Papież apeluje o rozszerzenie korytarzy humanitarnych dla migrantów

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę o rozszerzenie korytarzy humanitarnych dla najbardziej potrzebujących pomocy migrantów. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie modlił się za ofiary niedawnego nalotu na obóz uchodźców w Libii.

 

Zwracając się do wiernych zebranych w południe na placu Świętego Piotra papież powiedział: "Zachęcam do modlitwy za biedne, bezbronne osoby zabite lub zranione w ataku lotniczym na centrum przetrzymywania migrantów w Libii".

 

- Wspólnota międzynarodowa nie może tolerować tak poważnych faktów. Modlę się za ofiary; niech Bóg pokoju przyjmie u siebie zmarłych i wspiera rannych - mówił Franciszek.

 

- Pragnę, aby zostały zorganizowane w sposób poszerzony i wspólny korytarze humanitarne dla najbardziej potrzebujących pomocy migrantów - dodał.

 

Papież podkreślił, że modli się również za ofiary "masakr, jakie ostatnio miały miejsce w Afganistanie, Mali, Burkina Faso i Nigrze".

Według mediów w ataku na obóz migrantów, położony w Tadżurze na przedmieściach stolicy Libii, Trypolisu zginęło we wtorek około stu osób, a liczba rannych jest nieznana.

 

Według uznawanego przez ONZ libijskiego rządu jedności narodowej, odpowiedzialność za nalot ponosi wojsko jego rywala, generała Chalifa Haftara dowodzącego Libijską Armią Narodową (LNA).

 

W poniedziałek, w związku z szóstą rocznicą wizyty na Lampedusie, papież odprawi w bazylice świętego Piotra mszę za migrantów i tych, którzy przychodzą im z pomocą.

 

Podczas niedzielnego spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański Franciszek pozdrowił także Polaków, zauważając, że jest ich bardzo dużo.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?