Papież pozdrowił "umiłowany naród koreański" i powitał nową błogosławioną [DOKUMENTACJA]

(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)

Pozdrowienia dla "umiłowanego narodu koreańskiego" i życzenia pomyślnych rozmów pokojowych między dwoma państwami koreańskimi, które wkrótce rozpoczną się w Singapurze, przekazał Franciszek w pozdrowieniach po modlitwie Anioł Pański 10 czerwca w Watykanie.

 

Wspomniał też o beatyfikacji s. Marii od Niepokalanego Poczęcia, czyli Adeli de Batz de Trenquelléon, która odbędzie się dziś we francuskim Agen oraz pozdrowił imiennie niektóre grupy pielgrzymów.


Oto polski tekst pozdrowień papieskich:

 

Drodzy bracia i siostry,Pragnę raz jeszcze, aby do umiłowanego narodu koreańskiego dotarła moja szczególna myśl w duchu przyjaźni i modlitwy. Oby rozmowy, które w najbliższych dniach odbędą się w Singapurze, mogły przyczynić się do rozwoju pozytywnej drogi, która zapewni pokojową przyszłość Półwyspowi Koreańskiemu i całemu światu. Prośmy o to Pana. Wszyscy razem módlmy się do Maryi, Królowej Korei, aby towarzyszyła tym rozmowom. Zdrowaś Mario...

 

Dzisiaj w Agen we Francji zostanie ogłoszona błogosławioną siostra Maria od Niepokalanego Poczęcia, w świecie Adela de Batz de Trenquelléon. Żyła na przełomie XVIII i XIX wieku, założyła Instytut Córek Maryi Niepokalanej, zwanych marianistkami. Wychwalajmy Pana za tę Jego córkę, która poświęciła swe życie Jemu i służbie braciom.

 

Pozdrawiam was wszystkich, drodzy rzymianie i pielgrzymi: grupy parafialne, rodziny, stowarzyszenia. W szczególności pozdrawiam wiernych przybyłych z Hiszpanii: z Murcji, Pampeluny i Logroño. A z Włoch - z Neapolu, młodzież z Mestrino i grupę sportową strzelców alpejczyków z Legnago.Życzę wam dobrej niedzieli.

 

I proszę, nie zapomnijcie modlić się za mnie.

 

Smacznego obiadu i do widzenia!

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook