Papież: chrześcijanin jest powołany do angażowania się w sprawy ludzkie

KAI / ml
Poniedziałek, 23 października 2017, godz. 11:29
Chrześcijanin jest powołany do aktywnego angażowania się w sprawy ludzkie i społeczne, nie przeciwstawiając "Boga" i "cezara", ale oświecając rzeczywistości doczesne światłem, które pochodzi od Boga - powiedział Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Papież zaznaczył, że Jezus przypomina nam przede wszystkim, że należymy do Boga, który dał nam wszystko, czym jesteśmy i co mamy.
więcej

Watykan: w październiku 2019 Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny [dokumentacja]

KAI/ mp
Niedziela, 22 października 2017, godz. 14:02
Papież ogłasza w nim, że w październiku 2019 roku będzie miał miejsce Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny z okazji setnej rocznicy opublikowania przez Benedykta XV Listu Apostolskiego Maximum illud.
więcej

Franciszek: wiara chrześcijan oświetla tajemnicę śmierci

KAI/ ed
Środa, 18 października 2017, godz. 12:43
O wierze w Jezusa Zmartwychwstałego rzucającej światło nadziei na tajemnicę śmierci mówił dziś papież podczas audiencji ogólnej. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dziś około 25 tys. wiernych.
więcej

Franciszek: nasza relacja z Bogiem ma charakter oblubieńczy [DOKUMENTACJA]

KAI / jp
Poniedziałek, 16 października 2017, godz. 08:47
Na oblubieńczy charakter naszej relacji z Panem Bogiem wskazał papież podczas Eucharystii na placu św. Piotra, podczas której dokonał kanonizacji 35 nowych świętych pochodzących z Brazylii, Meksyku, Hiszpanii i Włoch.
więcej

Franciszek do Kościołów wschodnich: uczmy się pukać do serca Boga

KAI / kw
Czwartek, 12 października 2017, godz. 10:53
Do cierpliwej modlitwy o potrzebne łaski zachęcił Ojciec Święty katolików obrządków wschodnich podczas Eucharystii sprawowanej w bazylie Santa Maria Maggiore z okazji stulecia Kongregacji dla Kościołów Wschodnich i Papieskiego Instytutu Wschodniego.
więcej

Franciszek: chrześcijanie wezwani do czujnego oczekiwania

KAI / pk
Środa, 11 października 2017, godz. 10:55
O czujnym oczekiwaniu, jako istotnym wymiarze życia nadzieją chrześcijańską, mówił dziś papież podczas audiencji ogólnej. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dziś około 20 tys. wiernych.
więcej

Papież: nasz Pan jest Bogiem miłości i cierpliwości, nie zemsty [DOKUMENTACJA]

KAI /kk
Niedziela, 8 października 2017, godz. 13:25
Wielką nowością chrześcijaństwa jest to, że Pan, choć wielokrotnie rozczarował się do nas z powodu naszych błędów i grzechów, okazuje się bardzo cierpliwy, nie wycofuje swego Słowa i nie jest Bogiem zemsty. Przypomniał o tym Franciszek w rozważaniach przed niedzielną modlitwą Anioł Pański 8 października w Watykanie.
więcej

Franciszek: chrześcijanin jest misjonarzem nadziei [DOKUMENTACJA]

KAI / kk
Środa, 4 października 2017, godz. 10:49
O powołaniu chrześcijan do bycia misjonarzami nadziei mówił dziś Franciszek podczas audiencji ogólnej w Watykanie. Papież wskazał, że fundamentem tej nadziei jest prawda o zmartwychwstaniu Jezusa.
więcej

Papież na Mszy w Bolonii: życie chrześcijańskie jest pokorną pielgrzymką sumienia

KAI / kw
Niedziela, 1 października 2017, godz. 18:22
Życie chrześcijańskie jest "pokorną pielgrzymką sumienia", w której "istnieją dwie drogi: bycie skruszonymi grzesznikami albo grzesznikami obłudnymi" - mówił o tym papież Franciszek podczas Mszy św., jaką odprawił na stadionie im. Renato Dall’Ary na zakończenie swego pobytu w Bolonii.
więcej

Papież w Bolonii: nacjonalizm nie zniweczy odważnych marzeń założycieli zjednoczonej Europy [PEŁNY TEKST]

KAI / kw
Niedziela, 1 października 2017, godz. 17:35
- Ale nie lękajcie się jedności! Logiki partykularne i nacjonalistyczne nie zniweczą odważnych marzeń założycieli zjednoczonej Europy - powiedział Franciszek.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook