Papież wezwał wiernych w Polsce do modlitwy w ważnej intencji

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)

Papież Franciszek wezwał wiernych w Polsce, by modlili się o szacunek dla życia ludzkiego. "Jesteśmy wezwani, by go bronić i służyć mu" - powiedział papież w czasie audiencji generalnej w środę w Watykanie.

 

Zwracając się do Polaków, biorących udział w spotkaniu na placu Świętego Piotra Franciszek powiedział: "Wiem, że wielu z was i tysiące waszych rodaków uczestniczyło w niedzielę w Marszach dla Życia, niosąc przesłanie, że życie jest święte, ponieważ jest darem Boga".

 

- Jesteśmy wezwani, by go bronić i służyć mu, już od poczęcia w łonie matki, aż po to starcze, często schorowane i cierpiące. Nie wolno życia niszczyć, czynić przedmiotem eksperymentów lub fałszywych koncepcji - podkreślił papież.

 

Następnie zaapelował do polskich pielgrzymów: "Proszę módlcie się o szacunek dla życia ludzkiego, o zachowanie wartości ewangelicznych i rodzinnych".

 

W audiencji udział wzięła między innymi delegacja górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej z Danielem Ozonem, odwołanym we wtorek ze stanowiska prezesa przez Radę Nadzorczą. Obecne były wdowy po górnikach - ofiarach katastrofy w kopalni Zofiówka. Delegacji tej towarzyszył metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc.

 

W wygłoszonej katechezie do tysięcy wiernych papież mówił, że Kościół nie może być "autoreferencyjny" i "popadać w przeciętność". 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.58

Liczba głosów:

12

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?