Watykan: papież rozmawiał z nuncjuszem na Ukrainie o sytuacji w tym kraju

(fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)

Aktualna sytuacja polityczna, religijna i społeczna były przedmiotem rozmowy Ojca Świętego z nuncjuszem apostolskim na Ukrainie, abp. Claudio Gugerottim. Franciszek przyjął swego przedstawiciela na audiencji.

 
Komunikat w tej sprawie opublikowała nuncjatura apostolska w Kijowie.
 

Poinformowano, że papież prosił swego przedstawiciela na Ukrainie o szczegółowe wiadomości na temat obecnej sytuacji politycznej w tym kraju. Poprosił abp. Gugerottiego, by podkreślił nowemu prezydentowi swoje życzenie, które już zostało mu przekazane, aby Ukraina, dzięki wyraźnej woli dialogu na wszystkich frontach zaznała wreszcie pokoju oraz podjęła dalsze konkretne środki, które zapewniły by jej rozwój gospodarczy i społeczny.

 

Ojciec Święty poprosił także o szersze informacje na temat stosunków między prawosławnymi różnych denominacji, których losy nieustannie śledzi.

 

Papież ogłosił, że pragnie w najbliższym czasie dokonać nowego gestu humanitarnego na rzecz dzieci dotkniętych fizycznie wojną, w sposób, który zostanie określony.

 

Zastanawiano się również nad przygotowaniem ważnego spotkania w dniach 5 i 6 lipca między Ojcem Świętym, częścią hierarchii Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego i przełożonymi dykasterii Kurii Rzymskiej, kompetentnymi w tej dziedzinie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.5

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook