Franciszek w Loreto: Nieśmy Ewangelię pokoju i życia naszym współczesnym [CAŁE PRZEMÓWIENIE]

KAI / pch
Poniedziałek, 25 marca 2019, godz. 12:21
- Poprzez sanktuarium w Loreto Bóg przez Maryję powierza misję w naszych czasach: by zanieść Ewangelię pokoju i życia naszym współczesnym, często nieuważnym w obliczu znaków Boga, pochłoniętym interesami doczesnymi lub zanurzonym w klimacie obojętności duchowej - powiedział Franciszek podczas wizyty w Loreto w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
więcej

Papież apeluje: módlmy się w czasie Wielkiego Postu każdego dnia, choćby odrobinę

KAI / kw
Niedziela, 17 marca 2019, godz. 14:05
"Przemienienie Chrystusa ukazuje nam chrześcijańską perspektywę cierpienia. Jest ono przejściem koniecznym, ale przemijającym" - powiedział Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.
więcej

Franciszek o 3 "środkach zaradczych", które pomogą ci wygrać walkę z każdą pokusą [DOKUMENTACJA]

KAI/ ed
Niedziela, 10 marca 2019, godz. 13:38
Do wykorzystania Wielkiego Postu do oczyszczenia się, oraz doświadczenia obecności Boga w naszym życiu zachęcił Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański".
więcej

Papieskie orędzie na 56 Światowy Dzień Modlitw o Powołania [CAŁY TEKST]

KAI / pch
Sobota, 9 marca 2019, godz. 14:09
Do podjęcia ryzyka i pójścia za głosem powołania zachęca Ojciec Święty w orędziu na 56 Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Jest on obchodzony w IV Niedzielę Wielkanocną i w tym roku przypadnie 12 maja.
więcej

Papież w Środę Popielcową: - trzeba uwolnić się od macek konsumizmu

KAI / ml
Środa, 6 marca 2019, godz. 18:43
Musimy uwolnić się od macek konsumizmu i sideł samolubstwa, od pragnienia posiadania coraz więcej, od stałego niezadowolenia, od serca zamkniętego na potrzeby ubogich - powiedział Franciszek Mszy św. w bazylice św. Sabiny na Awentynie, w Środę Popielcową 6 marca.
więcej

Franciszek: modląc się o przyjcie królestwa Bożego wyznajemy wiarę w zmartwychwstanie [DOKUMENTACJA]

KAI / kk
Środa, 6 marca 2019, godz. 10:27
O drugim wezwaniu Modlitwy Pańskiej - "przyjdź królestwo Twoje" (Mt 6,10) mówił Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Papież powiązał te słowa z wiarą w zmartwychwstanie Pańskie oraz Jezusowym wezwaniem do nawrócenia, zaś jego katechezy na placu św. Piotra wysłuchało dzisiaj około 10 tys. wiernych.
więcej

Franciszek: rozeznanie jest darem Bożym [DOKUMENTACJA]

KAI / ms
Niedziela, 3 marca 2019, godz. 13:25
Do rozeznania swoich wad, zanim będziemy poprawiali innych zachęcił Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański". Papież nawiązał w nim do czytanego dziś fragmentu Ewangelii (Łk 6,39-45), w którym Pan Jezus podkreśla, że przewodnik nie może być ślepy, że musi być człowiekiem mądrym.
więcej

Franciszek o 7 prośbach, które zawiera modlitwa "Ojcze nasz"

KAI/ ed
Środa, 27 lutego 2019, godz. 11:19
Franciszek zauważył, że w modlitwie "Ojcze nasz" zawarte są trzy prośby dotyczące Boga oraz cztery ludzkich potrzeb. Podkreślił, że w każdej modlitwie chrześcijańskiej zawarta jest kontemplacja Boga ale także odważna prośba o to, co jest nam potrzebne do życia oraz do tego, by dobrze żyć.
więcej

Orędzie papieskie na Wielki Post 2019 [CAŁY TEKST]

KAI / pch
Wtorek, 26 lutego 2019, godz. 12:25
"Przyjmując w konkretach naszego życia zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmiercią, ukierunkujemy Jego przemieniającą moc także na całe stworzenie" - stwierdził Ojciec Święty w swoim orędziu na rozpoczynający się w tym roku 6 marca Wielki Post. Opatrzył je cytatem z Listu św. Pawła do Rzymian: "Stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych" (Rz 8, 19).
więcej

Przemówienie papieża Franciszka na zakończenie szczytu o pedofilii w Kościele

KAI / sz
Niedziela, 24 lutego 2019, godz. 11:19
"Stanowczo apeluję o kompleksową walkę przeciwko wykorzystywaniu małoletnich, w dziedzinie seksualnej, a także w innych dziedzinach, ze strony wszystkich władz i poszczególnych osób, ponieważ mamy tu do czynienia z ohydnymi przestępstwami, które powinny być wymazane z powierzchni ziemi. Tego żąda wiele ofiar ukrytych w rodzinach i różnych środowiskach naszych społeczeństw" - powiedział papież na zakończenie watykańskiego spotkania przewodniczących episkopatów, poświęconego ochronie małoletnich w Kościele.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook