Franciszek na Anioł Pański: oto największy dar Maryi dla świata

KAI / kw
Wtorek, 15 sierpnia 2017, godz. 13:19
Największym darem, jaki Maryja przynosi światu jest Jezus - mówił papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

Papież: tylko mocna wiara daje nam pewność wśród burz i trudności życia

KAI /kk
Niedziela, 13 sierpnia 2017, godz. 13:19
Tylko mocna wiara, oparta na Słowie Bożym, a nie horoskopy i wróżby, daje nam pewność i siłę wśród różnych burz i trudności, jakie niesie ze sobą życie. Przypomniał o tym Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 13 sierpnia na Placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

Papież o szokującym geście Jezusa. Oto, co ci mówi, gdy myślisz "jestem szmatą"

KAI / kw
Środa, 9 sierpnia 2017, godz. 10:58
- Jezus czyni znacznie więcej: daje ludziom, którzy pobłądzili nadzieję nowego życia. "Ależ Panie, jestem szmatą" - "Ale spójrz naprzód, a ja uczynię tobie serce nowe". To jest nadzieją, jaką obdarza nas Jezus - powiedział Ojciec Święty.
więcej

Franciszek: przemienienie na górze Tabor zaprasza na spotkanie z Jezusem, aby służyć braciom

KAI/ ed
Niedziela, 6 sierpnia 2017, godz. 13:11
Spotkanie z Jezusem nie jest celem samym w sobie, ale ma prowadzić do autentycznego nawrócenia i stania się na co dzień świadkiem miłości Boga dla wszystkich, a zwłaszcza dla cierpiących, samotnych, doświadczających niesprawiedliwości i przemocy. Mówił o tym papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

Franciszek: chrzest bramą nadziei

KAI / pk
Środa, 2 sierpnia 2017, godz. 10:53
Do niesienie Jezusa w świat, a zwłaszcza tym, "którzy przeżywają sytuację żałoby, rozpaczy, ciemności i nienawiści" zachęcił Ojciec Święty w swojej pierwszej po wakacyjnej przerwie audiencji ogólnej. Wskazał na znaczenie chrztu, jako bramy nadziei. Jego słów w auli Pawła VI wysłuchało dziś około 7 tys. wiernych.
więcej

Papież: niech każdy świadczy o radości znalezienia skarbu - Królestwa Bożego

KAI / pk
Niedziela, 30 lipca 2017, godz. 13:30
Do dawania świadectwa o radości płynącej ze znalezienia skarbu, jakim jest Królestwo Boże, wezwał wiernych Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 30 lipca.
więcej

Franciszek: czy jesteśmy otwarci na przyjęcie Słowa Bożego?

KAI / ml
Niedziela, 16 lipca 2017, godz. 14:27
Do zadania sobie pytania, czy nasze serca są otwarte na przyjęcie z wiarą ziarna Słowa Bożego, zachęcił papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański", którą odmówił w wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

Franciszek: przychodźmy ufnie do Pana ze swymi kłopotami i troskami

KAI / pk
Niedziela, 9 lipca 2017, godz. 13:08
Do ufnego zawierzenia Panu swych codziennych trosk i lęków zachęcił dziś wiernych Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański.
więcej

Franciszek: święci Piotr i Paweł ukazują nam że Pan nigdy nas nie opuszcza

KAI / ml
Czwartek, 29 czerwca 2017, godz. 13:05
"Święci Piotr i Paweł poprzez swoje dzieje osobiste i kościelne ukazują nam dziś i mówią, że Pan jest zawsze z nami, idzie z nami, nigdy nas nie opuszcza. Szczególnie w chwilach próby, Bóg wyciąga do nas rękę, przychodzi nam z pomocą i wyzwala nas od gróźb wrogów" - powiedział Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.
więcej

Franciszek: nie ma chrześcijanina bez krzyża i modlitwy

KAI / ml
Czwartek, 29 czerwca 2017, godz. 11:28
"Bez krzyża nie ma Chrystusa, ale bez krzyża nie ma również chrześcijanina" - powiedział papież podczas watykańskich uroczystości świętych Piotra i Pawła.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook