Franciszek w Tallinie: wiara misyjna przemawia konkretnymi gestami [dokumentacja]

KAI / sz
Wtorek, 25 września 2018, godz. 20:04
Wiara misyjna idzie ulicami naszych miast, naszych dzielnic, naszych wspólnot, przemawiając bardzo konkretnymi gestami: należysz do naszej rodziny, do wielkiej rodziny Boga, w której wszyscy mamy swoje miejsce - mówił Franciszek podczas spotkania z osobami wspomaganymi przez kościelne dzieła charytatywne, jakie odbyło się w katedra Świętych Piotra i Pawła w Tallinie.
więcej

Franciszek do estońskiej młodzieży: nieście innym Ewangelię [DOKUMENTACJA]

KAI / jp
Wtorek, 25 września 2018, godz. 12:45
- Prośmy o moc apostolską, byśmy nieśli Ewangelię innym i wyrzekli się czynienia z naszego chrześcijańskiego życia muzeum wspomnień - zaapelował Ojciec Święty podczas spotkania ekumenicznego w kościele luterańskim św. Karola w Tallinie.
więcej

Franciszek w Tallinie: dbajmy o pamięć i owocne budowanie więzi [DOKUMENTACJA]

KAI / jp
Wtorek, 25 września 2018, godz. 11:06
Do troski o pamięć i owocne budowanie więzi między pokoleniami i wspólnotami zaapelował papież spotykając się z przedstawicielami władz, społeczeństwa obywatelskiego i korpusem dyplomatycznym w Pałacu Prezydenckim w stolicy Estonii, Tallinie.
więcej

Franciszek w Agłonie: Maryja wzywa nas do budowania braterstwa [DOKUMENTACJA]

KAI / pk
Poniedziałek, 24 września 2018, godz. 16:17
Na Maryję stojącą u boku cierpiących, wzywającą do akceptacji drugiego człowieka, przebaczenia i budowania braterstwa wskazał Ojciec Święty podczas Eucharystii w narodowym sanktuarium łotewskim w Agłonie. Papież nawiązał do motta łotewskiego etapu swej 25 zagranicznej podróży apostolskiej "Okaż się nam Matką!".
więcej

Czytaj całe przemówienie papieża Franciszka do osób starszych: bądźcie wzorem!

KAI / pch
Poniedziałek, 24 września 2018, godz. 12:59
Bądźcie w waszych rodzinach i w waszej ojczyźnie wzorem wytrwałości i nadziei, zanurzonymi w cierpliwości - zachęcił Ojciec Święty osoby starsze, zgromadzone w katolickiej katedrze św. Jakuba w Rydze.
więcej

Całe przemówienie papieża w katedrze w Rydze: Chrystus jest w stanie rozbić schematy, w których zamierzamy go uwięzić

KAI / pch
Poniedziałek, 24 września 2018, godz. 11:47
Uda nam się zrealizować tę misję ekumeniczną, jeśli pozwolimy, aby przeniknął nas duch Chrystusa, który jest w stanie "rozbić uciążliwe schematy, w których zamierzamy Go uwięzić, i zaskakuje nas swą nieustanną boską kreatywnością - zaapelował papież Franciszek podczas spotkania ekumenicznego w katedrze w Rydze.
więcej

Całe przemówienie papieża Franciszka do władz Łotwy: bez zdolności patrzenia w górę, odbudowa narodu nie byłaby możliwa

KAI / pch
Poniedziałek, 24 września 2018, godz. 10:10
O znaczeniu Łotwy, jako miejsca dialogu i spotkania, pokojowego współistnienia, które stara się patrzeć w przyszłość mówił Ojciec Święty podczas spotkania z przedstawicielami władz, społeczeństwa obywatelskiego i korpusem dyplomatycznym w Pałacu Prezydenckim w Rydze.
więcej

Franciszek w Kownie: zaświadczmy, że Jezus Chrystus jest naszą jedyną nadzieją [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Niedziela, 23 września 2018, godz. 18:42
Do otwartości na potrzeby najmniejszych i świadectwa, że "Jezus Chrystus jest naszą jedyną nadzieją" - cytując słowa motta swej pielgrzymki na Litwę - zachęcił Ojciec Święty podczas Eucharystii sprawowanej w parku Santakos w Kownie.
więcej

Franciszek: Panie, niech Litwa będzie światłem nadziei [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Niedziela, 23 września 2018, godz. 18:40
"Panie, niech Litwa będzie światłem nadziei. Niech będzie ziemią pracowitej pamięci, która ponawia zaangażowanie w walce przeciwko wszelkiej niesprawiedliwości" - modlił się Franciszek przed byłą katownią sowieckiej KGB w Wilnie, gdzie torturowani i mordowani byli litewscy patrioci a także duchowni Kościoła na Litwie.
więcej

Franciszek do duchownych: Nie bądźcie funkcjonariuszami Boga! [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Niedziela, 23 września 2018, godz. 18:37
Nie bądźcie funkcjonariuszami Boga! Bądźcie blisko Tabernakulum, twarzą w twarz z Bogiem i ludźmi! - apelował Franciszek podczas spotkania z kapłanami, zakonnikami, osobami konsekrowanymi, seminarzystami w katedrze pw. świętych Piotra i Pawła w Kownie.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook