Papież Franciszek: rodziny żyjcie radością wiary!

KAI / mm
Niedziela, 27 października 2013, godz. 08:13
Ojciec Święty zachęcił rodziny całego świata do przeżywania radości wiary. Podczas zorganizowanego w ramach Roku Wiary Dnia Rodziny spotkał się na placu św. Piotra z ok. 150 tys. wiernych z 75 krajów.
więcej

Maryja niosąc Jezusa obrazem i wzorem Kościoła

KAI / slo
Środa, 23 października 2013, godz. 12:19
O Maryi niosącej Jezusa jako obrazie i wzorze Kościoła mówił dziś Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Wskazał, że Matka Boża jest według nauki II Soboru Watykańskiego wzorem wiary, miłości oraz zjednoczenia z Chrystusem. Na placu św. Piotra zgromadziło się dziś około 85 tys. wiernych.
więcej

Nie ustawajmy w codziennej wytrwałej modlitwie

KAI / drr
Niedziela, 20 października 2013, godz. 13:47
Nauczmy się od wdowy z czytanej dzisiaj Ewangelii ciągłej, niestrudzonej modlitwy, będącej wyrazem wiary w Boga, który jest naszym sprzymierzeńcem i mocą w walce ze złem - powiedział Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 20 października.
więcej

Papież Franciszek wyjaśnia, co znaczy, że Kościół jest apostolski

KAI / drr
Środa, 16 października 2013, godz. 11:49
Podczas dzisiejszej audiencji ogólnej Ojciec Święty wyjaśnił, co to znaczy, że Kościół jest apostolski. Wskazał, że opiera się on na nauczaniu Apostołów, na władzy jakiej udzielił im sam Chrystus. Ponadto zachowuje i przekazuje on nauczanie, usłyszane od apostołów. Jest on też posłany, aby nieść Ewangelię całemu światu. Na placu św. Piotra papieskiej katechezy wysłuchało około 70 tys. wiernych.
więcej

Franciszek: czy jestem chrześcijaninem zawsze?

KAI / drr
Niedziela, 13 października 2013, godz. 11:33
Bóg nas zaskakuje, Bóg żąda od nas wierności, Bóg jest naszą siłą - mówił papież Franciszek w homilii podczas Mszy św. wieńczącej Dzień Maryjny w ramach obchodów Roku Wiary. Czy naprawdę pozwalam Bogu wejść moje życie? Czy jestem chrześcijaninem od czasu do czasu, czy też zawsze? - pytał Ojciec Święty.
więcej

"Całe życie Maryi było naśladowaniem jej Syna"

KAI / kn
Sobota, 12 października 2013, godz. 19:42
Całe życie Maryi było naśladowaniem jej Syna. To On jest drogą, On jest kierunkiem! - mówił papież Franciszek podczas modlitewnego czuwania na placu św. Piotra w ramach obchodów Dnia Maryjnego Roku Wiary.
więcej

Franciszek: "katolickość" wyzwaniem dla Kościoła

KAI / mm
Środa, 9 października 2013, godz. 12:04
O katolickości Kościoła mówił Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Wskazał, że Kościół jest katolicki, ponieważ jest miejscem gdzie jest nam głoszona cała wiara w swej integralności, gdzie zbawienie, które przyniósł nam Chrystus jest oferowane wszystkim.
więcej

Franciszek: "Wiara dokonuje rzeczy niemożliwych"

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / CTV / mm
Niedziela, 6 października 2013, godz. 13:39
Na znaczenie dbałości o rozwój wiary zwrócił uwagę Ojciec Święty w rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański". Prosił też o modlitwę w intencji ofiar czwartkowej katastrofy u brzegów Lampedusy. Przypomniał ponadto postać beatyfikowanego wczoraj 14-letniego włoskiego seminarzysty, Rolando Rivi, zamordowanego przez komunistów w 1945 roku.
więcej

Franciszek apeluje o pokój na Bliskim Wschodzie i całym świecie

KAI / slo
Piątek, 4 października 2013, godz. 12:41
O pokój w Ziemi Świętej, w Syrii, na Bliskim Wschodzie i całym świecie - zaapelował papież Franciszek podczas Mszy św. w Asyżu. "Zwracamy się do Ciebie, Franciszku i prosimy: wyjednaj nam u Boga dar, żeby w naszym świecie nastała zgoda i pokój!" - powiedział Ojciec Święty.
więcej

Papież Franciszek: Święty Kościół grzeszników

KAI / mm
Środa, 2 października 2013, godz. 10:37
O świętości Kościoła mówił dziś papież podczas audiencji ogólnej. Zaznaczył, że choć tworzą go grzesznicy, to jest on święty mocą Bożą i daje wszystkim możliwość kroczenia drogą świętości.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook