Przemówienie papieża podczas wizyty w szpitalu św. Franciszka

KAI / mh
Czwartek, 25 lipca 2013, godz. 13:39
Odwiedzając 24 lipca osoby leczące się w Szpitalu św. Franciszka z Asyżu w Rio de Janeiro z uzależnień Ojciec Święty wskazał, że legalizacja narkotyków nie doprowadzi do ograniczenia ich spożycia. Wskazał, że do osób uzależnionych, potrzebujących pomocy trzeba wyciągnąć rękę i ukazać im, że choć wyjście z narkomanii nie jest łatwe, to jednak możliwe.
więcej

Papież w Brazylii przeciw legalizacji narkotyków

KAI / mh
Czwartek, 25 lipca 2013, godz. 07:30
Odwiedzając osoby leczące się w Szpitalu św. Franciszka z Asyżu w Rio de Janeiro z uzależnień Ojciec Święty wskazał, że legalizacja narkotyków nie doprowadzi do ograniczenia ich spożycia. Wskazał, że do osób uzależnionych, potrzebujących pomocy trzeba wyciągnąć rękę i ukazać im, że choć wyjście z narkomanii nie jest łatwe, to jednak możliwe.
więcej

Papież w Aparecidzie wzywa do nadziei, zaufania Bogu i życia radością

KAI / pz
Środa, 24 lipca 2013, godz. 17:06
O ukazywanie i przekazywanie młodzieży wartości chrześcijańskich, budzących nadzieję i pozwalających budować jej życie na solidnym fundamencie, zaufanie Bogu i świadczenie radości spotkania z Chrystusem, zaapelował papież podczas Mszy św. sprawowanej w sanktuarium w Aparecidzie. Ojciec Święty zawierzył Matce Bożej dzieło przekazywania młodemu pokoleniu tych wartości, które uczyniłyby ich twórcami narodu i świata bardziej sprawiedliwego, braterskiego i solidarnego.
więcej

O pracy dla młodych - przemówienie Franciszka do dziennikarzy

KAI / drr
Wtorek, 23 lipca 2013, godz. 15:59
O położenie kresu praktyce odrzucania osoby ludzkiej i zapewnienie pracy zwłaszcza młodemu pokoleniu zaapelował papież rozmawiając 22 lipca z dziennikarzami w drodze do Brazylii.
więcej

Papież w Brazylii: młodzież musi mieć warunki duchowe i materialne

KAI / psd
Wtorek, 23 lipca 2013, godz. 00:18
Od pokornej prośby o pozwolenie na wejście i spędzenie całego tygodnia z Brazylijczykami rozpoczął Papież Franciszek swoją pierwszą podróż zagraniczną. Podczas uroczystości powitalnej w ogrodach pałacu gubernatorskiego w Rio de Janeiro Ojciec Święty podkreślił konieczność stworzenia młodzieży właściwych warunków duchowych i materialnych, niezbędnych dla jej rozwoju.
więcej

"Modlitwa i działanie są głęboko zjednoczone"

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / CTV / drr
Niedziela, 21 lipca 2013, godz. 13:35
- W naszym chrześcijańskim życiu modlitwa i działanie są zawsze głęboko zjednoczone - powiedział papież Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy "Anioł Pański" w Watykanie. Ojciec Święty przestrzegł, aby w posłudze kościelnej nie zwracać uwagi tylko na to, by coś "zrobić", przypisywać większą wagę do rzeczy, działań, struktur i zapominać o centralnym miejscu Chrystusa. Pozdrawiając obecnych na placu św. Piotra papież prosił o towarzyszeniu mu duchowo podczas podróży do Brazylii na 28. Światowy Dzień Młodzieży.
więcej

Bądźcie jak miłosierny Samarytanin

Radio Watykańskie
KAI/ CTV / ad
Niedziela, 14 lipca 2013, godz. 12:26
Bądźcie jak miłosierny Samarytanin! - wezwał papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę Anioł Pański, wspominając św. Kamila de Lellisa, założyciela Zakonu Posługujących Chorym. Dziś rozpoczyna się jubileusz czterechsetlecia śmierci tego patrona chorych i pracowników służby zdrowia.
więcej

Papież na Lampedusie: prosimy o przebaczenie za obojętność na los imigrantów

KAI/ ad
Poniedziałek, 8 lipca 2013, godz. 14:01
O wybaczenie obojętności na los imigrantów prosił Boga papież Franciszek w homilii, jaką wygłosił dziś na włoskiej wyspie Lampedusa. Przybył on tam, by uczcić pamięć osób, które chcąc dostać się do Europy, utonęły w Morzu Śródziemnym.
więcej

Encyklika "Światło wiary"

© Copyright - Libreria Editrice Vaticana 2013 / Wydawnictwo WAM / DEON.pl
Piątek, 5 lipca 2013, godz. 13:00
Encyklika "Lumen Fidei" Ojca Świętego Franciszka do biskupów, prezbiterów i diakonów do osób konsekrowanych i do wszystkich wiernych świeckich o wierze.
więcej

Światło wiary nie oślepia

Jacek Prusak SJ
Piątek, 5 lipca 2013, godz. 12:58
W najnowszej encyklice "Lumen Fidei" napisanej "na cztery ręce" przez byłego i obecnego Papieża moją uwagę przykuł fragment z listu młodego Nietzschego do jego siostry Elżbiety, gdzie filozof sformułował pozorny dylemat, który do dzisiaj "oczarowuje" wielu ludzi.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook