze promującej to, co przelotne i odważnego "płynięcia pod prąd". Ojciec Święty spotkał się z nimi w Centrum Kongresowym.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook