Papież do biskupów: mówcie językiem ludu Bożego [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Niedziela, 21 stycznia 2018, godz. 19:10
Do naśladowania św. Turybiusza z Mogrovejo i głoszenia Ewangelii docierając do duszy ludu, aby oświecić kulturę światłem Ewangelii zachęcił Ojciec Swięty biskupów peruwiańskich. Spotkał się z nimi w pałacu arcybiskupim w Limie. Franciszek zachęcił ich, aby byli zaangażowani w budowanie jedności, aby byli "sakramentem komunii".
więcej

Peru: papież wzywa siostry do pogłębienia życia modlitwą i miłością [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Niedziela, 21 stycznia 2018, godz. 17:01
Modlitwa - wspólnotowa i osobista - jest rdzeniem życia kontemplacyjnego i drogą do pielęgnowania doświadczenia miłości, która podtrzymuje naszą wiarę. Przypomniał o tym Franciszek w przemówieniu do sióstr klauzurowych, z którymi spotkał się w sanktuarium Pana Cudów w Limie. Podkreślił również znaczenie modlitwy misyjnej, która potrafi połączyć się z braćmi w różnych okolicznościach i prosić Boga o to, aby nie zabrakło im miłości i nadziei.
więcej

Franciszek wezwał Peruwiańczyków do krzewienia kultury miłosierdzia [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Niedziela, 21 stycznia 2018, godz. 09:05
O krzewienie kultury miłosierdzia oraz położenia kresu przemocy wobec kobiet zaapelował papież podczas nabożeństwa maryjnego ku czci Matki Bożej z La Puerta na Plaza de Armas w Trujillo.
więcej

Papież wezwał duchowieństwo do budowania jedności, do pamięci i radości [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Niedziela, 21 stycznia 2018, godz. 09:02
Do budowania jedności pośród swego ludu, obficie czerpiąc z pamięci o swoim powołaniu i do częstego uśmiechania się, zachęcił Franciszek z duchownych i seminarzystów z Północnego Peru podczas spotkania z nimi w Kolegium Seminarium świętych Karola i Marcelego w Trujillo.
więcej

Papież w Trujillo: mimo niszczycielskich wyzwań idźcie drogą Jezusa i Ewangelii [DOKUMENTACJA]

KAI/ mp
Sobota, 20 stycznia 2018, godz. 17:50
Z wielkim uznaniem papież mówił o solidarności mieszkańców miasta po kataklizmie ulew i lawin błotnych, wywołanych przez zjawisko pogodowe "El Niño" w marcu 2017 r.
więcej

Papież Franciszek do rządzących: niech Peru będzie krainą nadziei [DOKUMENTACJA]

KAI/ mp
Sobota, 20 stycznia 2018, godz. 10:34
Zaapelował o promowanie "ekologii integralnej", zwalczającej zarówno degradację środowiska naturalnego człowieka jak i degradację moralną. Wezwał szczególnie do walki z plagą korupcji oraz zapewnienia wszystkim obywatelom możliwości czynnego uczestnictwa w życiu swej ojczyzny.
więcej

Franciszek: to jest ziemia Matki Bożej. Nie jesteście sierotami

KAI/ ed
Piątek, 19 stycznia 2018, godz. 20:18
Nie jest to ziemia osierocona - jest to ziemia Matki - powiedział Franciszek podczas spotkania z mieszkańcami regionu Madre de Dios graniczącego z puszczą amazońską, a także Brazylią i Boliwią.
więcej

"Chciałem tu przybyć, aby was odwiedzić i wysłuchać. Aby być razem w sercu Kościoła"

KAI/ ed
Piątek, 19 stycznia 2018, godz. 19:35
Do obrony i docenienia swych najlepszych tradycji, a także należnej om godności wezwał Franciszek ludy Amazonii. Spotkanie z nimi w Coliseo Madre de Dios w Puerto Maldonado było jego pierwszym wystąpieniem publicznym na ziemi peruwiańskiej.
więcej

Papież do dzieci z domu dziecka: jesteście najcenniejszym skarbem

KAI/ ed
Piątek, 19 stycznia 2018, godz. 19:26
Jesteście najcenniejszym skarbem, o który musimy się zatroszczyć - powiedział Franciszek podczas spotkania z grupą 40 dzieci mieszkających w domu "El Principito" (Małego Księcia) w Puerto Maldonado.
więcej

Papież w Chile: Niech Iquique, ziemia imigrantów, będzie nadal krainą gościnności (dokumentacja)

KAI / ml
Czwartek, 18 stycznia 2018, godz. 17:58
Niech Iquique, "kraina marzeń" i ziemia imigrantów, będzie nadal krainą gościnności - zachęcił Franciszek podczas Mszy św. o Matce Bożej z Góry Karmel na Campo Lobito w Iquique.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook