Papież o oczach otwartych na Boga

KAI / mm
Niedziela, 30 marca 2014, godz. 15:37
Dzisiejsza Ewangelia wzywa nas do stałego otwierania się na światło i łaskę Chrystusa, abyśmy następnie przynosili tego owoce w swoim życiu - powiedział dziś papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański w Rzymie. Poświęcił je czytanemu w IV niedzielę Wielkiego Postu fragmentowi 9. rozdziału Ewangelii św. Jana, mówiącemu o uzdrowieniu przez Jezusa niewidomego od urodzenia.
więcej

Franciszek: módlmy się za biskupów i kapłanów, aby stawali się świętymi

KAI / slo
Środa, 26 marca 2014, godz. 16:42
Do modlitwy za wszystkich szafarzy Kościoła pamiętając szczególnie o tych, którzy są w trudnej sytuacji, lub którzy muszą odzyskać wartość i świeżość swojego powołania - wezwał Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.
więcej

Papież: każde spotkanie z Jezusem zmienia życie i pozawala nam żyć w radości

KAI / mh
Niedziela, 23 marca 2014, godz. 14:00
"Każde spotkanie z Jezusem zmienia nasze życie i pozawala nam żyć w radości" - podkreślił Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Papież zachęcił wiernych na całym świecie do uczestnictwa w nabożeństwie "24 godziny dla Pana", które rozpocznie się w piątek 28 marca o godz. 17 i potrwa przez całą noc.
więcej

Papież Franciszek wskazuje na św. Józefa - wzór wychowawcy

KAI / kn
Środa, 19 marca 2014, godz. 14:15
Postaci św. Józefa, Opiekuna Pana Jezusa jako wzoru wychowawcy poświęcił dziś papież swoją katechezę podczas audiencji ogólnej.
więcej

Wielki Post dobrą okazją do nawrócenia

KAI / mm
Niedziela, 9 marca 2014, godz. 15:01
Wielki Post jest dla nas wszystkich dobrą okazją, aby odbyć drogę nawrócenia - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

Papież do proboszczów: kwestia miłosierdzia

tłum. franciszkanie.pl
Piątek, 7 marca 2014, godz. 12:07
Genialną intuicją Jana Pawła II nazwał 6 marca papież Franciszek czas miłosierdzia w Kościele, który zaczął się około 30 lat temu beatyfikacją i kanonizacją Siostry Faustyny Kowalskiej oraz ustanowieniem święta Bożego Miłosierdzia. Spotkanie papieża z klerem rzymskim przerodziło się nie tylko w natchnioną wykładnię istoty Bożego miłosierdzia, ale także we wzruszające swoją prostotą dzielenie się doświadczeniem posługi miłosierdzia papieża Franciszka.
więcej

Franciszek: wyruszmy w drogę z modlitwą, postem i jałmużną

KAI / kn
Środa, 5 marca 2014, godz. 20:04
Rozpoczynający się dzisiaj Wielki Post oznacza wyruszenie w drogę duchową, której trzema elementami są modlitwa, post i jałmużna - powiedział Franciszek w kazaniu podczas Mszy św. w Środę Popielcową 5 marca.
więcej

Papież: w Wielkim Poście Kościół zachęca do pogłębienia tożsamości chrześcijańskiej

KAI / pz
Środa, 5 marca 2014, godz. 11:03
W okresie Wielkiego Postu Kościół kieruje do nas dwie ważne zachęty: by żywiej uświadomić sobie zbawcze dzieło Chrystusa oraz gorliwiej żyć swoim chrztem - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.
więcej

Papież: w sakramencie namaszczenia chorych sam Chrystus pochyla się nad cierpiącym

KAI / pz
Środa, 26 lutego 2014, godz. 11:25
W sakramencie namaszczenia chorych największa pociecha wypływa z faktu, że staje się w nim obecny sam Pan Jezus, który bierze nas za rękę i przypomina nam, że teraz do Niego należymy i że nic - nawet zło i śmierć - nie może nas nigdy odłączyć od Niego - powiedział podczas dzisiejszej audiencji ogólnej papież Franciszek. Jego katechezy, poświęconej temu sakramentowi wysłuchało na placu św. Piotra około 30 tys. wiernych.
więcej

Franciszek: wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi

KAI / drr
Niedziela, 23 lutego 2014, godz. 15:22
"Z przynależności do Chrystusa wynika, że we wspólnotach chrześcijańskich - diecezjach, parafiach, stowarzyszeniach i ruchach - różnice nie mogą zaprzeczać faktowi, że wszyscy, przez chrzest, mamy tę samą godność: wszyscy w Jezusie Chrystusie jesteśmy dziećmi Bożymi" - przypomniał Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook