Franciszek o słowach, które Bóg nieustannie powtarza każdemu z nas

(fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI)

"Niech chwile przeżywane w polskiej Panamie, jak nazywacie w tych dniach Lednicę, przenika entuzjazm Waszej wiary, modlitwy, radości i wspólnego świętowania" - powiedział papież Franciszek pozdrawiając młodych zgromadzonych 1 czerwca na Polach lednickich k. Gniezna.


Publikujemy treść pozdrowień papieża Franciszka:

 

Serdecznie witam Polaków.

 

Szczególne pozdrowienie kieruję dzisiaj do młodzieży, która w sobotę gromadzi się na Lednicy na XXIII Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000.

 

Przed Wniebowstąpieniem Jezus zapytał Szymona Piotra: "Czy kochasz mnie?". Szymon Piotr, żałując swojego zaparcia się Syna Bożego, wyznał: "Ty wiesz, że Cię kocham".

 

Te słowa, będące hasłem Waszego Spotkania, Bóg powtarza nieustannie każdemu z nas w sakramencie pokuty i pojednania, a zwłaszcza w Eucharystii.

 

Uważnie słuchajcie Jego głosu.

 

Niech chwile przeżywane w polskiej Panamie, jak nazywacie w tych dniach Lednicę, przenika entuzjazm Waszej wiary, modlitwy, radości i wspólnego świętowania.

 

Zabierzcie ze sobą w drogę to, co otrzymacie w darze: pieczęć - symbol więzi z Duchem Świętym oraz specjalny rachunek sumienia, oparty na treści obrazu Caravaggia Powołanie świętego Mateusza. Pamiętajcie, że przeobrażenie się grzesznika w świętego, jak w życiu celnika z Kafarnaum, jest możliwe.

 

Niech Was prowadzi entuzjazm nawróconego serca, a Bóg niech Wam błogosławi.

 

Ogarniam Was moją modlitwą.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?