Władimir Putin zdradził, o czym m.in. rozmawiał z Ojcem Świętym

(PAP/EPA/ALEXEI DRUZHININ / SPUTNIK / KREMLIN POOL)

Miłość do literatury rosyjskiej łączy Rosję, Watykan i Włochy - powiedział prezydent Rosji Władimir Putin 4 lipca w Rzymie na uroczystej kolacji z udziałem przedstawicieli Forum Rosyjsko-Włoskiego - Dialogu Społeczeństw Obywatelskich.

 
Był to ostatni punkt jego jednodniowego pobytu na Półwyspie Apenińskim, w czasie którego m.in. przyjął go na audiencji w Watykanie Franciszek. Szef państwa rosyjskiego oświadczył, że papież przyznał mu się, że chętnie czyta Lwa Tołstoja i Fiodora Dostojewskiego.
 

"Omawialiśmy ten temat [więzi kulturalnych i literatury rosyjskiej - KAI] w rozmowie z papieżem rzymskim" - ujawnił Putin w czasie przyjęcia. Dodał, że Franciszek pozwolił mu powiedzieć publicznie, że książkami, które zawsze leżą na jego biurku, są dzieła "klasyki literatury rosyjskiej", a więc i Tołstoj, i Dostojewski. Franciszek wyznał mu także, mówił dalej prezydent, że zawsze mówi księżom, iż bez utworów Dostojewskiego i bez ogarnięcia całej głębi jego filozofii "nie można być prawdziwym duchownym".

 

Zdaniem głowy państwa rosyjskiego świadczy to o wspólnych głębokich korzeniach duchowych i w tym właśnie kryje się przyczyna sukcesu wspólnych przedsięwzięć obu krajów.

 

O kulturalnych więziach swego kraju z Rosją wspomniał też premier Włoch Giuseppe Conte. Zaznaczył, że z pewnością nie ma ani jednego Włocha, który "pozostawałby bez uczuć miłości" do rosyjskich utworów literackich, do dzieł wielkich "muzyków, malarzy czy rzeźbiarzy rosyjskich".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR . 22:05:34 | 2019-07-06
I jeszcze Bauman. Putin też pewnie zachwycony...

Oceń 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

zlapacautko 16:38:21 | 2019-07-06
Serio nie mieli ważniejszych tematów ? A z Trumpem to pewnie gadał o komiksach Marvela ?

Oceń 8 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?