Franciszek: kontynuujmy modlitwę o pokój

Radio Watykańskie

Przed modlitwą Anioł Pański papież Franciszek pozdrowił katechetów z całego świata i zachęcił do modlitwy o pokój w Syrii i na Bliskim Wschodzie. Ojciec Święty odprawił dzisiaj na palcu św. Piotra w Watykanie Mszę św. dla uczestników Międzynarodowego Kongresu Katechetycznego oraz nauczycieli religii z okazji rozpoczętych wczoraj Dni Katechetów, wpisujących się w obchody Roku Wiary.

 

Publikujemy papieskie pozdrowienia:

 

Drodzy bracia i siostry,

 

Przed zakończeniem obecnej Mszy św. chciałbym pozdrowić was wszystkich i podziękować wam za udział, zwłaszcza katechetom przybyłym z wielu części świata.

 

Szczególne pozdrowienia kieruję do Jego Świątobliwości Jana X, greckoprawosławnego patriarchy Antiochii i całego Wschodu. Jego obecność zachęca nas byśmy po raz kolejny modlili się o pokój w Syrii i na Bliskim Wschodzie.

Pozdrawiam pielgrzymów, którzy przybyli konno z Asyżu, a także Włoskiej Klub Alpinistyczny obchodzący 150. rocznicę swego powstania.

 

Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów z Nikaragui, przypominając, że pasterze i wierni tego umiłowanego narodu radośnie obchodzą stulecie kanonicznego ustanowienia prowincji kościelnej.

 

Z radością przypominamy, że wczoraj w Chorwacji został ogłoszony błogosławionym Miroslav Bulešić, kapłan diecezjalny, który zmarł śmiercią męczeńską w 1947 r. Chwalmy Pana, który daje bezsilnym moc najwyższego świadectwa.

 

A teraz zwróćmy się do Maryi modlitwą "Anioł Pański".

 

 

Więcej »

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook