Franciszek do kardynałów: nie stawajcie się "książętami" Kościoła

KAI / pk
Środa, 28 czerwca 2017, godz. 17:16
Aby nie stawali się "książętami" Kościoła, wezwał Franciszek nowych kardynałów 28 czerwca podczas konsystorza w Watykanie, na którym wręczył oznaki godności kardynalskiej pięciu hierarchom z Mali, Hiszpanii, Szwecji. Laosu i Salwadoru.
więcej

Papież o 3 rzeczach, które muszą odrzucić chrześcijanie

KAI / kw
Środa, 28 czerwca 2017, godz. 10:12
O chrześcijańskiej nadziei jako sile męczenników mówił dziś Ojciec Święty podczas ostatniej przed wakacyjną przerwą audiencji ogólnej. Stanowczo zaprotestował przeciwko nazywaniu zamachowców-samobójców "męczennikami".
więcej

Papież: cierpienia są częścią dzieła ewangelizacji

KAI / kw
Niedziela, 25 czerwca 2017, godz. 12:40
- Trudności i cierpienia są częścią dzieła ewangelizacji i jesteśmy powołani, aby znaleźć w nich okazję do sprawdzenia autentyczności naszej wiary i naszej relacji z Jezusem - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym dzisiejszą modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

Franciszek: towarzyszenie świętych nadzieją chrześcijańskiego pielgrzymowania

KAI / kk
Środa, 21 czerwca 2017, godz. 10:19
Na wspierające nas na różnych etapach życia towarzyszenie świętych, jako źródło nadziei wskazał Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.
więcej

Franciszek: Eucharystia sakramentem pamięci

KAI / psd
Niedziela, 18 czerwca 2017, godz. 21:15
O Eucharystii jako sakramencie pamięci mówił papież 18 czerwca podczas Mszy św. na placu przed bazyliką św. Jana na Lateranie. Poprzedzała ona procesję eucharystyczną, która przeszła tradycyjną trasą ulicami Rzymu do bazyliki Matki Bożej Większej (Santa Maria Maggiore). Ojciec Święty podkreślił, że Eucharystia przypomina nam, w sposób realny i namacalny historię miłości Boga wobec nas.
więcej

Franciszek: miłość Boga nadzieją dla każdego człowieka

KAI / psd
Środa, 14 czerwca 2017, godz. 10:45
O macierzyńskiej i ojcowskiej miłości Boga jako źródle nadziei dla każdego człowieka mówił Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.
więcej

Papież na Dzień Ubogich: trzeba miłować nie słowem, lecz czynem [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Wtorek, 13 czerwca 2017, godz. 12:22
Znaczeniu Światowego Dnia Ubogich poświęcił, obchodzonego w tym roku po raz pierwszy 19 listopada, poświęcił Franciszek swoje orędzie opublikowane dziś w Watykanie.
więcej

Franciszek wyjaśnia, czym jest życie wieczne [DOKUMENTACJA]

KAI/ ed
Niedziela, 11 czerwca 2017, godz. 15:49
"Czym jest to życie wieczne?" - zapytał papież i powiedział: "Jest niezmierzoną i bezinteresowną miłością Ojca, którą Jezus ofiarował na krzyżu, oddając swoje życie dla naszego zbawienia".
więcej

Franciszek: Ojcostwo Boga źródłem nadziei

KAI / ml
Środa, 7 czerwca 2017, godz. 10:33
"Bóg nie może obyć się bez nas: On nigdy nie będzie Bogiem «bez człowieka». Ta pewność jest źródłem naszej nadziei, która jest zawarta we wszystkich wezwaniach «Ojcze nasz» - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.
więcej

Orędzie Franciszka na Światowy Dzień Misyjny 2017

KAI / kk
Niedziela, 4 czerwca 2017, godz. 12:24
Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej ogłosiło dziś 91 Światowy Dzień Misyjny. Będzie on obchodzony w tym roku 22 października.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook