Papież podziękował Rycerzom Kolumba

Radio Watykańskie

Ojciec Święty podziękował Rycerzom Kolumba za ich wsparcie dla misji Następcy Piotra oraz dla prac Stolicy Apostolskiej. Papież Franciszek przyjął na audiencji prywatnej Naczelnego Rycerza, Carla Andersona a następnie członków Rady Zarządzającej.


Ojciec Święty zaznaczył, że wsparcie to znajduje swój wyraz w "Vicarius Christi Fund", - Funduszu Wikariusza Chrystusa, będącego wymownym znakiem solidarności Rycerzy Kolumba z Następcą św. Piotra oraz jego troski o Kościół powszechny. Wsparcie to jest także widoczne w codziennych modlitwach, ofiarach i dziełach apostolskich wielu rycerzy w ich lokalnych radach, parafiach oraz wspólnotach.

 

- Niech modlitwa, świadectwo wiary i troska o naszych potrzebujących braci i siostry zawsze będą filarami wspierającymi waszą pracę zarówno indywidualną jak i zbiorową - powiedział papież. Wskazał na znaczenie wierności wizji Sługi Bożego, księdza Michaela McGivneya, w której można nadal poszukiwać nowych dróg bycia ewangelicznym zaczynem Ewangelii i sił do duchowej odnowy społeczeństwa.

 

Liczący 1,8 mln członków Rycerze Kolumba są najliczniejszym na świecie bractwem i jedną z najbardziej aktywnych organizacji charytatywnych w USA. Są też obecni w Kanadzie, Filipinach, Meksyku, Polsce, Litwie, Ukrainie, Republice Dominikańskiej, Puerto Rico, Panamie, Bahamach, Wyspach Dziewiczych, Kubie, Gwatemali, a Wyspie Guam i w Hiszpanii.

 

 

Więcej »

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook