Papież odwiedzi w listopadzie te dwa państwa. Jedno z nich jest mu szczególnie bliskie

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)

Papież Franciszek odwiedzi pod koniec listopada nie tylko Japonię, jak wcześniej zapowiadano nieoficjalnie, ale także Tajlandię - podał w środę włoski portal religijny "Il Sismografo". Jak dodał, delegacja Watykanu była już w miejscach, gdzie przyjedzie papież.

 

Jak wynika z niepotwierdzonych jeszcze przez Watykan informacji, Tajlandia ma zostać dodana do podróży do Japonii w dniach 23-27 listopada.

 

Franciszek odwiedzi Tokio, a także miasta Hiroszima i Nagasaki, by oddać hołd ofiarom bomby atomowej i wystosować stamtąd apel do ludzkości o rozbrojenie. Będzie drugim papieżem składającym wizytę w Japonii, po św. Janie Pawle II, który był tam w 1981 roku. Katolicy w tym liczącym 127 milionów mieszkańców kraju stanowią 2 proc. ludności.

 

Franciszek kilka razy mówił już o swym pragnieniu udania się w podróż do Japonii, która jest mu szczególnie bliska. W młodości chciał pojechać tam na misję.

 

W 1984 roku polski papież był w Tajlandii, gdzie teraz oczekiwany jest Franciszek. Wśród 69-milionowej ludności, gdzie dominują buddyści, katolików jest 300 tysięcy.

 

Kolejna papieska podróż ma zostać oficjalnie ogłoszona przez Watykan pod koniec lipca - twierdzi portal "Il Sismografo".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?