Franciszek: każda modlitwa jest modlitwą wspólnoty braci i sióstr

KAI / ml
Środa, 13 lutego 2019, godz. 12:52
"W dialogu z Bogiem nie ma miejsca na indywidualizm. Nie ma afiszowania się swoimi problemami, jakbyśmy byli jedynymi cierpiącymi na świecie. Nie ma modlitwy wznoszonej do Boga, która nie byłaby modlitwą wspólnoty braci i sióstr" - powiedział Ojciec Święty podczas środowej audiencji ogólnej. W swej katechezie Franciszek powrócił do rozważania treści modlitwy "Ojcze nasz" a jego słów w auli Pawła VI wysłuchało około 7 tys. osób.
więcej

Papież na "Anioł Pański": oddanie się na służbę Jezusa nadaje życiu sens (dokumentacja)

KAI / ml
Niedziela, 10 lutego 2019, godz. 14:06
Wielkoduszne oddanie się na służbę Jezusa, żeby być świadkami dobroci i miłosierdzia, nadaje naszemu życiu nowy sens - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

Nadużycia wobec zakonnic, Wenezuela i prześladowania chrześcijan - rozmowa papieża z dziennikarzami w drodze z Abu Zabi

KAI / kk
Czwartek, 7 lutego 2019, godz. 12:37
O wykorzystywaniu zakonnic, sytuacji w Wenezueli i prześladowaniu chrześcijan w krajach o większości muzułmańskiej rozmawiał 5 lutego Ojciec Święty z dziennikarzami na pokładzie samolotu w drodze powrotnej z Abu Zabi do Rzymu.
więcej

Franciszek: podróż do Emiratów niespodzianką Boga [PODSUMOWANIE PIELGRZYMKI]

KAI / pch
Środa, 6 lutego 2019, godz. 12:06
"Ta podróż należy do "niespodzianek" Boga. Chwalmy Go więc i Jego Opatrzność i módlmy się, aby rzucone ziarno wydało owoce zgodnie z Jego świętą wolą" - powiedział papież o zakończonej wczoraj wizycie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
więcej

Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia

KAI / kk
Środa, 6 lutego 2019, godz. 12:00
Publikujemy pełną treść bardzo ważnego dokumentu, który podpisał papież Franciszek. To "kamień milowy w relacjach pomiędzy chrześcijaństwem i islamem".
więcej

Franciszek w Emiratach: zadaniem religii jest budowanie braterstwa i pokoju

KAI / pk
Wtorek, 5 lutego 2019, godz. 09:16
Religie są powołane do budowania braterskiego współistnienia ludzi różnych wyznań w oparciu o edukację i sprawiedliwość a także odrzucenie wojny i przemocy - powiedział Ojciec Święty podczas spotkania międzyreligijnego w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Abu Zabi.
więcej

Franciszek do katolików Emiratów: naśladujcie Jezusa w życiu codziennym

KAI / pk
Wtorek, 5 lutego 2019, godz. 09:11
O aktualności ewangelicznych Błogosławieństw, zachęcających, do naśladowania Pana Jezusa w życiu codziennym mówił papież podczas Mszy św. sprawowanej na stadionie Zayed Sports City w Abu Zabi. Bierze w niej udział ponad 130 tys. wiernych mieszkających i pracujących w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
więcej

Franciszek: w uczniach Pana świat musi dziś widzieć proroków

KAI / pk
Niedziela, 3 lutego 2019, godz. 12:48
Dziś świat musi widzieć w uczniach Pana proroków, to znaczy ludzi odważnie i wytrwale odpowiadających na powołanie chrześcijańskie - powiedział Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.
więcej

Franciszek: życie konsekrowane to uwielbienie i wizja prorocka [DOKUMENTACJA]

KAI / ms
Sobota, 2 lutego 2019, godz. 19:21
"Życie konsekrowane to uwielbienie, które daje radość ludowi Bożemu, wizja prorocka, która ukazuje to, co się liczy" - zaznaczył Franciszek podczas Mszy św. w Święto Ofiarowania Pańskiego sprawowanej w bazylice watykańskiej.
więcej

ŚDM: konferencja prasowa na pokładzie samolotu z Panamy [CAŁY TEKST]

KAI / kw
Czwartek, 31 stycznia 2019, godz. 16:20
Rozmawiając przez około 50 minut z dziennikarzami w drodze powrotnej z Panamy Ojciec Święty poruszył między innymi dramat aborcji, opowiedział się za odpowiedzialną edukacją seksualną, a w odniesieniu do sytuacji w Wenezueli zaapelował o pokojowe rozwiązanie obecnego kryzysu.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook