Otwórzcie się na Boże Miłosierdzie - ingres do bazyliki Laterańskiej

KAI / psd
Niedziela, 7 kwietnia 2013, godz. 21:52
Do otwarcia na Boże Miłosierdzie, zaufania w Jego cierpliwość, zamieszkania w ranach Jego miłości i spotkania Jego miłosierdzia w sakramentach zachęcał papież Franciszek w homilii podczas Mszy św. w ramach uroczystości objęcia w posiadanie bazyliki Laterańskiej, będącej katedrą Biskupa Rzymu. "Poczujemy Jego czułość, odczujemy jego objęcie, a my także będziemy bardziej zdolni do miłosierdzia, cierpliwości, przebaczenia i miłości" - powiedział Ojciec Święty w nawiązując do obchodzonej dzisiaj Niedzieli Bożego Miłosierdzia.
więcej

Jezus jest ucieleśnionym Miłosierdziem - Modlitwa Regina Coeli

KAI / psd
Niedziela, 7 kwietnia 2013, godz. 12:49
"Nie możemy bać się bycia chrześcijanami i życia jak chrześcijanie!" - zaapelował Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Regina Coeli w Watykanie. Papież przypomniał, że obchodzoną dzisiaj Niedzielę Bożego Miłosierdzia ustanowił bł. Jan Paweł II, który zmarł w wigilię tego święta. "Miłosierny Bóg zawsze nas oczekuje, zawsze kocha, On nam przebaczył przez Swoją krew i za każdym razem nam przebacza, gdy prosimy Go o przebaczenie" - mówił Ojciec Święty.
więcej

Powołaniem chrześcijan budowanie cywilizacji życia

KAI / psd
Środa, 3 kwietnia 2013, godz. 12:13
"Pozwólmy się oświecić Zmartwychwstaniem Chrystusa, pozwólmy się przekształcić Jego mocą, aby także za naszym pośrednictwem w świecie oznaki śmierci ustąpiły przed znakami życia" - zaapelował do wiernych papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.
więcej

Przyjmij zmartwychwstałego Jezusa jak przyjaciela

KAI/ ad
Niedziela, 31 marca 2013, godz. 06:03
Do przyjęcia zmartwychwstałego Jezusa jak przyjaciela, z ufnością, gdyż On jest życiem! - wezwał papież Franciszek podczas liturgii Wigilii Paschalnej odprawianej późnym wieczorem w Bazylice św. Piotra w Watykanie.
więcej

Papież Franciszek po Drodze Krzyżowej - Krzyż Jezusowy jest Bożą odpowiedzią na zło świata

KAI / drr
Piątek, 29 marca 2013, godz. 22:31
- Tej nocy musi pozostać jedno słowo, którym jest krzyż, będący Bożą odpowiedzią na zło tego świata - powiedział Franciszek na zakończenie Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum.
więcej

Umycie nóg znakiem gotowości, by służyć - Msza św. Wieczerzy Pańskiej

KAI / psd
Piątek, 29 marca 2013, godz. 07:46
Po raz pierwszy w historii odprawiana przez Biskupa Rzymu wielkoczwartkowa Msza św. Wieczerzy Pańskiej była celebrowana w zakładzie karnym. Papież Franciszek postanowił sprawować ją w rzymskim więzieniu dla nieletnich "Casal del Marmo". Podczas liturgii, naśladując Chrystusa z Ostatniej Wieczerzy, umył stopy 12 osadzonym różnych narodowości i religii, w tym 2 dziewczętom - jednej z Włoch i jednej z Serbii. Znaczenie tego gestu wyjaśnił w krótkiej, trzyminutowej improwizowanej homilii.
więcej

Papież Franciszek do księży - homilia z Mszy Krzyżma 2013

KAI / drr
Czwartek, 28 marca 2013, godz. 10:35
O odnawianie w sobie Ducha świętości, docieranie do wszystkich ludzi, zwłaszcza ubogich, więźniów i chorych oraz branie na siebie ludzkich trosk zaapelował papież Franciszek do duchowieństwa sprawując po raz pierwszy jako Biskup Rzymu Mszę św. Krzyżma. W bazylice watykańskiej wskazał, że kapłani muszą "pachnieć jak owce", być pasterzami stada i rybakami ludzi. Księża odnowili przyrzeczenia składane w dniu swoich święceń.
więcej

Wielki Tydzień czasem niesienia światła i radości wiary

KAI / pz
Środa, 27 marca 2013, godz. 12:20
"Wielki Tydzień jest czasem łaski, który daje nam Pan, aby otworzyć drzwi naszych serc, naszego życia, naszych parafii, ruchów, stowarzyszeń i «wyjść» na spotkanie innych, stać się bliskimi, aby nieść światło i radość naszej wiary" - powiedział papież Franciszek podczas swej pierwszej audiencji ogólnej.
więcej

Franciszek: Chrystus jest szczególnym Królem - Msza św. Niedzieli Palmowej

KAI / mh
Niedziela, 24 marca 2013, godz. 11:02
Chrystus jest szczególnym Królem który nas miłuje i nam towarzyszy aż po Krzyż - powiedział papież Franciszek w kazaniu podczas Mszy św. 24 marca w Watykanie. Nawiązał również do przypadającego dzisiaj Światowego Dnia Młodzieży, który w tym roku obchodzony jest już po raz 28. i wezwał młodych do odważnego świadczenia o Jezusie przed swymi rówieśnikami i całym światem. Swe kazanie Ojciec Święty skupił wokół trzech słów: radość, krzyż i młodzi.
więcej

Papież Franciszek do dyplomatów: Stolicy Apostolskiej zależy na dobru człowieka

KAI / mh
Piątek, 22 marca 2013, godz. 11:45
Stolicy Apostolskiej zależy na dobru każdego człowieka - zapewnił papież Franciszek ambasadorów przy Watykanie. Zaapelował o podjęcie walki z ubóstwem zarówno materialnym jak i duchowym, o budowanie pokoju i wznoszenie mostów. W Sali Królewskiej Pałacu Apostolskiego Ojciec Święty spotkał się z przedstawicielami 180 krajów utrzymujących relacje dyplomatyczne z Watykanem.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook