Franciszek do osoby homoseksualnej: nie ma znaczenia kim jesteś, jak żyjesz, nie tracisz swojej godności

(fot. YouTube.com)

Jeden z gości Franciszka, Stephen Amos - brytyjski komik i celebryta - przyznał w obecności papieża, że wyruszył na pielgrzymkę jako osoba niereligijna, "szukając odpowiedzi i wiary. Ale jako gej nie czuję się akceptowany".

 

Papież pojawił się w brytyjskim programie "Pilgrimage" (pl. Pielgrzymka), gdzie przyjął uczestników programu podczas audiencji prywatnej w Watykanie. W ramach programu ośmiu celebrytów podróżowało fragmentem Via Francigena, traktem pielgrzymkowym, który prowadził z opactwa Canterbury do Rzymu.

 

Jeden z gości Franciszka, Stephen Amos - brytyjski komik i celebryta - przyznał w obecności papieża, że wyruszył na pielgrzymkę jako osoba niereligijna, "szukając odpowiedzi i wiary. Ale jako gej nie czuję się akceptowany".

 

 

- Nie jest dobrze dawać większe znaczenie przymiotnikowi, "homoseksualny", niż rzeczownikowi, "osoba". Wszyscy jesteśmy ludźmi i mamy godność. Nie ma znaczenia, kim jesteś i jak żyjesz - nie tracisz [przez to] swojej godności. Są ludzie, którzy wolą wybierać bądź wykluczać ludzi z powodu przymiotnika. Oni nie mają ludzkiego serca" - odpowiedział papież Franciszek.

 

Amos przyznał, że był oniemiały po tych słowach Franciszka. “Gdyby [papież - red.] odpowiedział tak, jak tego oczekiwałem, wyszedłbym. Powalił mnie jednak tym, co usłyszałem". Franciszek dał mi wiarę w ludzkość" - powiedział.

 

Na zakończenie wizyty papież poprosił o modlitwę. Dodał, że jeśli ktoś nie wierzy, to prosi po prostu o “życzenia dobrej drogi, abym nikogo nie zawiódł".

 

Franciszek o tym, że ci, którzy wykluczają osoby homoseksualne, "nie mają ludzkiego serca" Papież wystąpił w...

Opublikowany przez Karol Wilczyński Piątek, 19 kwietnia 2019

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.3

Liczba głosów:

203

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

p.cristoforo 08:52:45 | 2019-04-23
Przeoczenie czy Manipulacja?

Papiez Franciszek nie użył słów: Nie ma znaczenia kim jesteś i jak żyjesz. Tłumaczenie na angielski było fatalne. Dosłownie z włoskiego należałoby przetłumaczyć: Jeśli ta osoba jest (w tym kontekście homoseksualna) to nie znosi to jej godności jako osoby. I tyle w temacie.

Oceń 6 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Szon 20:16:19 | 2019-04-22
Papież umie odróżniać grzech od grzesznika. Sam czuje się grzesznikiem, więc mu łatwiej to wychodzi niż wielu katolikom, którzy czują się lepsi od tego czy tamtego...

Oceń 5 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

asyz 18:29:28 | 2019-04-20
Jak głowa kościoła katolickiego może utwierdzać tego człowieka w grzechu zamykając mu drogę do zbawienia!
Słowa Pana Jezusa do św. Faustyny: ,,Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się serce moje, gdy oni wracają do mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili moje serce, a cieszę się z ich powrotu. Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie mojej ręki. Jeżeli uciekają przed miłosiernym sercem moim, wpadną w sprawiedliwe ręce moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję się w tętno ich serca, kiedy uderzy dla mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daje im, czego pragną”

Oceń 88 13 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook