Papież zapowiedział swą pielgrzymkę do Ziemi Świętej

KAI / Radio Watykańskie / CTV / drr
Niedziela, 5 stycznia 2014, godz. 13:05
Bóg jest solidarny z człowiekiem i jego historią - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę Anioł Pański na placu św. Piotra w Watykanie. Zapowiedział też swą pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 24-26 maja br.
więcej

Papież: "Trzeba zawsze iść drogą braterstwa"

Radio Watykańskie
KAI / CTV / mm
Środa, 1 stycznia 2014, godz. 15:23
W ten pierwszy dzień roku niech Pan pomoże nam razem kroczyć bardziej zdecydowanie drogami sprawiedliwości i pokoju - zaapelował papież Franciszek w rozważaniach przed modlitwą "Anioł Pański" po mszy św. 1 stycznia w Watykanie.
więcej

Papież: niech przykład Maryi pomaga w głoszeniu Ewangelii

KAI / mh
Środa, 1 stycznia 2014, godz. 11:23
Maryja "swoim przykładem pokory i otwartości na wolę Boga pomaga nam w przełożeniu naszej wiary na radosne i bezgraniczne głoszenie Ewangelii. W ten sposób nasza misja będzie owocna, ponieważ będzie czerpała wzór z macierzyństwa Maryi" - stwierdził Ojciec Święty przewodnicząc Eucharystii w rozpoczynającą Nowy Rok uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi. 1 stycznia jest też w Kościele obchodzony Światowy Dzień Pokoju.
więcej

Papież na zakończenie roku: czy tego chcemy, czy nie, ludzie są naszymi braćmi

KAI / kn
Wtorek, 31 grudnia 2013, godz. 20:46
Czy tego chcemy, czy też nie, ludzie są naszymi braćmi - powiedział papież Franciszek w homilii podczas Nieszporów w bazylice św. Piotra w Watykanie. Po adoracji eucharystycznej zostanie odśpiewany dziękczynny hymn "Te Deum" (Ciebie, Boga wysławiamy) za kończący się rok 2013.
więcej

Orędzie Papieża na 47. Światowy Dzień Pokoju

KAI / mh
Wtorek, 31 grudnia 2013, godz. 10:33
"Braterstwo podstawą i drogą do pokoju" - do tych słów wypowiedzianych wkrótce po swoim wyborze na Stolicę Piotrową nawiązuje papież Franciszek w swoim pierwszym orędziu na 47. Światowy Dzień Pokoju, który jest obchodzony 1 stycznia w uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Ojciec Święty podkreśla, że każda ludzka działalność powinna być naznaczona postawą służby ludziom, zwłaszcza tym najbardziej dalekim i nieznanym. Służba jest bowiem duszą tego braterstwa, które buduje pokój.
więcej

Papież o znaczeniu rodziny w życiu społecznym

KAI / psd
Niedziela, 29 grudnia 2013, godz. 13:38
O znaczeniu rodzin dla Kościoła i społeczeństwa a także konieczności troski o uchodźców przypomniał Ojciec Święty w swoim rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański".
więcej

Papież: ofiara męczenników to ich "narodziny dla nieba"

KAI / slo
Czwartek, 26 grudnia 2013, godz. 15:09
W ofierze męczenników Kościół widzi ich narodziny dla nieba a liturgia dzisiejszego dnia wprowadza nas w prawdziwe znaczenie Wcielenia Pana Jezusa, łącząc Betlejem z Kalwarią - powiedział Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 26 grudnia.
więcej

Papieskie orędzie na Boże Narodzenie

KAI / drr
Środa, 25 grudnia 2013, godz. 12:58
Boże Narodzenie wzywa nas do tego, by oddać chwałę Bogu - powiedział papież Franciszek w swym pierwszym świątecznym orędziu "Urbi et Orbi", wygłoszonym ze środkowego balkonu bazyliki św. Piotra. Złożył także życzenia po włosku, angielsku, francusku, hiszpańsku i portugalsku.
więcej

Franciszek: Nie lękajcie się! Nasz Ojciec daje nam Jezusa, aby prowadzić nas na drodze do ziemi obiecanej

KAI / mh
Wtorek, 24 grudnia 2013, godz. 22:26
"Nie lękajcie się! Nasz Ojciec jest cierpliwy, kocha nas, daje nam Jezusa, aby prowadzić nas na drodze do ziemi obiecanej" - powiedział Franciszek podczas swojej pierwszej Pasterki, której przewodniczył w Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego w Bazylice św. Piotra w Watykanie.
więcej

Papież wzywa do zdania się na wolę Bożą

KAI / mm
Niedziela, 22 grudnia 2013, godz. 10:05
Tak jak św. Józef odrzucił własne plany i ludzką pychę, zdając się całkowicie na wolę Bożą, również my powinniśmy pełnić wolę Pana i być całkowicie gotowymi na słuchanie Jego głosu - powiedział Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 22 grudnia w Watykanie. Po odmówieniu modlitwy maryjnej i udzieleniu błogosławieństwa apostolskiego licznie zgromadzonym na Placu św. Piotra pielgrzymom, pozdrowił ich, wyraził duchową solidarność z bezdomnymi i podkreślił, że "dom i rodzina idą razem".
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook